Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

UKS Diament górą! Nasi zagrają o piąte miejsce

Szczypiorniści UKS Diamentu Ostrołęka wygrali drugi mecz w turnieju finałowym Pucharu ZPRP młodzików. Podopieczni Radosława Blocha w pierwszym starciu o miejsca 5-8 pokonali 29:24 (15:9) Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. W niedzielę ostrołęczanie zagrają o piąte miejsce w Polsce z lepszym z pary Kusy Kraków - Czarni Olecko.

UKS Diament Ostrołęka - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:24 (15:9)
UKS Diament: Gałżewski, Mulawka - Szelkowski 6, Bieniek 5, K. Minota 5, Jędrzejewski 4, Żebrowski 4, Sypiański 3, M. Minota 1, Podolak 1, Aleksejuk, Czartoryski, Damięcki, Gotlib, Pawłowski, Sienkiewicz.
Kary: 8 min. (Sypiański x2, Podolak, K. Minota).

Co ja widzę? Naszą Trójkę w I lidze!

Znakomite wiadomości napłynęły z obozu Trójki Ostrołęka. Już oficjalnie, zespół Rafała Niećko w przyszłym sezonie zagra w I lidze. Decyzja zapadła 25 lipca. Wówczas w klubie pojawiło się pismo, a na stronie związku terminarz rozgrywek.

Zarzycki i Kulik spotkali się z mistrzami Polski (zdjęcia)

W Urzędzie Miasta doszło do spotkania drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, którzy zajęli pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej w Dźwirzynie. Naszą ekipę przyjęli: Wojciech Zarzycki - Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki oraz Łukasz Kulik - włodarz miasta.

Mamy wicemistrzów Polski masters!

Znakomity turniej mają za sobą piłkarze ręczni połączonych sił Ostrołęki i Bartoszyc. Dzisiaj Norbert Kolanowski i spółka przegrali w finale z ekipą Obornik Śląskich i wywalczyli wicemistrzostwo podczas Mistrzostw Polski Master, które odbyły się w Kaliszu.

Ostrołęczanie i ekipa z Bartoszyc zagra o złoto!

Znakomity występ połączonych sił Ostrołęki i Bartoszyc podczas Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej, które w ten weekend odbywają się w Kaliszu, czyli mieście gdzie narodził się szczypiorniak. Nasi w niedzielę o godz. 13:00 rozegrają mecz o pierwsze miejsce.

To były piękne dni. Diament z piątym miejscem w kraju (zdjęcia)

Finał Pucharu ZPRP Młodzików przeszedł do historii. Od czwartku do niedzieli Ostrołęka była stolicą handballu w wykonaniu młodych i perspektywicznych zawodników. Mistrzem kraju została siódemka-Huras Legnica, która w finale ograła 28:27 MKS Poznań. Trzecie miejsce przypadło ekipie Vive Kielce po zwycięstwie 25:21 z Padwą Zamość. Piątą siłą Polski zostali nasi - UKS Diament Ostrołęka. Po meczu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie mistrzostw.