« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nasi wypływali cztery krążki na mistrzostwach

Cztery medale: dwa srebrne i dwa brązowe, trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open - Hubert Nakielski oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się na 50-metrowym basenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM w Warszawie.


 

Nasze ekipa wystąpiła w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Franciszek Zyśk. Tytuł wicemistrzów Polski w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m z przeszkodami zdobył zespół: Wiśniewski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski. W wyścigu sztafetowym 4x25 m holowanie manekina: Bojarski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski zajęli czwarte miejsce. Również na czwartej pozycji uplasowała się sztafeta 4x 50 m z pasem ratowniczym: Wiśniewski, Bojarski, Adamowski, Nakielski). 

Reklama

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii open: Adam Wiśniewski uplasował się na piątym miejscu. W tej samej kategorii Mateusz Adamowski uplasował się na 12. miejscu, a Kacper Mierzejewski  na 23. pozycji. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii junior Kamil Bojarski zajął piąte miejsce, a Franciszek Zyśk debiutujący w startach na basenie 50-metrowym był 32.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące lokaty: na dystansie 200 m z przeszkodami 5. miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach 8. miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,24 s 2. miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem 5. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane 8. miejsce, na 200 m super ratownik 5. miejsce.
  
Adam Wiśniewski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące pozycje: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął 3. miejsce z czasem 2,01,83 s- nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,17 s zajął 4. miejsce - nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem - 8. miejsce, na dystansie 100 m kombinowane 6. miejsce, na dystansie 200 m super ratownik 6. miejsce z nowym rekordem życiowym 2,23,06 s.
 
Z indywidualnych występów Mateusza Adamowskiego w kategorii open na szczególną uwagę zasługuje 8. miejsce na dystansie na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,01 s - nowy rekord życiowy.                                                        
Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zdobył brązowy medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami 13. miejsce, na 100 m w ratowanie manekina w płetwach 4. miejsce z czasem 54,73 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,45 s 5. miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem 3. miejsce z czasem 1,01,09 s, na 100 m kombinowane z czasem 1,14,05 s 6 miejsce - nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik 4. miejsce z nowym rekordem życiowym 2,33,19 s.

- Start w zawodach uważam za udany, a wszystkim sympatykom ratownictwa wodnego w imieniu własnym i zawodników życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji - mówi Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.    

Odsłon: 2158
Komentarzy: 0
10:19, 01.06.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo