Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Dziadak ze złotem i srebrem. Wierzbowska mistrzynią. Brąz Pyskło

11 i 12 czerwca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka zdobyli dwa złote, srebrny i brązowy medal.

Mistrzynią naszego województwa w trójskoku w kategorii U-20 została Nikolina Dziadak, która wynikiem 11,89 m ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Nikolina startowała także w skoku w dal, gdzie zdobyła medal srebrny. W najlepszej próbie uzyskała 5,10 m.

Mistrzynią została także Małgorzata Wierzbowska, która wygrała bieg na 3000m w kategorii U-18 z wynikiem 11:06,21 s. Małgosia startował również na 1500 m, gdzie osiągnęła czas 5:05,45 s. W obu startach zabrakło kilkanaście setnych sekundy do rekordów życiowych.

Brązowy medal w trójskoku w kategorii U-20 zdobyła Wiktoria Pyskło z wynikiem 11,12 m. Ponadto zajęła piątą lokatę w skoku w dal z wynikiem 4,95 m. W zawodach wystąpili także: Karol Rogoziński - 2:00,05 s w biegu na 800 m (rekord życiowy) oraz Artur Mrozek - 4:45,27 s na 1500 m, dla którego był to debiut na tym dystansie.