« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mateusz Pełtak o Piotrze Strzeżyszu: "Marka" nie był zawodnikiem. Był piłkarzem przez wielkie "P"

Przez kilka sezonów bronili barw Narwi Ostrołęka. Mateusz Pełtak zakończył przygodę z piłką. W sobotę to samo zrobi Piotr Strzeżysz. 33-latek specjalnie odłożył obowiązki na bok, by być na ostatnim występie "Marki" w historii klubu z naszego miasta.


 

- Maradona, Narew, Legenda, numer 16. Takie skojarzenia od razu nasuwają mi się na myśl, jeśli słyszę imię i nazwisko kolegi. Wielokrotnie mówi się, że żaden zawodnik nie jest ważniejszy od klubu. Piłkarze przychodzą i odchodzą, w przypadku Piotrka jest inaczej. Myśląc o Narwi, na myśl przychodzi Piotr Strzeżysz. To legenda w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dla mnie jest to Paolo Maldini, czy też Francesco Totti, tyle że nasz rodowity ostrołęczanin. Tacy rodzą się raz na pokolenie - mówi Mateusz Pełtak.

Reklama

33-latek przyznaje, iż "Marka" nie był zawodnikiem. - Był piłkarzem przez wielkie "P". Piłkarz, który potrafił robić "coś" z niczego. Wielokrotnie brał ciężar gry na własne barki i zmieniał losy meczu. Kapitan jakiego w Ostrołęce nie było i zapewne nie będzie. Od dziecka pamiętam Piotrka z boiska. Pierwsze mecze w roli kibica, a "Mara" biegał już po murawie w drużynie seniorów. Później wchodząc do seniorów poznałem go osobiście i cieszę się, że mogłem być częścią historii, którą napisał - dodaje.

Pełtak nie ukrywa, iż piłka nożna w Ostrołęce już nie będzie taka sama. - Prędzej czy później każdy ze sportowców jest w takiej samej sytuacji. Od kilku lat każdy podejrzewał, że Piotrek powie "pas", ale w głębi duszy każdy chciał, żeby "numer 16" ciągle biegał po boiskach. Teraz piłka nożna w Ostrołęce już nie będzie taka sama - mówi.

- Na koniec chciałem podziękować Piotrkowi za lata wspólnej gry. To był zaszczyt dzielić z Tobą jedną szatnię. To mój wielki przyjaciel na boisku, przyjaciel również prywatnie. Życzę Ci powodzenia w nowych wyzwaniach. Wiem, że jak za coś się weźmiesz to zrobisz to na 100 procent. Powodzenia! - kończy Pełtak.

 

Odsłon: 5878
Komentarzy: 3
14:58, 17.06.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Marek Marciniak nowym trenerem Narwi Ostrołęka

Marek Marciniak nowym trenerem Narwi Ostrołęka

Marek Marciniak to nowy trener Narwi Ostrołęka. 31-latek to był trener juniorów Arki Gdynia oraz członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Belgii. W przeszłości pracował w akademiach Lecha Poznań, Arki Gdynia i Bałtyku Gdynia. Nowy trener seniorów Narwi ma związek z naszym miastem. Żona Marka Marciniaka to ostrołęczanka.

Pierwsze mecze barażowe za nami. W sobotę MKS Narew i KS CK Troszyn poznają ostatnich rywali w nowej IV lidze

Pierwsze mecze barażowe za nami. W sobotę MKS Narew i KS CK Troszyn poznają ostatnich rywali w nowej IV lidze

Wczoraj rozegrano dwa mecze barażowe. Bez udziału naszych drużyn, gdyż MKS Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn zapewniły sobie utrzymanie w nowej IV lidze (zamiast dwóch grup czwartoligowych, będzie jedna IV liga i jedna V liga).

Zagrasz o puchar restauracji Frangos?

Zagrasz o puchar restauracji Frangos?

Już 25 czerwca szykują duże emocje dla piłkarzy. Od godz. 9:00 na orlikach w Kadzidle i Dylewie rozgrywany będzie turniej open o puchar restauracji Frangos. Organizatorem zmagań jest Kurpiowska Akademia Sportowa. Dla najlepszych przygotowane zostały: puchary, medale, dyplomy oraz nagrody indywidualne.

Ostatni mecz Sieradzkiego w obiektywie (zdjęcia)

Ostatni mecz Sieradzkiego w obiektywie (zdjęcia)

Piłkarze Narwi Ostrołęka mają już wolne. W ostatnim spotkaniu w sezonie pokonali ekipę Stoczniowca Płock. Bój na obiekcie przy ul. Witosa był zakończeniem przygody szkoleniowca. Andrzej Sieradzki wcześniej poinformował, iż w nowych rozgrywkach jego miejsce będzie musiał inny szkoleniowiec.

Pomóżmy naszej Klaudii Płoskiej. Zagłosujesz?

Pomóżmy naszej Klaudii Płoskiej. Zagłosujesz?

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej organizuje plebiscyt na Mazowiecką Piłkarkę Sezonu. Przedstawiciele klubów wytypowali kandydatki. Wśród nich jest zawodniczka Jantaru Ostrołęka. Pomóżmy, by nagroda trafiła do Klaudii Płoskiej.

» Wasze komentarze

Whatthefuck @ 15:24, 17.06.2022r. IP: *.*.79.99

Czy to jest artykuł sponsorowany?

Do whatthefuck @ 18:10, 17.06.2022r. IP: *.*.29.45

Taki żebyś się pytał

Xd @ 15:41, 19.06.2022r. IP: *.*.26.10

No juz juz Mateusz

Nie wiem czy wiesz ale Strzeżysz jest zajety i woli kobiety

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo