« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Już gramy w Lelisie. Siatkarska uczta trwa (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj w Lelisie rozpoczął się II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn pod nazwą Kurpiowski Piknik Siatkarski Lelis 2022. Kolejna porcja rywalizacji już w niedzielę od godz. 10:00.


 

Rywalizacja odbywa się na stadionie przy Zespole Szkół im. Kardynała Stefan Wyszyńskiego w Lelisie. W przypadku załamania pogody zawody przeniesione zostaną do hali sportowej. W Lelisie już po raz drugi spotkali się miłośnicy piłki siatkowej plażowej z Polski jak i za granicy. Mecze będą rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w piłkę siatkową plażową. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach: kobiety (open, 40+); 2) mężczyźni (open, 45+, 50+ lub 55+) oraz super amator-kategoria skierowana do osób uczących się gry w siatkówkę. Organizatorzy zapraszają do udziału w niej przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym, rodziny oraz zespoły amatorskie. Dwudniowej imprezie będą towarzyszyły bezpłatne atrakcje dla dzieci w postaci animacji, gier i zabaw sportowych, strefy kreatywnej oraz zjeżdżalni dmuchanych.

Reklama

W ubiegłym roku do rywalizacji na pięciu, trawiastych boiskach, na których rozgrywano mecze w systemie siatkówki plażowej, do dwóch wygranych setów, stanęło 20 drużyn, grających w czteroosobowych składach w trzech kategoriach: panie - 7 drużyn, panowie 50+ - 5 drużyn oraz open – 8 drużyn. Na starcie stanęły drużyny z Polski, Litwy i Łotwy. Rywalizowano o puchary i medale dla trzech najlepszych drużyn oraz w klasyfikacji na najlepszych zawodników poszczególnych drużyn.

Turniej stał się wspaniałą okazją do spotkań w gronie zaprzyjaźnionego środowiska siatkarskiego, a organizatorzy postarali się, aby nikomu nie zabrakło wyżywienia, napojów, noclegu i przepięknej pogody. 

Reklama

Zobacz zdjęcia:
II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Więcej zdjęć: II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Odsłon: 2166
Komentarzy: 0
15:39, 18.06.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęcka 'Piątka' trzecią siłą Mazowsza (zdjęcia)

Ostrołęcka "Piątka" trzecią siłą Mazowsza (zdjęcia)

8 i 9 czerwca w Kobyłce rozgrywane były zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. W gronie ośmiu najlepszych zespołów szkolnych z Mazowsza znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce. Zespół prowadzony przez Norberta Majkowskiego zdobył brązowe medale w grupie chłopców z roczników 2007/2008.

Lena Wac i Łucja Wiktorek mistrzyniami! Znamy najlepsze i wyróżnione siatkarki (zdjęcia)

Lena Wac i Łucja Wiktorek mistrzyniami! Znamy najlepsze i wyróżnione siatkarki (zdjęcia)

8 czerwca 2022 rozegrany został turniej finałowy Ligi Małych Gier dla klas IV. W hali Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica zmierzyło się 12 ekip. Było to zakończenie rozgrywek zakończone nagrodzeniem naszych najmłodszych siatkarek. Rozgrywki toczyły się na boiskach o wymiarach 4,5 x 5 m. Dziewczęta grały jednego seta do 15 pkt z zachowaniem przewag 2 pkt. 

Dzisiaj Wielki Finał Ligi Małych Gier

Dzisiaj Wielki Finał Ligi Małych Gier

O godz. 10:00 rozpocznie się Wielki Finał Ligi Małych Gier, czyli zmagania siatkówki dziewcząt z klas IV. Turniej odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Na początku czerwca odbył się trzeci turniej ligowy i została wyłoniona dwunastka, która powalczy o tytuły najlepszych.

Liga Małych Gier. Zobacz wyniki oraz fotki (zdjęcia)

Liga Małych Gier. Zobacz wyniki oraz fotki (zdjęcia)

Kolejna edycja Ligi Małych Gier (klasa IV) za nami. Młode siatkarki walczyły o jak najwyższe miejsca. Ostatni turniej ligowy odbędzie się na początku czerwca, zaś 8 czerwca wielki finał. Organizatorką zmagań i szlifowania talentów jest Urszula Kosek.

Marcelina Tomczak na konsultacjach kadry

Marcelina Tomczak na konsultacjach kadry

W miniony weekend w Tłuszczu odbyły się konsultacje kadry Szkolnych Ośrodków Siatkarskich - regionu wschód. W zgrupowaniu brało udział 25 najbardziej perspektywicznych dziewcząt z rocznika 2010 z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko- mazurskiego oraz lubelskiego. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo