« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Aktualności

Drugi dzień zmagań w turniejach piłki nożnej ,,dzikich drużyn”. Korona przed Koroną i AS Lelis

Za nami drugi turniej z cyklu ,,dzikich drużyn” w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Na murawie boiska przy ulicy Partyzantów 3 rywalizowało blisko 50 młodych piłkarzy. Tym razem do rozgrywek przystąpili chłopcy i dziewczynki z roczników 2013/14 oraz maksymalnie dwa lata młodsi.


 

Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn: FC Różan 2012, Akademia Sportowa Lelis, Korona Ostrołęka 2013 I, Korona Ostrołęka 2013 II, Korona Ostrołęka 2014 I oraz Korona Ostrołęka 2014 II. Spotkania rozgrywane były na dwóch boiskach systemem rozgrywek ,,każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 15 meczów, a każda drużyna musiała się zmierzyć w 5 pojedynkach. Młodzi adepci futbolu zaprezentowali mnóstwo widowiskowych zagrań oraz dryblingów, bramkarze swoimi spektakularnymi interwencjami chronili dostępu do bramek, a niektóre gole śmiało można nazwać tymi z rodzaju ,,stadiony świata”.

Reklama

Licznie zgromadzeni kibice nie mogli czuć się zawiedzeni, a ręce same składały im się do oklasków. Zawodnicy mimo walki na całego prezentowali znakomitą, przyjacielską postawę. Częstym i bardzo budującym obrazkiem był widok piłkarzy, którzy po starciach fizycznych pomagali sobie nawzajem podnieść się z murawy, czy też pocieszali się i podpowiadali po nieudanych zagraniach. Kapitalnie ogląda się takie nastawienie oraz mentalność u zawodników tak naprawdę zaczynających przygodę z piłką nożną. W rozgrywkach tryumfowała Korona Ostrołęka 2013 I, która udowodniła swoją wyższość nad rywalami wychodząc zwycięsko ze wszystkich 5 meczów i nie tracąc przez całe rozgrywki choćby jednej bramki.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco
1. Korona Ostrołęka 2013 I, 5 zwycięstw, bramki: 20-0
2. Korona Ostrołęka 2014 I, 4 zwycięstwa, 1 porażka, bramki: 14-2
3. Akademia Sportowa Lelis, 2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki: 6-11
4. Korona Ostrołęka 2013 II, 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki, bramki: 3-10
5. FC Różan 2012, 1 zwycięstwo, 1 remis, 3 porażki, bramki: 3-7
6. Korona Ostrołęka 2014 II, 1 remis, 4 porażki, bramki: 3-19

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Dekoracji młodych piłkarzy dokonał dyrektor MZOSTIiT Arkadiusz Dobkowski. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę w przekroju całych rozgrywek i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych turniejach i zajęciach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Odsłon: 12383
Komentarzy: 0
14:02, 01.07.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew przegrywa...

Narew przegrywa...

Za nami pierwsza połowa spotkania Narwi Ostrołęka. Podopieczni Marka Marciniaka mierzą się z głównym kandydatem do awansu do III ligi - Mazovią Mińsk Mazowiecki. Po pierwszej połowie nasi przegrywają...

KS CK Troszyn. Kto się tego spodziewał?

KS CK Troszyn. Kto się tego spodziewał?

Piłkarze z Troszyna wybrali się do Przysuchy na mecz z miejscowym Oskarem, który w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo IV ligi grupy II. Wiadomo było, że o dobry wynik będzie bardzo trudno. Podopieczni Michała Złotkowskiego wygrali i to w jakich rozmiarach!

Ale otwarcie KS CK Troszyn!

Ale otwarcie KS CK Troszyn!

Właśnie trwa przerwa w meczu Oskara Przysucha z KS CK Troszyn. Piłkarze Michała Złotkowskiego wybrali się na obiekt wicemistrza IV ligi grupy II. Wiadomo było, że będzie trudno o dobry wynik. 

Nowy trener w ekipie. Świt zaczął od porażki

Nowy trener w ekipie. Świt zaczął od porażki

Piłkarze Świtu Baranowo rozpoczęli gry sparingowe przed startem nowego sezonu. Ekipa, która przygotowuje się do rozgrywek w Klasie B ma za sobą spotkanie z Orłem Sypniewo. 

ALDO Bartnik z przymusową pauzą

ALDO Bartnik z przymusową pauzą

W piątek piłkarze z Myszyńca mieli zmierzyć się z Omulwią Wielbark. Spotkanie nie doszło do skutku. Powodem były wyjazdy naszych zawodników, uroczystości rodzinne oraz obowiązki w pracy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo