« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 17 sierpnia 2022 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Festiwal bramek ostatniego dnia turniejów piłki nożnej ,,dzikich drużyn”. KAS Kadzidło górą

30 czerwca odbył się ostatni z turniejów piłkarskich ,,dzikich drużyn” inaugurujących ,,Sportowe Wakacje w Mieście 2022”. Tym razem na boisko wybiegli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 początkujących piłkarzy z roczników 2015/16 i młodsi.


 

W rozgrywkach brało udział pięciu zespołów: Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, Akademia Sportowa Lelis I, Akademia Sportowa Lelis II, Korona Ostrołęka I, Korona Ostrołęka II. Drużyny grały formułą ,,każdy z każdym”, tak więc każda ekipa miała do rozegrania cztery spotkania, które trwały po 10 minut. Zawodnicy w tym wieku zaprezentowali radosną odmianę futbolu, czego potwierdzeniem jest 48 bramek, które padły w 10 meczach. To jeszcze nie czas na naukę założeń taktycznych, to przede wszystkim okres cieszenia się i świetnej zabawy z gry piłkę. I tak właśnie było w trakcie trwania czwartkowych rozgrywek. Widok uśmiechów od ucha do ucha oraz nieustające okrzyki radości małych adeptów futbolu na pewno są tego potwierdzeniem. Panowała jedna ogólna zasada: wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy.

Reklama

Najlepszą drużyną okazała się Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, która odniosła trzy zwycięstwa i tylko raz straciła punkty, remisując 3:3 w starciu ze zdobywcami drugiego miejsca Koroną Ostrołęka I.

Końcowa klasyfikacja turnieju
1. Kurpiowska Akademia Sportowa Kadzidło, 3 zwycięstwa, 1 remis, bramki: 20-4
2. Korona Ostrołęka I, 1 zwycięstwo, 3 remisy, bramki: 12-5
3. Akademia Sportowa Lelis I, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 8-4
4. Korona Ostrołęka II, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki: 9-7
5. Akademia Sportowa Lelis II, 4 porażki, bramki: 0-28

Dla wszystkich uczestników prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik ufundował pamiątkowe medale oraz nagrody. Upominki zawodnikom oraz trenerom wręczyli przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, który po raz kolejny był jednym z głównych arbitrów zawodów oraz dyrektor MZOSTIiT Arkadiusz Dobkowski.

Kolejny turniej z serii ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną odbędzie się 14 sierpnia podczas sportowej niedzieli na plaży miejskiej. Udział w nim będą mogły wziąć dzieci do 12.  roku życia. Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę dla wszystkich uczestników i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych turniejach i zajęciach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Odsłon: 6573
Komentarzy: 0
14:13, 01.07.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew nie 'odpaliła'. Marciniak: Liczba straconych bramek jest podobna i musimy to odwrócić tu i teraz

Narew nie "odpaliła". Marciniak: Liczba straconych bramek jest podobna i musimy to odwrócić tu i teraz

Piłkarze z Ostrołęki po dwóch kolejkach mają zero punktów. Podopieczni Marka Marciniaka na inaugurację ulegli 2:5 Mazovii Mińsk Mazowiecki, zaś w sobotę przegrali na własnym boisku 3:4 z Mazurem Karczew.

Troszynianie z kompletem. Złotkowski: Cel został zrealizowany

Troszynianie z kompletem. Złotkowski: Cel został zrealizowany

Piłkarze KS CK Troszyn rozpoczęli rozgrywki w IV lidze od dwóch kompletów punktów. Kamil Majkowski i spółka najpierw wygrali 5:1 z Oskarem w Przysusze, a w miniony weekend pokonali 1:0 Victorię Sulejówek.

Jakub Grabowski dał strzelecki show!

Jakub Grabowski dał strzelecki show!

Orz Goworowo awansował do II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Podopieczni Bartosza Dziełaka pokonali 3:1 Orzyc Chorzele, który przygotowuje się do rozgrywek w Klasie A. Bohaterem naszej ekipy został Jakub Grabowski.

Pewna Narew II. Sześć goli ekipy Bałazego

Pewna Narew II. Sześć goli ekipy Bałazego

Piłkarze Narwi II mają za sobą pierwszy mecz w sezonie. W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym wybrali się do Raciąża na mecz z Jutrzenką Unieck. Podopieczni Łukasza Bałazego poradzili sobie świetnie, wygrywając aż 6:0!

Kurpik i Rzekunianka z wygranymi. Zespół z Kadzidła na szczycie!

Kurpik i Rzekunianka z wygranymi. Zespół z Kadzidła na szczycie!

To była bardzo udana inauguracja dla dwóch drużyn z powiatu ostrołęckiego. Kurpik Kadzidło przywiózł trzy punkty z Karolinowa. Co więcej, podopieczni Łukasza Pokory zdobyli aż pięć goli i po pierwszej kolejce są liderem Klasy Okręgowej. Rzekunianka Rzekuń po trafieniu Szymona Szczepanka ograła Wymakracz Długosiodło.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo