« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mróz i Łuba starowali w Ostrowi

W Ostrowi Mazowieckiej odbył się II Memoriał Zygmunta Klepackiego w podnoszeniu ciężarów pod patronatem burmistrza miasta Jerzego Bauera oraz starosty powiatu ostrowskiego Zbigniewa Chrupka. W stawce pojawiła się dwóch sztangistów Atlety Ostrołęka.  W Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowali się: 13-letni kacper Mróz oraz o 6 lat starszy Krystian Łuba.


- Pojawiliśmy się na pomoście na zaproszenie prezes UOLKA Ostrów Mazowiecka Urszuli Klepackiej oraz trenerki Anny Mikołajczyk. Rywalizacja odbywała się bez podziału na kategorie wagowe, czyli w grupie open wg. klasyfikacji Sinclair'a - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec Atlety.

Reklama

Bardzo udanie zaprezentował się ważący 59 kg Kacper Mróz. Wyrwał 40 kg, a w podrzucie wybił sztangę o ciężarze pół kwintala, ustanawiając rekord życiowy o 5 kg większy. W dwuboju olimpijskim uzyskał 90 kg, co jest o 4 kg więcej od wyniku uzyskanego miesiąc temu. Mniej udany start zaliczył Krystian, chociaż w klasyfikacji open uplasował się oczko wyżej od Kacpra.

Impreza przeprowadzona została wzorowo, poza tym bardzo gościnie zostali przyjęci wszyscy zawodnicy i towarzyszące im osoby. Nasi trenerzy: Zenon Grądzki i Władysław Niedźwiecki wrócili pamięcią przed 50 laty do swoich startów w tym samym miejscu, a było to także spotkanie z kolegami ze wspólnych startów. Okazją było też spotkanie z zacnymi osobistościami świata sportów atletycznych. Nie łatwo spotkać i nie często się zdarza by uścisną dłoń mistrza olimpijskiego. A taka możliwość się przytrafiła Kacperkowi, który nawet zamienił kilka zdań ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz srebrnym medalistą olimpijskim w Sydney w 2000 roku Szymonem Kołeckim. 

Odsłon: 6985
Komentarzy: 2
15:54, 01.07.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bezpłatne zajęcia z gry w badmintona

Bezpłatne zajęcia z gry w badmintona

Zapraszamy na bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z gry w badmintona, które zostaną przeprowadzone przez klub KS Badminton Ostrołęka. Zajęcia odbędą się 11 i 18 sierpnia w godzinach 17:00-18:00 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jaracza 5.

Szach mat. Lipcowa nauka gry w szachy zakończona

Szach mat. Lipcowa nauka gry w szachy zakończona

Zakończyły się zajęcia z nauki gry w szachy prowadzone w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. W każdy wtorek oraz czwartek lipca młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę na temat jednej z najstarszych gier na świecie.

Okopy, Multi Rig, Dżumandżi by Toroz, czym zaskoczy Runmageddon Ostrołęka? (zdjęcia, wideo)

Okopy, Multi Rig, Dżumandżi by Toroz, czym zaskoczy Runmageddon Ostrołęka? (zdjęcia, wideo)

Sobota w Ostrołęce będzie dniem mocnych wrażeń. Dzieci i dorośli zmierzą się z przygodą Runmageddonu i pokonają jego przeszkody i trasy. Na Plażę Miejską przy ulicy Wioślarskiej 2 wybiegnie kilka tysięcy uczestników najpopularniejszego w Polsce biegu z przeszkodami. 

Ale będzie obiekt w Kadzidle. Powstanie zadaszenie, nowa trybuna oraz kort (zdjęcia)

Ale będzie obiekt w Kadzidle. Powstanie zadaszenie, nowa trybuna oraz kort (zdjęcia)

Kilka dni temu informowaliśmy, iż w Kadzidle powstanie zadaszenie trybuny głównej miejscowego stadionu. Zdecydowana większość środków to złotówki z rządowego projektu Polski Ład. Teraz wójt gminy Dariusz Łukaszewski przekazał kolejne znakomite informacje dla mieszkańców oraz miłośników sportu. 

Uczcili pamięć Krystiana Żyłko (zdjęcia, wideo)

Uczcili pamięć Krystiana Żyłko (zdjęcia, wideo)

Niedługo minął dwa lata, od kiedy z tego świata odszedł Krystian Żyłko. Miał 18 lat. Był związany z klubem piłkarskim ULKS Ołdaki. Na boisku przy świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej odbył się Nowowiejski Międzypokoleniowy Memoriał Sportowy ku pamięci Krystiana Żyłko.

» Wasze komentarze

ol @ 17:39, 01.07.2022r. IP: *.*.51.43

Bardzo podziwiam Ich

w tytule @ 21:52, 01.07.2022r. IP: *

powinno być startowali , nie ma za co

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo