« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Olga Baranek zwyciężczynią wakacyjnego turnieju tenisa stołowego (zdjęcia)

5 lipca na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrano wakacyjny turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży do lat 13. Chęć podjęcia rywalizacji zgłosiło siedmiu uczestników. Co ciekawe zawody można śmiało nazwać międzynarodowymi, ponieważ grono graczy tworzyli zawodnicy pochodzący z Polski, Ukrainy oraz Francji.


Na pięciu przygotowanych do gry stołach odbyło się łącznie 21 meczów. Do zwycięstwa w całym spotkaniu uczestnik potrzebował wygranych dwóch setów do 11 punktów.  W przypadku remisu 1:1 w setach o tym kto zwycięży decydowała 3 partia również do 11 punktów.  Jak się później okazało taka sytuacja miała miejsce w turnieju tylko 2 razy. Na wyłonienie zwycięzcy trzeba było czekać aż do ostatniej kolejki spotkań, w której to zmierzyli się bezpośrednio ze sobą Olga Baranek oraz Guillermo Meyssonnier. 

Reklama

Przez poprzednie mecze oboje przeszli jak burza odnosząc komplet zwycięstw i nie tracąc ani jednego seta. Ich bezpośrednie spotkanie również nie zawiodło. Po zwycięstwie w pierwszej partii to Olga była bliżej końcowego tryumfu natomiast Guillermo cały czas się nie poddawał i udało mu się wygrać drugiego seta. W decydującym starciu lepsza okazała się Olga Baranek i to ona mogła cieszyć się z tytułu zwyciężczyni turnieju. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali wolę walki oraz determinację godną podziwu. Naprawdę z wielką przyjemnością oglądało się te zawody.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Olga Baranek, 6 zwycięstw
2. Guillermo Meyssonnier, 5 zwycięstw, 1 porażka
3. Denis Sabadosh, 4 zwycięstwa, 2 porażki
4. Szymon Buchalski, 3 zwycięstwa, 3 porażki
5. Alan Dobkowski, 2 zwycięstwa, 4 porażki
6. Adam Białobłocki, 1 zwycięstwo, 5 porażek
7. Tymon Buchalski, 6 porażek

Każdy uczestnik odebrał z rąk organizatorów pamiątkowe medale oraz nagrody, które ufundował prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Kolejny turniej tenisa stołowego zaplanowano na 23 sierpnia również dla dzieci i młodzieży do 13. roku życia.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Tenis stołowy - turniej

Więcej zdjęć: Tenis stołowy - turniej

Odsłon: 21380
Komentarzy: 1
16:54, 06.07.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w tenisa

Zagraj w tenisa

Na 10 grudnia planowana jest druga odsłona Grand Prix 2023/2024 w tenisie stołowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Już 26 listopada o godz. 9:00 rozpocznie się II Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Starosty Ostrołęckiego. Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach. Rywalizacja odbędzie się w hali w Baranowie. 

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Ponad 70 uczestników zjawiło się w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia, by wziąć udział w VI Memoriale Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego. 

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

Przed nami VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Organizatorem zawodów jest miasto Ostrołęka wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Michał Bedra Mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym (zdjęcia, wideo)

Michał Bedra Mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym (zdjęcia, wideo)

Nagrodę główną (5 tys. zł) otrzymał Michał Bedra z Warszawy i został tenisowym Mistrzem Ostrołęki. W finale pokonał Pawła Dzikiewicza z Białegostoku (2,2 tys. zł). W półfinale Bedra pokonał Wiktora Kosowskiego z Łomży, a Dzikiewicz wygrał z Jakubem Osowskim z Ełku

» Wasze komentarze

Marta @ 08:18, 08.07.2022r. IP: *.*.3.222

Gratulacje :-)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo