« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szach mat. Lipcowa nauka gry w szachy zakończona

Zakończyły się zajęcia z nauki gry w szachy prowadzone w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. W każdy wtorek oraz czwartek lipca młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę na temat jednej z najstarszych gier na świecie.


 

Była to doskonała sposobność treningu m.in. cierpliwości, samokontroli, dyscypliny oraz strategicznego myślenia. Nabycie tych cech z pewnością zaprocentuje w przyszłości nie tylko podczas rozgrywek szachowych ale również w życiu codziennym. Jednak najważniejszymi sprawami, które umożliwiły młodzieży regularne spotkania w Parku Wodnym były aktywne spędzenie wakacyjnego czasu oraz możliwość nawiązania nowych znajomości czy też przyjaźni. Zapewne wielu uczestników znalazło dzięki zajęciom partnerów, z którymi będą mogli trenować i rozgrywać partie szachowe.

Reklama

Godnym podziwu jest ekspresowe tempo w jakim młodzi adepci szachów chłonęli wiedzę. Nawet ci dla, których było to pierwsze zetknięcie z tą grą pod koniec szkolenia prezentowali manewry, których nie powstydziliby się wytrawni zawodnicy.

Na ostatnich zajęciach rozegrano turniej podsumowujący naukę. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu śmiałków. Ponad dwie godziny trwało rozegranie wszystkich partii pomiędzy zawodnikami. Najlepszy wśród rywalizujących okazał się Łukasz Staśkiewicz. Podium uzupełnili Kacper Pyskło i Mateusz Staśkiewcz, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje za zaprezentowaną postawę.

Po zakończeniu rozgrywek każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowaną przez prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulika. Zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach oraz inicjatywach przygotowanych dla młodzieży w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Dzięki prezydentowi udział dzieci i młodzieży w wydarzeniach jest bezpłatny.

Odsłon: 1195
Komentarzy: 0
12:28, 05.08.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bezpłatne zajęcia z gry w badmintona

Bezpłatne zajęcia z gry w badmintona

Zapraszamy na bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z gry w badmintona, które zostaną przeprowadzone przez klub KS Badminton Ostrołęka. Zajęcia odbędą się 11 i 18 sierpnia w godzinach 17:00-18:00 w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Jaracza 5.

Okopy, Multi Rig, Dżumandżi by Toroz, czym zaskoczy Runmageddon Ostrołęka? (zdjęcia, wideo)

Okopy, Multi Rig, Dżumandżi by Toroz, czym zaskoczy Runmageddon Ostrołęka? (zdjęcia, wideo)

Sobota w Ostrołęce będzie dniem mocnych wrażeń. Dzieci i dorośli zmierzą się z przygodą Runmageddonu i pokonają jego przeszkody i trasy. Na Plażę Miejską przy ulicy Wioślarskiej 2 wybiegnie kilka tysięcy uczestników najpopularniejszego w Polsce biegu z przeszkodami. 

Ale będzie obiekt w Kadzidle. Powstanie zadaszenie, nowa trybuna oraz kort (zdjęcia)

Ale będzie obiekt w Kadzidle. Powstanie zadaszenie, nowa trybuna oraz kort (zdjęcia)

Kilka dni temu informowaliśmy, iż w Kadzidle powstanie zadaszenie trybuny głównej miejscowego stadionu. Zdecydowana większość środków to złotówki z rządowego projektu Polski Ład. Teraz wójt gminy Dariusz Łukaszewski przekazał kolejne znakomite informacje dla mieszkańców oraz miłośników sportu. 

Uczcili pamięć Krystiana Żyłko (zdjęcia, wideo)

Uczcili pamięć Krystiana Żyłko (zdjęcia, wideo)

Niedługo minął dwa lata, od kiedy z tego świata odszedł Krystian Żyłko. Miał 18 lat. Był związany z klubem piłkarskim ULKS Ołdaki. Na boisku przy świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Wschodniej odbył się Nowowiejski Międzypokoleniowy Memoriał Sportowy ku pamięci Krystiana Żyłko.

Płodziszewski trzynastym sztangistą w Polsce

Płodziszewski trzynastym sztangistą w Polsce

W ostatnich dniach w Zamościu odbyły się finałowy turniej XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Dla juniorek i juniorów młodszych (rocznik 2005 i 2006) były to także mistrzostwa Polski do lat 17. Ostrołękę reprezentował Aleksander Płodziszewski.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo