Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Siedem goli w meczu Narwi (zdjęcia)

Piłkarze z Ostrołęki chcieli wywalczyć pierwsze punkty w sezonie. Podopieczni Marka Marciniaka na inaugurację przegrali 2:5 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Dzisiaj na własnym boisku zmierzyli się z Mazurem Karczew.

Nasi musieli pogodzić się z drugą z rzędu przegraną. Tym razem 3:4. W pierwszej połowie dużo lepsi byli goście. Udokumentowali to dwoma trafieniami. Prowadzenie dał Filip Prochowski, który najlepiej znalazł się w polu karnym i po uderzeniu kolegi w poprzeczkę dobił z najbliższej odległości. Dużo lepiej powinien zachować się Amal Shavketov. Podwyższył Joachim Majchrzak, który wyłuskał piłkę Olehowi Ochrimence, przebiegł kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam dopełnił formalności.

Ostrołęczanie wrócili do gry w 53 minucie. Wówczas Kacper Łukasik sfaulował Macieja Staszczuka, a do rzutu karnego podszedł Bartłomiej Ziemak. Kapitan Narwi uderzył tuż przy prawym słupku Emila Anusiewicza. Niespełna kwadrans później goście podwyższyli. Jakub Piekut uderzeniem z woleja przy słupku skończył centrę spod linii końcowej.

To nie koniec emocji. W 71 minucie z wolnego spod linii bocznej dośrodkował Ziemak, a Piotr Dąbrowski głową wykończył centrę. Pięć minut później Piekut ponownie trafił do siatki. Środkowy obrońca i kapitan Mazura na raty skończył rzut karny podyktowany za faul Ochrimenki na sobie samym. Za pierwszym razem bramkarz miejscowych zdołał zatrzymać strzał, ale wobec dobitki był bezradny.

Narew zdołała zmniejszyć straty za sprawą Jana Białobrzeskiego, który w 89 minucie skończył akcję z lewej strony boiska. Asystował Bartłomiej Gromek.