Wtorek, 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Osiem medali naszej ekipy WOPR-OS

Podczas finałowej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się w Słupsku reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w składzie: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Maciek Romanowski, Mikołaj Grabowski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Michał Małkowski, Mikołaj Pęza zdobyła w sumie osiem medali (pięć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy).

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Bezkonkurencyjny w swoich startach był Mateusz Adamowski, który w kategorii open zdobył trzy złote medale w konkurencjach: 200 m super ratownik, 100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina.

Na tych samych dystansach z tym że w kategorii junior trzy medale (dwa złote, jeden srebrny) zdobył Kamil Bojarski. Srebrny medal w kategorii junior na dystansie 200 super ratownik z nowym rekordem życiowym 2,49,47 s zdobył Maciek Romanowski, który ponadto na 50 m holowanie manekina zajął piąte miejsce. Z brązowym medalem z zawodów wrócił Mikołaj Pęza, który w kategorii młodzik na dystansie 100 m super ratownik zajął trzecią pozycję.
Na tym samym dystansie i w tej samej kategorii (10-11 lat) Michał Małkowski uplasował się na piątym miejscu. Obaj nasi najmłodsi zawodnicy w swoich startach ustanowili nowe rekordy życiowe. Z udziału w zawodach mogą być również zadowoleni pozostali zawodnicy WOPR-OS, którzy mimo że nie zdobyli medali to w swoich startach ustanawiali rekordy życiowe.

Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem zajęła czwarte miejsce, na 50 m holowanie manekina zajęła szóste miejsce, a na 100 m super ratownik była jedenasta. W tej samej kategorii wiekowej i tych samych konkurencjach Aleksandra Żochowska zajmowała 10., 12. i 14. miejsce. Natomiast Mikołaj Grabowski we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe i w kategorii junior zajmował następujące lokaty: 200 m super ratownik - siódme miejsce, 50 m holowanie manekina - dziewiąte miejsce, 100 m ratowanie manekina z pasem - piąte miejsce.

- To był bardzo udany sprawdzian formy moich zawodników pokazujący nad czym należy pracować przez najbliższy miesiąc, tak aby start w zbliżających się Zimowych Mistrzostwach Polski był jak najbardziej udany - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec WOPR-OS Ostrołęka.