« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., imieniny Macieja, Martyny, Teofila

Moja Ostrołęka

Aktualności

Na spacer i bieganie w każdą sobotę do Czarnowca

Ponad 30 osób wzięło udział w sobotnim wspólnym spacerze i biegu w lesie koło Czarnowca (gm. Rzekuń). Ci, którzy nie mogli przybyć dzisiaj, nie muszą się martwić. Spacery dla każdego, marszobiegi i wspólne bieganie odbywać będzie się w tym miejscu w każdą sobotę aż do kwietnia.


Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka, znana dotychczas z organizowania wspólnego biegania, rozszerza swoją działalność o nową inicjatywę - spacery. Pierwsze spotkania w ramach zajęć Chodzę Bo Lubię (ChBL) odbyły się w Przystani (gm. Olszewo-Borki) i Czarnowcu (gm. Rzekuń).

Reklama

To świetna okazja dla tych, którzy lubią spacerować. Spotkania są dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji i płci. Można zabrać ze sobą dzieci oraz psa. Warto zabrać ze sobą kije do nordic walking.

- Miał być zwyczajny trening BBL, a wyszło wspaniałe superenergetyczne wydarzenie! Uwielbiamy takie niespodzianki! Nie dość, że mogliśmy cieszyć się towarzystwem bliskich przyjaciół, to jeszcze zapoznaliśmy się z nowymi biegaczami i ślicznymi kijeczkarami - podsumowuje sobotnie spotkanie autorka facebookowego profilu Biegam Bo Lubię Ostrołęka (BBL).

Chodzę Bo Lubię w Czarnowcu aż do kwietnia

Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza na wspólne spacery, marszobiegi i bieganie w każdą sobotę o godz. 9.30 do Czarnowca. Spotkania w tym samym miejscu będą odbywać się co najmniej do kwietnia.

- Jeśli ktoś nie mógł dziś z nami być, nic straconego! Do kwietnia będziemy spacerować i biegać w tym miejscu w każdą sobotę o godz. 9.30. Oczywiście z podziałem na grupy tak jak dziś! To rozwiązanie sprawdziło się idealnie - czytamy na profilu BBL Ostrołęka.

W państwowym lesie pomiędzy Czarnowcem a Borawem wytyczono bardzo dobrej jakości szerokie ścieżki, idealne na spacery i jazdy rowerem. Podczas sobotnich spotkań uczestnicy pokonują różne dystanse, zwykle od 5 do 10 km. Każda osoba wybiera dystans, który najbardziej jej odpowiada.

Spacerowanie ma wiele zalet dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przede wszystkim, jest to świetny sposób na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków. Spacerowanie na świeżym powietrzu pozwala na poprawę kondycji, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi. Dodatkowo spacerowanie po lesie pozwala na kontakt z naturą i pozytywnie wpływa na nastrój.

Jeżeli chętnych na spacery nie będzie brakować, inicjatywa Chodzę Bo Lubię Ostrołęka może przerodzić się w stałą grupę.

Dojazd na miejsce startu

Uczestnicy sobotnich spotkań BBL i ChBL Ostrołęka spacer i bieganie rozpoczynają na leśnym parkingu przy drodze powiatowej łączącej Ostrołękę i Goworowo. Dokładna lokalizacja na mapach Google: parking leśny w Czarnowcu. Początek zajęć w sobotę o godz. 9.30.

 

Fot. BBL Ostrołęka

Odsłon: 8861
Komentarzy: 17
19:50, 14.01.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rusza grupa dla miłośników spacerów. Chodzę Bo Lubię Ostrołęka startuje oficjalnie już w sobotę

Rusza grupa dla miłośników spacerów. Chodzę Bo Lubię Ostrołęka startuje oficjalnie już w sobotę

Chodzę Bo Lubię na stałe wkracza do Ostrołęki. Miłośnicy spacerów (z kijami lub bez) będą spotykać się dwa razy w tygodniu na wspólne 60-minutowe zajęcia. Najbliższy już w sobotę w lesie koło Czarnowca (gm. Rzekuń).

Szukają animatorów na orliki

Szukają animatorów na orliki

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” rozpoczyna się nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik. Dokumenty należy złożyć do 17 stycznia do godz. 12:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrołęce przy ul. gen. Józefa Hallera 10 lub Urządu Miasta Ostrołęki, pl. gen. Józefa Bema 1.

Chodzę Bo Lubię w Czarnowcu

Chodzę Bo Lubię w Czarnowcu

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka, znana dotychczas z organizowania wspólnego biegania, rozszerza swoją działalność o nową inicjatywę - spacery. Już jutro (sobota 14 stycznia) w Czarnowcu odbędzie się kolejny spacer w ramach zajęć Chodzę Bo Lubię. To świetna okazja dla tych, którzy lubią spacerować.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w 2022 roku. Zapoznaj się z informacjami, kto może składać wnioski, sportowcy z jakich dyscyplin oraz co powinien zawierać wniosek.

Laureaci nagrody okolicznościowej Starosty Ostrołęckiego

Laureaci nagrody okolicznościowej Starosty Ostrołęckiego

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Ostrołęce, oprócz dorocznych nagród Starosty Ostrołęckiego wręczone zostały także nagrody okolicznościowe starosty. Zarząd Powiatu przyznał je osobom, które wyróżniają się osiągnięciami w działalności sportowej.

» Wasze komentarze

ekspert @ 21:25, 14.01.2023r. IP: *

Co się stało, że nie ma już o tej godzinie treningów w soboty na stadionie ostrołęckim?

xyz @ 21:47, 14.01.2023r. IP: *

Jak to co....konkurencja z Olszewki zadziałała mobilizująco na BBL :)
A jak jest inicjatywa w Czarnowcu to może połączyć to z KK24?

abc @ 05:28, 15.01.2023r. IP: *.*.180.119

Konkurencja z Olszewki...zaraz, zaraz, aaa to ta grupa około 5 osób, która chodzi po różnych treningach i na siłę swoje znaczki rozdaje ...

Karol @ 08:47, 15.01.2023r. IP: *

Jestem zagorzałym fanem sportu amatorskiego.
Ktoś pisze "konkurencja"
Jaka konkurencja?

Po prostu ludzie w danym środowisku się nie dogadują. Na początki jest och i ach, miłość zauroczenie tak jak w małżeństwie :)
Później pokazują się charaktery i charakterki. Jedni chcą iść w prawo inni w lewo. Mają różne cele!
Dlatego ludzie w tym środowisku zaczynają się nienawidzić - dochodzi do buntu i następuje rozwód.
Takich rozwodów wśród naszej biegowej społeczności jest już wiele.
Nie jest to dobre zjawisko ale taka jest niestety demokracja! A może jednak dobre?

Jeśli nowa powstała grupa (po rozwodzie) będzie miała 3., 5. czy 7. członków to nic złego nie oznacza. Nie oznacza, że grupa złożona z 29 członków będzie lepsza.
Każda grupa wyznaje te same wartości - bieganie i ruch na świeżym powietrzu. To, że niektórzy nie mogą na siebie patrzeć nie powinno mieć wpływu na ogólny stan sportu i rekreacji w regionie.
Powstające nowe grupy biegowe ubarwiają i motywują nowych "zakręconych".

Mam nadzieję, że te grupy, które trenują organizując w różnych okolicach Ostrołęki wspólne lub tylko klubowe treningi zjednoczą się gdy tylko w Ostrołęce, Rzekuniu, Olszewie-Borkach, Goworowie, Susku Starym, czy Myszyńcu będą organizowane biegi uliczne. Udział wszystkich grup (nawet podzielonych) jest bardzo ważny dla lokalnych imprez. Organizatorzy właśnie dlatego robią dobrą robotę aby połączyć wszystkich w zdrowej i przyjaznej atmosferze - pomimo różnic programowych :) (czyt. treningowych). Tu powinny iść na bok niesnaski i ból d**y.

Zauważmy, że w naszej najbliższej okolicy w ostatnich latach powstało samodzielnie, bądź utworzyły się odpryski wielu grup biegowych takich jak (alfabetycznie):
na początek bardziej profesjonalne, w których (raczej młodsi) trenują dla zdobycia Mistrza Polski:
1. Dąbrowski TEAM - Przemysław Dąbrowski z podopiecznymi
2. Następny Krok - Damian Świerdzewski z podopiecznymi
3. OKLA - Szusterowie i Witkowski z młodzieżą (różne konkurencje LA)
4. UKS "Clan" - Halinka Pierzchała z młodzieżą (różne konkurencje LA),
amatorskie:
5. Amator_Sportu - (chyba) Robert Wójtowicz ale nie widać ich teraz
6. BBL Ostrołęka - Klaudia Baczewska
7. LKS Kurpie na Luzie - Weronika Lenkiewicz - przekształcenie z Dark Site Michała Bukowskiego
8. KS Arco Ławy - Arkadiusz Zyśk
9. Run Crew - przyznam się szczerze, że tu nie mogę wskazać lidera/liderki - chyba zainicjowała to przed laty Magda pod nazwą "Reebok Run Crew" ale mogę się mylić. Grupa trenuje i ma się dobrze :)
10. Starglass Team - Krzysztof Modzelewski
i jeszcze wielu obrażonych na każdą z tych grup, którzy teraz robią to co lubią najbardziej - BIEGANIE, ale już indywidualnie.
Prawie wszystkie z w.w. grup się przenikają, a ich członkowie trenują gdzie popadnie.

Są to grupy/kluby/stowarzyszenia formalne i nieformalne, które mają jeden cel - zrobić sobie dobrze na treningach i zawodach.
Niech każdy robi to co lubi najbardziej i nie krytykuje innych.
Na zawodach nie trzeba ze sobą rozmawiać czy patrzeć sobie w oczy ale podstawowy szacunek do innego człowieka nawet gdy ma inne poglądy się należy.

Walka Fair-Play i zwykłe podanie ręki powinno być obowiązkiem każdego!

Jeśli ktoś nie podaje ręki jest nadzwyczaj płytkim człowiekiem.

Do boju biegowa rodzino!
Najlepszych wyników w 2023 roku i spełnienia obranych celów.
Karol

ps. najbliższy duży bieg w Ostrołęce (500 pakietów) dnia 5.03.2023 XI edycja Tropem Wilczym.

Xyz @ 09:32, 15.01.2023r. IP: *

Chyba jeszcze AGB bez limitu Marka Karczewskiego.
Natomiast widać przebudzenie BBL po inicjatywie z OLSZEWKI.
To dobrze, bo BBL spoczął na laurach

Łukasz @ 12:19, 15.01.2023r. IP: *.*.40.166

Do abc
Niestety, jak to zazwyczaj bywa przy takich komentarzach autor nie ma odwagi nawet się podpisać z imienia. Trudno więc ocenić osobę nie wiedząc z kim mamy do czynienia.
Można dokonać jedynie oceny zamieszczonego komentarza, który jest ohydny i bardzo płytki.

Asia @ 15:18, 15.01.2023r. IP: *.*.49.6

Jak widać, jest sporo inicjatyw treningów biegowych w naszej okolicy. Z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli szuka towarzystwa. My biegacze powinniśmy się tylko cieszyć.

Benon @ 16:06, 15.01.2023r. IP: *.*.158.207

Karol dobrze pisze. Na poczatku jest och i ach a potem wychodzi szydlo z worka.
A co do bbl to mysle ze inna sytuacja miala wplyw na "wyciszenie" klubu.
Napewno nie kazdemu sie to spodobalo.

Mozna tez byc bezpartyjnym i biegac dla siebie nie lajkow na fb , polecam :)

Obiektywny @ 19:09, 15.01.2023r. IP: *.*.129.45

Klub założyć nie problem. Ale by się rozwijał to nie teren Ostrołęki nie ma konkretnych sponsorów a amatorskie bieganie to i bez klubu może być. Zresztą te Kurpie na Luzie to już od dawna chyba było. I tu i tu to tylko pokazywanie siebie na zdjęciach czego to nie robią. No na pewno reklamę sobie chcą zrobić chociaż tak bo inaczej nikt by nie znał tego czy tamtego.

Karol @ 19:38, 15.01.2023r. IP: *

Po treningu jeszcze mi się przypomniało - właściwie przypomniał o tym jeden komentarz. (dziś przebiegłem tylko 18km) ;)

Chyba, (poprawcie gdybym się mylił) pierwszym w XXI wieku klubem amatorskim-biegowym był AG Bez limitu Ostrołęka i okolice - Marek Karczewski
Natomiast wcześniej chyba Waldek Pędzich i Stasiek Kurpiewski próbowali wszystkich biegających zebrać w ALKS Kurp Ostrołęka - to było chyba na początku roku 2003 lub 2002.

Od czasu do czasu pojawiają się również inni biegacze choć bardziej trithlon`iści z grup:
- Szura TEAM - Gosia Szurnicka
- TRI Unlimited - Michał Ciecierski i Wojciech Zarzycki

To chyba by było na tyle z XXI wieku?
Może kogoś pominąłem? To przepraszam.

Piszcie :)

Do Karol @ 22:43, 15.01.2023r. IP: *.*.129.45

Masz duże braki wiedzy co do klubów. Np AG bez limitu to kolarski klub . Po drugie nikt nie próbował zebrać wszystkich biegających. Nie wspomnę już o innej niewiedzy twojej

do *.*.129.45 @ 08:29, 16.01.2023r. IP: *.*.192.138

Tu nie masz racji AG bez limitu Ostrołęka i okolice to biegacze, a ze przy okazji część z nich urozmaicała sobie jazdą na rowerze nie oznacza ze to klub kolarski.

Kj @ 12:23, 16.01.2023r. IP: *.*.235.114

Ja biegam w swoim jednoosobowym klubie.

Zero atencji, tylko wlasne towarzystwo (najlepsze), stawanie sie coraz lepszym fizycznie, bycie zdrowszym.

Zastanawia mnie fakt jak niektorzy w tych klubach biegaja po 10 , 20 lat i dalej nawet ponizej 50 minut na dyche nie schodza hehe

Chyba wiecej fotek niz treningow u niektorych.

Xyz @ 12:58, 16.01.2023r. IP: *.*.224.23

AGB robiło też bieg w Rzekuniu na 10 km

Biegacz @ 15:58, 16.01.2023r. IP: *.*.129.45

Nie ma tego złego co by na dobre wyszło. Ja se sam biegam a BBL dostało motywacji i trochę ożyło ciekawe na jak długo

Grześ @ 13:11, 17.01.2023r. IP: *.*.239.110

Serce mnie już od Was wszystkich boli

NGO @ 21:00, 18.01.2023r. IP: *.*.147.140

Klub sportowy to III sektor. Bieganie piękna sprawa ale zarządzanie organizacją na bardzo niskim poziomie!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo