« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 31 marca 2023 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Czy Mateusz Rybak zostanie Sportowcem Roku?

Mateusz Rybak przygodę z kulturystyką rozpoczął osiem lat temu. Po takim czasie może się już pochwalić podwójnym tytułem wicemistrza świata.


25-latek formę szlifował w Klubie Sportów Sylwetkowych Kuźnia Ostrołęka. Rok 2022 był pierwszym sezonem startowym Mateusza i od razu udało mu się odnieść gigantyczne sukcesy.

Kulturysta po raz pierwszy w swojej karierze zaprezentował się publiczności w Siedlcach na Pucharze Polski PBFF Pro Qualifier w Kulturystyce i Fitness. Ostrołęczanin nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu. Mateusz zdobył pierwsze miejsce w trzech kategoriach: Classic Bodybuilding First Timers, Classic Bodybuilding Novice, Classic Physique First Timers oraz wywalczył drugą lokatę w Classic Bodybuilding Seniors. Wszystkie starty były traktowane jako grupa open. Dzięki tym osiągnięciom otrzymał powołanie na międzynarodowe zawody mistrzostw świata MISTER UNIVERSE w Belgi.

Zanim Mateusz wyruszył walczyć o tytuł Mistrza Świata postanowił wziąć udział w Pucharze Polski federacji WBBF-WFF w kulturystyce i fitness. Po raz kolejny wrócił z medalami. Wywalczył pierwsze miejsce w CLASSIC BODYBUILDING – open senior, drugie miejsce w CLASSIC PHYSIQUE – open senior oraz drugie miejsce w kategorii KULTURYSTYKA EKSTREMALNA – do 90 kg.

W listopadzie Mateusz poleciał do Belgi by spełniać swoje marzenia na międzynarodowych zawodach mistrzostw świata MISTER UNIVERSE. Na kurpiowszczyznę powrócił z podwójnym tytułem wicemistrza świata - w kategorii Classic Physique oraz w kategorii Couple startując wraz z koleżanką z reprezentacji Polski.

Mieszkaniec Ostrołęki do wszystkich startów przygotowywał się pod okiem Kamila Strumińskiego.

Mateusz Rybak czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.635 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Odsłon: 2787
Komentarzy: 3
11:58, 03.02.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowiec Roku 2022: Martyna Narewska z zaszczytnym tytułem (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Martyna Narewska z zaszczytnym tytułem (wideo)

Martyna Narewska będąc nadal bardzo młodą zawodniczką już jest zaliczana do grona najlepszych seniorek w kraju, a także należy do ścisłej czołówki europejskiej w swojej kategorii wiekowej. 

Sportowiec Roku 2022: Jakub Piórkowski z wyróżnieniem (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Jakub Piórkowski z wyróżnieniem (wideo)

Podczas Gali Finałowej plebiscytu Sportowiec Roku 2022 Kapituła przyznała szereg nagród. Jedna z nich trafiła w ręce Jakub Piórkowskiego, czyli skoczka wzwyż reprezentującego klub MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. Wyróżnienie przyznał burmistrz Ostrowi Mazowieckiej - Jerzy Bauer.

Sportowiec Roku 2022: Michał Radomski Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Michał Radomski Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Przed Michałem Radomskim rysuje się świetlana przyszłość ma koszykarskich parkietach. Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2022 uznała reprezentanta Miejskiego Klubu Sportowego Ostrowianka Ostrów Mazowiecka za Sportowe Odkrycie Roku.

Sportowiec Roku 2022: Radosław Bloch Trenerem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Radosław Bloch Trenerem Roku (wideo)

Znamy kolejne rozstrzygnięcia plebiscytu Sportowca Roku 2022. Kapituła przyznała nagrodę Trenera Roku, którą odebrał szkoleniowiec młodych szczypiornistów z Ostrołęki - Radosław Bloch.

Sportowiec Roku 2022: UMKS Trójka Ostrołęka Drużyną Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: UMKS Trójka Ostrołęka Drużyną Roku (wideo)

W plebiscycie Sportowiec Roku 2022 nagroda dla drużyny roku trafiła do ekipy, która w ubiegłym sezonie dokonała historycznej rzeczy.

» Wasze komentarze

Makumba @ 20:21, 03.02.2023r. IP: *.*.170.233

Głosuję na Krzysztofa mile dziedzina kto wyżej os.ra drzewo on napie.rdolił na samą koronę

.. @ 12:59, 04.02.2023r. IP: *.*.184.175

Czy to polski murzyn

O @ 13:43, 04.02.2023r. IP: *.*.170.233

Tak tylko w solarium było spięcię i trochę się zjarał

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo