Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Halina Pierzchała ze srebrem i brązem. Jerzy Bakuła z medalem!

W Toruniu odbyły się XXXII Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Zmagania zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział około 520 osób. Najstarszy uczestnik miał 91 lat. Nasi reprezentanci mieli okazję sprawdzić się w swoich konkurencjach lekkoatletycznych, również technicznych. Zdobyli trzy medale, znacznie poprawili swoje rekordy życiowe.

Dwukrotnie na podium wychodziła Halina Pierzchała, która w kategorii 60 lat wywalczyła srebrny medal w biegu na 60 m przez płotki (14,07 s) oraz zdobyła brąz w biegu na 60 m (10,66 s). Ponadto była piąta w w pchnięciu kulą. W najlepszym podejściu uzyskała 8,53 m.

Na najniższym stopniu podium stanął Jerzy Bakuła, startujący w grupie 60 lat. Zdobył brązowy medal w skoku w dal. W najlepszej próbie uzyskał 3,57 m. Ponadto poprawił "życiówkę" na 800 m i był czwarty z czasem 2:48,32 s. Zajął również piątą lokatę na 400 m z czasem 1:12,79 s (rekord życiowy).

Tomasz Bożomański w kategorii 50 lat był piąty w trójskoku z wynikiem 6,74 m, szósty na 1500 m z czasem 6:34,54 s (poprawił rekord życiowy o około 13 s) oraz na dystansie 200 m uzyskał czas 33,54 s.

Elżbieta Bożomańska w kategorii 45 lat na dystansie 1500 m była piąta z czasem 6:34,98 s. Poprawiła swój rekord życiowy prawie o pół minuty. Ponadto zajęła czwarte miejsce w skoku w dal i na dystansie 200 m uzyskała czas 38,19 s.

Odsłon: 12441