Przemysław Dąbrowski z zespołem wicemistrzem Polski!

33-latek rodem z Borawego jest reprezentantem KS Prefbet Sonarol Łomża. W weekend wywalczył 16 medal mistrzostw Polski do kolekcji. Wraz ze swoją ekipą został wicemistrzem kraju na dystansie 10 000 metrów.

Indywidualnie był 15. Trasę pokonał w czasie 31 minut i 29 sekund. - Nie był to satysfakcjonujący wynik, ale od ponad tygodnia wiedziałem, że nie mam szans na zbliżenie się do "życiówki". Nie chcę mówić o swoich problemach zdrowotnych. Biorąc pod uwagę okoliczności wiem, że dałem z siebie wszystko. Pobiegłem dla drużyny. Zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski i jestem zadowolony. Dziękuję chłopakom z teamu. Nie był to łatwy dla nas bieg, ale pokazaliśmy charakter - mówi Przemysław Dąbrowski.

33-latek przyznaje, że bieg rozpoczął z asekuracją i dostosowaniem do panującej sytuacji. - Każdy kilometr wychodził mniej więcej od 3:07-12. Warunki były dobre, lekki wiatr, temperatura około 15 stopniu - dodaje.

Przed nim kolejne wyzwania w tym sezonie. - Będę chciał powalczyć w mistrzostwach Polski pod koniec lipca w Gorzowie Wielkopolskim. Wiem, jak wszyscy trzymaliście za mnie kciuki. Czułem Wasze wsparcie podczas biegu. Bardzo Wam za to dziękuję - kończy.

Odsłon: 11316