« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 30 maja 2023 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Milewski: Uprzejmości zejdą na bok. Nie będzie "przeproś"

Gracze z Ostrołęki wygrali dwa ostatnie spotkania w IV lidze. Polepszyli swoją sytuację w tabeli, ale i tak muszą zdobyć jeszcze kilka punktów, by utrzymać się w lidze. Kolejna szansa na triumf już w niedzielę. Będzie to sentymentalna podróż Damiana Milewskiego, który w Wildze pracował przez dwa lata. Mecz odbędzie się w niedzielę. Początek o godz. 13:00.
Rozmowa z Damianem Milewskim, trenerem Narwi Ostrołęka
Uprzejmości zejdą na bok. Nie będzie "przeproś"
Przed Tobą wyjątkowy mecz?
- Oczywiście. Przede mną sentymentalna podróż. W Garwolinie spędziłem dobre miesiące. Będzie okazja na spotkanie z zawodnikami, z którym pracowałem jak również z ludźmi z zarządu. Mam kontakt z niektórymi graczami. Przede wszystkim z: Sebastianem Papiernikiem, Przemysławem Alotem, Grzegorzem Piesio, Filipem Gacem czy trenerem Karolem Zawadką.
Jak ich wspominasz?
- To wzór dla innych klubów. Ludzie pracujący na rzecz Wilgi oddają swoje serce. Mam na myśli wszystkich członków zarządu z prezesem Waldemarem Mrugałą na czele. Staniemy sobie w miejscu, w którym zawsze rozmawialiśmy.
Kto wygra?
- Okaże się po ostatnim gwizdku. Wiadomo, że uprzejmości zejdą na bok w momencie, kiedy rozpocznie się mecz. Nie będzie "przeproś". Wilga przegrała cztery mecze z rzędu. Nie jest jeszcze pewna utrzymania. Tym bardziej my. Na ten moment jesteśmy w gronie zespołów, które opuszczą czwartą ligę. Dobrze, że do końca sezonu jest jeszcze kilka kolejek. Musimy punktować i z takim nastawieniem udamy się do Garwolina.
No i na ławce spotkasz "Karusia"...
- Fajna sytuacja. Był moim asystentem, a po odejściu objął stery. Wiedziałem, że zostawiam Wilgę w dobrych rękach. Karol radzi sobie bardzo dobrze. Kibicuję mu, ale w niedzielę musimy wygrać. Dla nas będzie to pierwsze konfrontacja po przeciwnych stronach. Zobaczymy, kto kogo przechytrzy.
W weekend ograliście KS CK Troszyn...
- To niezwykle ważne zwycięstwo i przełamanie. Graliśmy na boisku trzeciej drużyny w tabeli. Byliśmy spisywani na straty, ale triumfowaliśmy.

Reklama

No i w środę z Raszynem...
- Przegrywaliśmy, a potrafiliśmy odwrócić wynik. Piękna sprawa.
Widziałeś Wilgę w akcji?
- Oczywiście. Pojawiłem się na spotkaniu z Victorią Sulejówek oraz z Hutnikiem Warszawa. Pod względem taktycznym będziemy dobrze przygotowani. Z pewnością będzie ciekawie.
Utrzymacie się w czwartej lidze?
- Mam taką nadzieję. Przejmowałem Błoniankę Błonie w trzeciej lidze i musieliśmy wywalczyć bezpieczne miejsce. Udało się. Taki sam cel mam w Ostrołęce. Po roku wróciłem na ławkę. Jestem mądrzejszy. Wierzę, że 18 czerwca będziemy cieszyć się z utrzymania.

Odsłon: 10825
Komentarzy: 0
10:10, 20.05.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nasi we władzach związku. Kto będzie rządził naszą w regionie? 

Nasi we władzach związku. Kto będzie rządził naszą w regionie? 

Waldemar Trochimiuk został wybrany prezesem Ciechanowsko - Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej / Delegatura MZPN. W spotkaniu wzięło udział 98 delegatów oraz delegatek z prawem głosu oraz zaproszeni goście.

Wpadnij i zobacz piłkarskie nadzieje!

Wpadnij i zobacz piłkarskie nadzieje!

Dzisiaj o godz. 18:30 rozpocznie się pierwszy Futbol Drybling Cup 2023. Zmagania zawodników i zawodniczek z rocznika 2016 i młodsi odbędą się na Orliku na osiedlu Stacja w Ostrołęce. 

Półtorak, Samsel, Kłos i Żerański z powołaniami

Półtorak, Samsel, Kłos i Żerański z powołaniami

Dzisiaj o godz. 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ciechanowie rozpoczęła się konsultacja szkoleniowa Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Wśród wyróżnionych z rocznika 2011 znaleźli się gracze z naszego terenu.

Narew z punktem. KS CK Troszyn z blamażem. A już w środę...

Narew z punktem. KS CK Troszyn z blamażem. A już w środę...

Remis i porażka naszych zespołów. Po trzech zwycięstwach z rzędu ekipa z Ostrołęki musiała się zadowolić remisem z Wisłą II Płock. Podopieczni Damiana Milewskiego stracili gola w końcówce starcia z "Nafciarzami". A KS CK Troszyn? Przegrał z najsłabszym zespołem w stawce 3:5...

Rzekunianka górą. Kurpik nie

Rzekunianka górą. Kurpik nie

Odmienne humory towarzyszyły ekipom z naszego powiatu po 27. kolejce Klasy Okręgowej. Rzekunianka Rzekuń wygrała 2:1 z Wkrą Sochocin i cały czas bije się o awans. Osłabiony Kurpik Kadzidło uległ aż 0:6 Kryształowi Glinojeck.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo