« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 30 maja 2023 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Julia Stachurska brązową medalistką mistrzostw kraju

Bardzo dobry rezultat podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów osiągnęła zawodniczka UKS Atlata Ostrołęka. Julia Stachurska wywalczyła brązowy medal podczas zmagań w Ciechanowie.
W zawodach do lat 15 i 17 wzięło udział 69 dziewcząt i 97 chłopców urodzonych w latach 200/2010. Ostrołękę reprezentowały sztangistki UKS Atleta: Olga Komoszewska w kategorii wagowej 59 kg, Maja Zera 64 kg, Julia Stachurska +81 kg i 14-letni Kacper Mróz w kategorii wagowej 67 kg.

Reklama

Olga wyrwała 27 kg i podrzuciła 35 kg, co dało w dwuboju 65 kg i został szóstą sztangistką Polski wśród młodziczek. Maja wyrwała 32 kg, podrzuciła 47 kg i zgromadziła w dwuboju 79 kg, co dało jej szóstą pozycję wśród polskich sztangistek. Nasza przedstawicielka ustanowiła swój rekord życiowy w podrzucie oraz dwuboju.

Julia w rwaniu wyniosła nad głowę 56 kg, w podrzucie wybiła nad głowę 73 kg. W dwuboju olimpijskim zebrała 129 kg i trzy rekordy życiowe uczyniły ją brązową medalistką Polski wśród młodziczek. 

W pierwszej grupie startowej wystąpił Kacper Mróz, któremu słabiej poszło w rwaniu, bo zaliczył tylko 55 kg. Straty starał się nadrobić w podrzucie, ustanawiając rekord życiowy na 76 kg. W dwuboju zebrał 131 kg i to pozwoliło mu zostać ósmym sztangistą Polski młodzików. Błąd w rwaniu kosztował szansę na szóstą lokatę.

- Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym kibicom i bliskim wiele emocji i radości będącym z nami i siedzącym w domu, oglądając bezpośrednio transmisję internetową. Dziękujemy Wam oraz trenerowi Zenonowi Grądzkiemu, Tadeuszowi Stolarczykowi za wszystkie miłe słowa i cenne rady kierowane we wszelaki sposób - mówi Władysław Niedźwiecki.

Wśród 40 sklasyfikowanych klubów z całej Polski, UKS Atleta uplasował się na 25. pozycji z 10 pkt. Zwyciężył Ośrodek Sportowego Szkolenia Młodzieży CLKS Mazovia Ciechanów, gromadząc 70 pkt.

Odsłon: 1473
Komentarzy: 0
15:53, 25.05.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekordy Dawida Kalwary i Radosława Krupy

Rekordy Dawida Kalwary i Radosława Krupy

Strefowe eliminacje do Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do 17 lat odbyły się w Siedlcach dla województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostrołękę pod opieką trenerów: Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego reprezentowali: Dawid Kalwara w wadze 73 kg i Radosław Krupa w wadze 89 kg. 

Ostrołęccy ciężarowcy na strefowych eliminacjach w podnoszeniu ciężarów

Ostrołęccy ciężarowcy na strefowych eliminacjach w podnoszeniu ciężarów

Strefowe eliminacje do Letniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do 17 lat odbyły się w Siedlcach dla województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ostrołękę pod opieka trenera Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego reprezentowali: Dawid Kalwara w wadze 73 kg i Radosław Krupa w wadze 89 kg. 

Ciężarowcy ostrołęckiego Atlety na majówce w Siedlcach (zdjecia)

Ciężarowcy ostrołęckiego Atlety na majówce w Siedlcach (zdjecia)

Podopieczni Władysława Niedźwieckiego i Zenona Grądzkiego rozpoczęli miesiąc od zawodów w Siedlcach, gdzie mocowali się o tytuły najlepszych podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Mazowieckie Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17.

Pierwszy w tym roku rodzinny rajd rowerowy już jutro

Pierwszy w tym roku rodzinny rajd rowerowy już jutro

We wtorek o godz. 11.00 z pl. Wolności (plac wokół sceny przy Kupcu) wyruszy pierwszy w tym roku rodzinny rajd rowerowy. Do tej pory do udziału zgłosiło się około 160 osób, ale w wydarzeniu udział może wziąć każdy, gdyż zapisać można się także bezpośrednio przed jego rozpoczęciem.

Ona to zrobiła! Justyna Jasko z kartą PRO. Jasko: Zostały wyprzedzone moje marzenia (zdjęcia)

Ona to zrobiła! Justyna Jasko z kartą PRO. Jasko: Zostały wyprzedzone moje marzenia (zdjęcia)

Justyna Jasko jest niesamowita. Właśnie wywalczyła wielki sukces. Trenerka i instruktorka w Ten Fitness Ostrów Mazowiecka, a w przeszłości prowadząca zajęcia w West Side Fitness Ostrołęka wywalczyła bodaj najważniejsze trofeum w życiu. To wielki sukces zawodniczki rodem z Małkiii Górnej.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo