« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Gnatkowski: Jako dziecko zostałem z niczym. Wychowywali mnie budowlańcy

Jakiś czas temu Rafał Gnatkowski wrzucił post do mediów społecznościowych. - Dzieciaku, jeśli kiedykolwiek demony w Twojej głowie będą Cię ciągnęły w tamtą stronę, to jest mój nr tel. 739 210 703. Możesz zadzwonić o każdej porze. Jeśli nie odbiorę to na pewno oddzwonię. Wyślij tylko proszę wiadomość i daj mi szansę, aby przeciągnąć Cię na tą drugą stronę - napisał.


Dodał: Życie pomimo tego, że potrafi być masakrycznie brudne i coraz częściej pozbawione podstawowych zasad moralnych, jest też piękne i warte przeżycia. Pamiętaj o tym! Nie ważne, czy jesteś z bogatego domu czy brudnego podwórka! Nie jesteś słaby kiedy prosisz o pomoc. To oznaka dojrzałości i świadomości. Nie wstydź się. Pomogę przez sport.

Reklama

Szkoleniowiec Predatora MMA Myszyniec nie wstydzi się swojej przeszłości. - Uważam, że jestem przykładem, że jeśli się nie poddasz, możesz osiągnąć wszystko. Mimo ciężkiego startu w życiu, jestem wielokrotnym mistrzem Polski, podobnie jak moje dzieci. Nie wstydzę się swojej przeszłości. Ona mnie ukształtowała. Jestem dowodem, że można wyjść ze wszystkiego i zmienić życie na lepsze - mówi mieszkaniec Siarczej Łąki w gminie Kadzidło.

41-latek podkreśla, iż pochodzi z dysfunkcyjnej rodziny. - Mój tata przez całe życie pił. Mama wyprowadziła się jak miałem 15 lat. Zostałem z niczym. Miałem wybór. Mogłem kraść, grzebać w śmietnikach lub znaleźć pracę. Przez pięć lat mieszkałem na budowach w barakach w Warszawie. Wychowywali mnie budowlańcy. No i nauczyli oczywiście pić. Byłem uzależniony od alkoholu - opowiada Rafał.

Gnatkowski przyznaje, że miał duże problemy z prawem. - Przeważnie za bójki. Biłem się gdzie popadnie i z każdym, kto tylko chciał. Straciłem dużo zdrowia. W wieku 25 lat przeszedłem terapię. Od tamtej pory nie piję. Mam za sobą bardzo ciężkie dzieciństwo i lata młodzieńcze. Nie miałem pomocy z żadnej strony - przyznaje.

- Tak było do momentu, kiedy urodził się mój syn Jakub. Wówczas wróciłem w nasze strony. Przy mnie była zawsze wierna i kochająca żona. Ona wyciągnęła mnie ze wszystkiego. Dziękuję jej za to po raz kolejny - mówi.

Reklama

Gnatkowski podkreśla, że jego życiowym celem jest ratowanie młodzieży. - Chcę, by nie popełniali błędów podobnych do moich. Liczę, że uratuję każdego, kto przyjdzie po pomoc. Wielu osób już udało mi się wyciągnąć z bagna. Moja przeszłość wiele lat ciążyła na mnie, ale wiem, że musiałem przejść taką drogę, żeby zrozumieć młodzież i jej pomagać. Chcę wyciągać ją z szamba - opowiada.

41-latek ma skończony kurs instruktora terapii uzależnień. - Skończyłem kurs mentalny. Młodzież to mój cel nadrzędny. Dla nich zrobię wszystko, by pomóc w odzyskaniu cząstki siebie z dzieciństwa. Pewien krzyż będę niósł ze sobą przez całe życie, ale jeśli będę mógł pomóc chociaż jednej osobie, warto się poświęcić - kończy.

Odsłon: 34452
Komentarzy: 0
16:32, 03.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

31 medali na 8 tatami!

31 medali na 8 tatami!

Znakomity sukces przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Podczas Warszawskiej Ligi Kuma Judo w Starych Babicach nasi przedstawiciele wywalczyli aż 31 medali w gronie ponad 500 zawodników, którzy walczyli na 8 tatami.

Dądera mistrzem. Prusiński ma srebro. Śliwka, Nalewajk, Gorzęba, Mieczkowska, Nalewajk z brązem

Dądera mistrzem. Prusiński ma srebro. Śliwka, Nalewajk, Gorzęba, Mieczkowska, Nalewajk z brązem

Reprezentacja Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate wystąpiła w Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Co ciekawe, wszyscy nasi reprezentanci stanęli na podium!

Lena Wiktorska, Małgorzata Kozłowska i Karol Kozłowski mają kwalifikację na mistrzostwa Europy!

Lena Wiktorska, Małgorzata Kozłowska i Karol Kozłowski mają kwalifikację na mistrzostwa Europy!

W minioną sobotę ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate wybrała się do Skarżyska - Kamiennej, gdzie odbyły się eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów, które tym razem odbędą się pod koniec października we Wrocławiu. Silna obsada (164 zawodników i zawodniczek z całej Polski) i wysoki poziom sportowy nie przeszkodziły naszym karatekom zdobyć trzy kwalifikacje do startu w ME. 

Marcel zaczął od wygranej!

Marcel zaczął od wygranej!

Zawodnik Ostrołęka Fight Academy ma za sobą pierwszą walkę podczas 29 Hungarian Kickboxing World Cup. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka rozpoczął rywalizację od starcia z rywalem z Bułgarii.

Mistrzu Marcelu podbij Węgry! Piersa: Plan jest taki, by wygrać cały turniej. Trzymajcie kciuki

Mistrzu Marcelu podbij Węgry! Piersa: Plan jest taki, by wygrać cały turniej. Trzymajcie kciuki

Przed Marcelem Piersą poważny sprawdzian. Zawodnik Ostrołęka Fight Academy weźmie udział w 29 Hungarian Kickboxing World Cup. Liczymy na dobry występ naszego mistrza. Podopieczny Arkadiusz Ludwiczaka ma szansę na wielkie rzeczy.

» Wasze komentarze

ReklamaNajnowsze wideo