« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ekipa Niedźwieckiego wydźwigała rekordy

W sobotę na pomostach Mazovia Ciechanów odbył się III Grand Prix Ciechanowa im. Ireneusza Palińskiego. To właśnie jego imienia - pierwszego Polaka zdobywcy złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów (Rzym 1960) siłownia gościła wielu sztangistów z kraju a nawet i zza granicy. W tym gronie wystąpiła trójka ostrołęckich sztangistów. 
Piętnastoletnia Maja Zera zajęła czwartą lokatę w klasyfikacji open pań. Została wyróżniona pucharem jako najmłodsza zawodniczka tej imprezy sportowej. W klasyfikacji open mężczyzn Radosław Krupa uplasował się na dziesiątej pozycji, a Dawid Kalwara skończył start dwie pozycje niżej. 

Reklama

Maja w dwuboju uzyskała 104 kg (45 kg w rwaniu + 59 kg w podrzucie), bijąc rekord życiowy w podrzucie o 5 kg, a w dwuboju o 7 kg. Dawid podniósł w dwuboju 159 kg (73+86) i podwyższył wynik w podrzucie o 1 kg i dwuboju również o 1 kg. Radosław wyrwał 87 kg, podrzucił 110 kg, a w dwuboju gromadzi aż 197 kg. Radek zanotował rekordy. Wzniósł o 7 kg więcej w rewaniu, 10 kg w podrzucie, a to dało 17 kg więcej w dwuboju.

- Był to niespodziewany start naszych zawodników, ale za to bardzo bardzo udany z powodu uzyskanych wyników - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS-u Atleta.

Odsłon: 2055
Komentarzy: 1
14:36, 12.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)

Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)

W miniony czwartek na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce odbyły się zawody wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego.

III Sportowy Turniej Sołectw. Zapisz ekipę już dzisiaj. Znamy konkurencje

III Sportowy Turniej Sołectw. Zapisz ekipę już dzisiaj. Znamy konkurencje

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Nasiadki i Rada Gminna LZS w Lelisie zapraszają do wzięcia udziału w turnieju sportowo-rekreacyjnym - W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli III Sportowy Turniej Sołectw, który odbędzie się 24 maja na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie. Początek o godz. 12:00.

Karol Janczewski - człowiek z żelaza. Dalibyście radę?

Karol Janczewski - człowiek z żelaza. Dalibyście radę?

W mistrzostwach Polski w duathlonie wystartował Karol Janczewski. Zawodnik kategorii masters UKS-u Atleta Ostrołęka wziął udział w zmaganiach w Czempinie. Nasz przedstawiciel spisał się bardzo dobrze.

Czartoryski wśród sędziów. Chcesz zmierzyć się z ciekawymi konkurencjami?

Czartoryski wśród sędziów. Chcesz zmierzyć się z ciekawymi konkurencjami?

18 maja w Kuźni - Siłownia Kurpiowska odbędą się zmagania siłowe. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 15 do 19 lat do wzięcia udziału w rywalizacji. Każdy uczestnik dostanie okolicznościową koszulkę, a do wygrania będą nagrody, m.in. od SFD Ostrołęka i statuetki.

Czujesz się na siłach? Chcesz się zmierzyć? To już w sobotę

Czujesz się na siłach? Chcesz się zmierzyć? To już w sobotę

Już 18 maja w Kuźni - Siłownia Kurpiowska odbędą się niecodzienne zawody. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 15 do 19 lat do wzięcia udziału w rywalizacji. Każdy uczestnik dostanie okolicznościową koszulkę, a do wygrania będą nagrody, m.in. od SFD Ostrołęka i statuetki.

» Wasze komentarze

Jolka @ 20:27, 12.05.2024r. IP: *.*.53.47

Skąd oni biorą siłę.Podziwiam

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo