Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

23 medale UKS Piątki Ostrołęka w Łomży

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka uczestniczyli w Wiosennych Zawodach Pływackich pod patronatem prezydenta Łomży, które zgromadziły ponad 230 zawodniczek i zawodników z 18 klubów pływackich, w tym dwóch ekip z Łotwy.

Zawodnicy Piątki wystartowali w 17-osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Natalia Skórzewska, Hanna Wawrzyńska, Łucja Tomczak, Helena Żerańska, Natasza Zaurska, Alicja Bieluch, Adrianna Gutowska, Antonina Szczubełek, Oliwia Walczak, Alicja Gawryś, Antoni Golan, Kamil Biedrzycki, Antoni Opęchowski, Piotr Kaczkowski, Juliusz Szurpicki oraz Bartosz Biedrzycki.

Zuzia zdobyła trzy złote medale na 100 m stylem dowolnym,100 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem motylkowym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 dało jej to pierwsze miejsce. Tyle samo złotych krążków zdobyła Hanna, która była najszybsza na 50 m stylem dowolnym,50 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem zmiennym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 zajęła pierwszą lokatę.

Łucja zdobyła złoto na 50 m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 była druga. Helena sięgnęła po srebrny medal na 100 m stylem zmiennym oraz dwa brązowe medale na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym.

Natalka zdobyła srebrny medal na 100 m stylem klasycznym oraz zajmuje czwarte miejsce na 100 m stylem zmiennym. Antek Golan zdobył dwa srebrne medale na 100 m stylem klasycznym,100 m stylem zmiennym oraz brązowy medal na 50 m stylem motylkowym.

Kamil zdobył jeden srebrny medal na 50 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe medale na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym Antek Opęchowski zdobył jeden srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym oraz dwa brązowe medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Antek zajmuje drugie miejsce.

Sztafeta 4 x 50 zmiennym mix w składzie: Hania Wawrzyńska, Antek Golan, Zuzia Zecer, Antek Opęchowski uplasowała się na trzecim miejscu. W zmaganiach reprezentanci naszego klubu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 23 medali wywalczyli trzecie miejsce na 18 klubów pływackich.

- Bardzo się cieszymy, że na 40 startów indywidualnych aż 20 razy nasi zawodnicy poprawili dotychczasowe rekordy życiowe, zdobywając łącznie 23 medale (7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych) - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel Piątki Ostrołęka.