« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 czerwca 2024 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Wysokie lokaty i rekordy życiowe to efekt startu zawodników UKS Clan Ostrołęka podczas Mistrzostw Warszawy U-12, U-14 i Mazowieckiego Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego U-18. Organizatorem zawodów był Warszawsko - Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.
W Mistrzostwach Warszawy U-12, U-14 Zofia Mrozek - uczennica SP 2 Ostrołęka w kategorii U-12 zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal, notując 4,13 m. Ponadto wygrała konkurs skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 125 cm. Tymi wynikami ustanowiła rekordy życiowe i rekordy klubu w swojej kategorii wiekowej oraz rekord życiowy w biegu na 60 m, uzyskując czas 9,41 s.

Reklama

Zuzanna Zalewska uczennica - SP2 Ostrołęka w kategorii U-12 zajęła drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową wynikiem 31.40 m i ustanowiła rekord życiowy i rekord klubu. Ponadto w skoku w dal uzyskała wynik 3.22 m i na 60 m 10,85 m.

Małgorzata Rolka - uczennica SP Antonie w kategorii U-14 ustanowiła we wszystkich konkurencjach rekordy życiowe, a w biegu na 300 metrów wynikiem 52.34 s poprawiła swoją życiówkę około 7 sekund. W skoku w dal uzyskała wynik 3.87 m, zaś w biegu na 100 metrów 15.62 s.

W sesji popołudniowej i kolejnego dnia w Mazowieckim Otwarciu Sezonu Lekkoatletycznego udział wzięli: Przemysław Kwiatkowski i Franciszek Kwaśny - uczniowie II LO Ostrołęka. Przemek w rzucie oszczepem 700 g rzucił na odległość 40.13 m. Dało mu to drugie miejsce w konkursie w kategorii U-18 i ustanowił rekord życiowy i rekord klubu. Franciszek w debiutanckim biegu na 2000 m z przeszkodami uplasował się wynikiem 8:33 s na trzecim miejscu i ustanowił rekord życiowy i rekord klubu.

Zawodnicy nasi mieli również okazję spotkać i porozmawiać z wybitnymi sportowcami m.in. ze światowej klasy oszczepniczką, nieustannie aktywną sportowo, rekordzistką świata masters w kategorii U60+ Genowefą Patlą.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Odsłon: 2421
Komentarzy: 0
10:02, 16.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kordel mistrzynią. Jabłońska z brązem!

Kordel mistrzynią. Jabłońska z brązem!

W minioną sobotę w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Dzieci w kategorii U-14 w lekkiej atletyce. W stawce pojawiła się czteroosobowa reprezentacja UKS-u Siódemka Ostrołęka. Nasze przedstawicielki spisały się bardzo dobrze.

Magdalena Bokun walczy o Igrzyska Olimpijskie!

Magdalena Bokun walczy o Igrzyska Olimpijskie!

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystąpiła w finale skoku w dal podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Magdalena Bokun znalazła się w nim po zajęciu jedenastej pozycji w eliminacjach.

Magdalena Bokun walczy w finale. Oglądajcie!

Magdalena Bokun walczy w finale. Oglądajcie!

Dzisiaj o godz. 20:50 w finale konkursu skoku w dal podczas mistrzostw Europy w lekkiej atletyce wystąpi Magdalena Bokun. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyła jedenaste miejsce w eliminacjach.

Szymon z kolejnym nowym rekordem. Przemek w finale

Szymon z kolejnym nowym rekordem. Przemek w finale

W minioną sobotę zawodnicy UKS-u Clan Ostrołęka uczestniczyli w Warszawskim Mityngu Ogólnopolskim na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Spisali się bardzo dobrze. 

Zrobiła to! Magdalena Bokun jest wielka!

Zrobiła to! Magdalena Bokun jest wielka!

Mamy to! Bardzo dobry występ Magdaleny Bokun podczas eliminacji skoku w dal w mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Rzymie. Zawodniczka rodem z Lelisa reprezentująca AZS AWF Katowice oddała drugi najdalszy skok w życiu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo