« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Wysokie lokaty i rekordy życiowe to efekt startu zawodników UKS Clan Ostrołęka podczas Mistrzostw Warszawy U-12, U-14 i Mazowieckiego Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego U-18. Organizatorem zawodów był Warszawsko - Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.
W Mistrzostwach Warszawy U-12, U-14 Zofia Mrozek - uczennica SP 2 Ostrołęka w kategorii U-12 zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal, notując 4,13 m. Ponadto wygrała konkurs skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 125 cm. Tymi wynikami ustanowiła rekordy życiowe i rekordy klubu w swojej kategorii wiekowej oraz rekord życiowy w biegu na 60 m, uzyskując czas 9,41 s.

Reklama

Zuzanna Zalewska uczennica - SP2 Ostrołęka w kategorii U-12 zajęła drugie miejsce w rzucie piłeczką palantową wynikiem 31.40 m i ustanowiła rekord życiowy i rekord klubu. Ponadto w skoku w dal uzyskała wynik 3.22 m i na 60 m 10,85 m.

Małgorzata Rolka - uczennica SP Antonie w kategorii U-14 ustanowiła we wszystkich konkurencjach rekordy życiowe, a w biegu na 300 metrów wynikiem 52.34 s poprawiła swoją życiówkę około 7 sekund. W skoku w dal uzyskała wynik 3.87 m, zaś w biegu na 100 metrów 15.62 s.

W sesji popołudniowej i kolejnego dnia w Mazowieckim Otwarciu Sezonu Lekkoatletycznego udział wzięli: Przemysław Kwiatkowski i Franciszek Kwaśny - uczniowie II LO Ostrołęka. Przemek w rzucie oszczepem 700 g rzucił na odległość 40.13 m. Dało mu to drugie miejsce w konkursie w kategorii U-18 i ustanowił rekord życiowy i rekord klubu. Franciszek w debiutanckim biegu na 2000 m z przeszkodami uplasował się wynikiem 8:33 s na trzecim miejscu i ustanowił rekord życiowy i rekord klubu.

Zawodnicy nasi mieli również okazję spotkać i porozmawiać z wybitnymi sportowcami m.in. ze światowej klasy oszczepniczką, nieustannie aktywną sportowo, rekordzistką świata masters w kategorii U60+ Genowefą Patlą.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Wysokie miejsca i rekordy ekipy UKS-u Clan (zdjęcia)

Odsłon: 2465
Komentarzy: 0
10:02, 16.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

On wygrywa lub wygrywa. No i też wygrywa

On wygrywa lub wygrywa. No i też wygrywa

Przemysław Dąbrowski ma na koncie kolejne zwycięstwo. 34-latek rodem z Borawego okazał się najlepszy w XXXVII Biegu Stolmenów w Gniewinie! Mieszkaniec Rzekunia zaliczyl dziesiąte zwycięstwo w pierwszej części sezonu. 

Debiuty i rekordy ekipy UKS-u Clan

Debiuty i rekordy ekipy UKS-u Clan

Przedstawiciele UKS-u Clan Ostrołęka wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza w kategorii U-14. W zmaganiach w Teresinie zaprezentowali się sportowcy urodzeni w 2011 i 2012 roku. Organizatorem mistrzostw był Warszawsko - Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oraz gmina Teresin.

Zofia, Zuzia i Mateusz jadą do Włocławka

Zofia, Zuzia i Mateusz jadą do Włocławka

W dniach 22-23 czerwca we Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Finał Lekkoatletyki dla każdego Nestle Cup 2024, którego organizatorem i koordynatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wystartują nasi. 

Ola, Daria i Alicja startowały we Włocławku

Ola, Daria i Alicja startowały we Włocławku

Trzy zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięły udział w Mistrzostwach Polski LZS. We Włocławku zaprezentowały się podopieczne Bartosza Witkowskiego. 

Kordel mistrzynią. Jabłońska z brązem!

Kordel mistrzynią. Jabłońska z brązem!

W minioną sobotę w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Dzieci w kategorii U-14 w lekkiej atletyce. W stawce pojawiła się czteroosobowa reprezentacja UKS-u Siódemka Ostrołęka. Nasze przedstawicielki spisały się bardzo dobrze.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo