« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 czerwca 2024 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

III Sportowy Turniej Sołectw. Zapisz ekipę już dzisiaj. Znamy konkurencje

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Nasiadki i Rada Gminna LZS w Lelisie zapraszają do wzięcia udziału w turnieju sportowo-rekreacyjnym - W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli III Sportowy Turniej Sołectw, który odbędzie się 24 maja na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie. Początek o godz. 12:00.
Reprezentacje sołectw z terenu województwa mazowieckiego składające się z 8 osób; dziewczynka i chłopiec do lat 10, dziewczyna i chłopiec do lat 18, kobieta i mężczyzna do lat 40, kobieta i mężczyzna powyżej lat 40.

Reklama

KONKURENCJE
- Zwinnościowy tor przeszkód; kozłowanie piłką koszykową slalomem między pachołkami, rzut piłeczką do celu (dzieci do lat 10), przeskoki przez płotki; liczy się czas wykonania zadania.

- Przeskocz linę - zadanie dla dwóch zawodników w zespole, Teren podzielony jest liną na trzy przestrzenie oznaczone kolorowymi pachołkami. Zawodnicy przeskakują linę wg komendy prowadzącej osoby. Każdy błąd (zły/ nieodpowiedni ruch) eliminuje zawodnika. Wygrywa zespół, którego zawodnik pozostał w grze. Punktacja 1/2/3. Liczą się punkty ostatnich pięciu ostatnich zawodników. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Obręcz na koniec. Zadanie dla sześciu osób. Nie używając rąk, nie rozrywając kolumny ćwiczebnej, zawodnicy transportują obręcz do ostatniego kolegi. Liczy się szybkość wykonanego zadania. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Dwie kozłowane piłki; dwóch zawodników z tej samej drużyny: Pierwszy zawodnik kozłuje jednocześnie dwie piłki, drugi przemieszcza się cwałem bocznym w kierunku wyznaczonym przez strzałkę do „łapki” . Powraca do pierwszego, przejmuje od niego piłki, drugi zawodnik porusza się w kierunku łapki, wraca do kolegi kozłującego piłki. Zmiany trwają do popełnienia błędu- tj. do błędu kozłowania. Wygrywa drużyna która najdłużej wykonuje zadanie. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Wyścigi dużych piłek – zadanie dla całego zadania - wygrywa drużyna, która szybciej wykona zadania. Kiedy piłka wypadnie z rąk zawodnika musi on ją przynieść do zespołu i przekazać piłkę z pozycji siedzącej. Liczy się czas kolejność wykonania zadania. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

Reklama

- Plażowanie; zadanie dla czterech najstarszych osób w drużynie. Każda drużyna posiada własną torbę, ręcznik, okulary, czepek, wodę mineralną ½ litra, kubek. Pierwsza osoba z drużyny biegnie z torba do pachołka, tam otwiera torbę, rozkłada ręcznik, ubiera okulary, zakłada czepek, siada na ręczniku, nalewa sobie kubek wody, wypija wodę, pakuje rzeczy i wraca na miejsce. Zadanie powtarza kolejna osoba w drużynie. Liczy się kolejność wykonania zadania.

- Tylko się nie utop; zadanie dla dwóch osób. Zawodnicy/zawodniczki na zmianę przenoszą kubkiem przenosi wodę z wiadra do plastikowej butelki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zapełni butelkę.

- Piłka siatkowa rzucana; zasady gry jak w siatkówce, zamiast odbić uczestnicy łapią i rzucają piłkę, pole gry 7 m x 7 m. Drużynę stanowią czteroosobowe reprezentanci każdej grupy wiekowej. System rozgrywek ustali sędzia turnieju w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest zgłoszenie przez kapitana drużyny uczestnictwa za pomocą interaktywnego formularza znajdującego się TUTAJ. Należy tego dokonać do 20 maja.

 

 

Odsłon: 6277
Komentarzy: 1
10:46, 16.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Radek Krupa ze złotem. Dawid Kalwara ze srebrem

Radek Krupa ze złotem. Dawid Kalwara ze srebrem

W miniony piątek do Centrum Sportowego Raszyn na Mistrzostwa Mazowsza udali się ostrołęccy sztangiści: Radosław Krupa i Dawid Kalwara. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego spisali się znakomicie.

Maja Zera brązową medalistką mistrzostw Polski!

Maja Zera brązową medalistką mistrzostw Polski!

Informowaliśmy o sukcesie Doroty Gnozy, która wywalczyła srebro podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15. W Ciechanowie jeszcze jedna zawodniczka stanęła na podium. Wielkie brawa.

Dorota Gnoza wicemistrzynią Polski! 

Dorota Gnoza wicemistrzynią Polski! 

Znakomity start zawodniczki UKS-u Atleta Ostrołęka podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS-ów w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Podopieczna Władysława Niedźwieckiego została srebrną medalistką.

Ale to była zabawa w Lelisie (zdjęcia)

Ale to była zabawa w Lelisie (zdjęcia)

Działo się podczas III Sportowego Turniej Sołectw w Lelisie. Obiekt Szkoły Podstawowej tętnił życiem. Zmagania pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Znamy najlepszych. Walczyli o Puchar Kuźni (zdjęcia)

Znamy najlepszych. Walczyli o Puchar Kuźni (zdjęcia)

Blisko 70 zawodników stanęło do zmagań o Puchar Kuźni 2024. Chętni w wieku od 15 do 19 zmagali się w konkurencjach: podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi z ciężarem własnego ciała i tzw. pompkach.

» Wasze komentarze

Czytelnik @ 22:46, 17.05.2024r. IP: *.*.3.248

To która data prawidłowa 24 czy 26 maj piszą dwie daty.Przyjechalbym z ekipą ale kto to słyszał małe dzieci w turnieju sołectw do lat. Zaraz i opiekuna i zgodę brać. Co za bezmyślna osoba układała ten regulamin

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo