« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 25 lipca 2024 r., imieniny Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Moja Ostrołęka

Aktualności

III Sportowy Turniej Sołectw. Zapisz ekipę już dzisiaj. Znamy konkurencje

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Nasiadki i Rada Gminna LZS w Lelisie zapraszają do wzięcia udziału w turnieju sportowo-rekreacyjnym - W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli III Sportowy Turniej Sołectw, który odbędzie się 24 maja na stadionie Szkoły Podstawowej w Lelisie. Początek o godz. 12:00.
Reprezentacje sołectw z terenu województwa mazowieckiego składające się z 8 osób; dziewczynka i chłopiec do lat 10, dziewczyna i chłopiec do lat 18, kobieta i mężczyzna do lat 40, kobieta i mężczyzna powyżej lat 40.

Reklama

KONKURENCJE
- Zwinnościowy tor przeszkód; kozłowanie piłką koszykową slalomem między pachołkami, rzut piłeczką do celu (dzieci do lat 10), przeskoki przez płotki; liczy się czas wykonania zadania.

- Przeskocz linę - zadanie dla dwóch zawodników w zespole, Teren podzielony jest liną na trzy przestrzenie oznaczone kolorowymi pachołkami. Zawodnicy przeskakują linę wg komendy prowadzącej osoby. Każdy błąd (zły/ nieodpowiedni ruch) eliminuje zawodnika. Wygrywa zespół, którego zawodnik pozostał w grze. Punktacja 1/2/3. Liczą się punkty ostatnich pięciu ostatnich zawodników. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Obręcz na koniec. Zadanie dla sześciu osób. Nie używając rąk, nie rozrywając kolumny ćwiczebnej, zawodnicy transportują obręcz do ostatniego kolegi. Liczy się szybkość wykonanego zadania. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Dwie kozłowane piłki; dwóch zawodników z tej samej drużyny: Pierwszy zawodnik kozłuje jednocześnie dwie piłki, drugi przemieszcza się cwałem bocznym w kierunku wyznaczonym przez strzałkę do „łapki” . Powraca do pierwszego, przejmuje od niego piłki, drugi zawodnik porusza się w kierunku łapki, wraca do kolegi kozłującego piłki. Zmiany trwają do popełnienia błędu- tj. do błędu kozłowania. Wygrywa drużyna która najdłużej wykonuje zadanie. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

- Wyścigi dużych piłek – zadanie dla całego zadania - wygrywa drużyna, która szybciej wykona zadania. Kiedy piłka wypadnie z rąk zawodnika musi on ją przynieść do zespołu i przekazać piłkę z pozycji siedzącej. Liczy się czas kolejność wykonania zadania. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

Reklama

- Plażowanie; zadanie dla czterech najstarszych osób w drużynie. Każda drużyna posiada własną torbę, ręcznik, okulary, czepek, wodę mineralną ½ litra, kubek. Pierwsza osoba z drużyny biegnie z torba do pachołka, tam otwiera torbę, rozkłada ręcznik, ubiera okulary, zakłada czepek, siada na ręczniku, nalewa sobie kubek wody, wypija wodę, pakuje rzeczy i wraca na miejsce. Zadanie powtarza kolejna osoba w drużynie. Liczy się kolejność wykonania zadania.

- Tylko się nie utop; zadanie dla dwóch osób. Zawodnicy/zawodniczki na zmianę przenoszą kubkiem przenosi wodę z wiadra do plastikowej butelki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zapełni butelkę.

- Piłka siatkowa rzucana; zasady gry jak w siatkówce, zamiast odbić uczestnicy łapią i rzucają piłkę, pole gry 7 m x 7 m. Drużynę stanowią czteroosobowe reprezentanci każdej grupy wiekowej. System rozgrywek ustali sędzia turnieju w zależności od ilości zgłoszonych drużyn. ZOBACZ WYKONANIE ZADANIA

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest zgłoszenie przez kapitana drużyny uczestnictwa za pomocą interaktywnego formularza znajdującego się TUTAJ. Należy tego dokonać do 20 maja.

 

 

Odsłon: 6928
Komentarzy: 1
10:46, 16.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Licytacja dla Dawidka

Licytacja dla Dawidka

Rzekunianka Rzekuń serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej licytacji, której celem jest pomoc dla Dawida Skrzecza, który zmaga się z ciężką chorobą.

Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową

Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową

We wtorek, 30 lipca odbędzie się Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego. Miejscem rywalizacji młodych szachistów będzie sala konferencyjna w Parku Wodnym w Ostrołęce.

W hołdzie Krystianowi, który gra niebieskich boiskach (zdjęcia)

W hołdzie Krystianowi, który gra niebieskich boiskach (zdjęcia)

Atrakcje, pyszności i dużo sportowych emocji przygotowano na III Nowowiejskim Międzypokoleniowym Memoriale Sportowym ku pamięci Krystiana Żyłko. Była upalna temperatura oraz cos dobrego dla każdego.

Julia Stachurska trzecią zawodniczką Polski

Julia Stachurska trzecią zawodniczką Polski

Zawodniczka UKS-u Atleta Ostrołęka przeszła do historii podnoszenia ciężarów na naszym podwórku. Julia Stachurska wywalczyła brązowy medal podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Bezpłatna gra w szachy dla dzieci i młodzieży

Bezpłatna gra w szachy dla dzieci i młodzieży

W każdy wtorek oraz czwartek lipca, w godzinach 10.00-12.00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce zaprasza na bezpłatną grę w szachy dla dzieci i młodzieży. Aktywność odbywać się będzie w Parku Wodnym w Ostrołęce. 

» Wasze komentarze

Czytelnik @ 22:46, 17.05.2024r. IP: *.*.3.248

To która data prawidłowa 24 czy 26 maj piszą dwie daty.Przyjechalbym z ekipą ale kto to słyszał małe dzieci w turnieju sołectw do lat. Zaraz i opiekuna i zgodę brać. Co za bezmyślna osoba układała ten regulamin

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo