Wtorek, 18 czerwca 2024 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)

W miniony czwartek na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce odbyły się zawody wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego.

W ten sposób nie tylko dano możliwość współzawodnictwa dzieciom do 13. roku życia, ale także uczczono pamięć zasłużonego działacza sportowego, sędziego klasy międzynarodowej, który sędziował podczas Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008, Zygmunta Wielogórskiego.

Dzieci rywalizowały w grupach wiekowych (12-13 lat i poniżej 12 roku życia) w czterech konkurencjach: rzut piłką lekarską, trójskok, bieg wahadłowy 4x10 m oraz w podrzucie na technikę lub wykonując przewrót w przód.

Z UKS-u Atleta Ostrołęka w zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów. W grupie do 11 lat tylko Błażej Bakuła, który był najlepszy wśród chłopców. W najstarszej grupie dziewcząt godnie reprezentowała miasto Pola Michalak, zajmując drugą lokatę, a Pola Larenta i Natalia Sokołowska uplasowały się tuż za podium.

W grupie chłopców 12-13 lat zwyciężył ostrołęczanin Szymon Padzik, a na drugim miejscu uplasował się także ostrołęcki wieloboista Wojciech Bakuła. Drużynowo UKS Atleta wywalczył pierwsze miejsce.

Więcej zdjęć: Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)