« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 21 lipca 2024 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyjęli z wody 14 medali

15-osobowa reprezentacja UKS-u Piątka Ostrołęka wzięła udział w IV rundzie Mityngu Pływackiego ''Drużynowe Zawody Pływackie'', które odbyły się  w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodniczek i zawodników z czterech mazowieckich klubów pływackich.
Hanna Wawrzyńska zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem grzbietowym z czasem18,45 s oraz na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,11 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 i młodsi po czterech rundach młoda zawodniczka zajęła pierwsze miejsce.

Reklama

Zuzanna Zecer wywalczyła złoto na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,59 s oraz srebro na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:17,31 s. Natalia Skórzewska zdobyła złoty medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:18,69 s oraz srebrny na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25,89 s.

Helena Żerańska sięgnęła po złoto na 25 m stylem klasycznym z czasem 23,25 s oraz po srebro na 25 m stylem motylkowym. Jej czas to 18,34 s. Marcel Łoziński wywalczył dwa srebrne medale  na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,41 s oraz na 25 m stylem motylkowym z czasem 17,79 s.

Wiktoria Tupacz zdobyła srebrno na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,99 s oraz zajęła piąte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:10,75 s. Maksymilian Zaurski stał się posiadacze srebra na 25 m stylem klasycznym z czasem 24,90 s oraz był czwarty na 25 m stylem grzbietowym z czasem  22,68 s.

Sztafeta 4 x 25 zmiennym mix zdobyła złoty medal w składzie: Marcel Łoziński, Hanna Wawrzyńska ,Helena Żerańska, Maks Zaurski
Sztafeta 4 x 50 zmienny mix wywalczyła brąz w składzie: Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Piotr Kaczkowski, Hubert Dobkowski

Na duże brawa zasługują pozostali zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka: Adrianna Gutowska, Alicja Gawryś, Lena Łozińska, Piotr Kaczkowski, Kamil Biedrzycki, Hubert Dobkowski, Bartosz Biedrzycki oraz Igor Jabłonskij.

W czterech edycjach mityngu pływackiego zawodnicy z naszego klubu w trzech kategoriach wiekowych zdobyli aż 81 medali i udowodnili, że pomimo super zabawy w Garwolinie potrafią przełożyć swoje umiejętności na medale.

Odsłon: 2804
Komentarzy: 0
10:19, 24.05.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zuzana Zecer jak Otylia Jędrzejczak

Zuzana Zecer jak Otylia Jędrzejczak

Zapamiętajcie jej nazwisko. Zawodniczka UKS-u Piątka Ostrołęka co chwilę udowadnia, że już teraz potrafi wiele, ale cały czas się rozwija. Trzymamy kciuki, by Zuzanna Zecer zrobiła karierę co najmniej taką, jak Otylia Jędrzejczak - mistrzyni olimpijska.

Jak Tomasz Ambroziak został multimedalistą mistrzostw Polski

Jak Tomasz Ambroziak został multimedalistą mistrzostw Polski

W miniony weekend na długim basenie odbyły się letnie mistrzostwa Polski masters w pływaniu. W zmaganiach wystartował zawodnik UŚKS Ostrołęka. Tomasz Amroziak spisał się znakomicie. Na medal. Na trzy medale.

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka w dziewięcioosobowym składzie popłynęli w XVII Grand Prix w Pływaniu Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, w którym udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników z 16 klubów pływackich.

Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików (12-13 lat) i Młodzików Młodszych (9,10,11 lat) w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Skierniewicach. 

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

W minioną sobotę zawodnicy UKS-u Piątka Ostrołęka uczestniczyli w szóstych eliminacjach ogólnopolskich zawodach pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2023/2024, które zgromadziły ponad 640 zawodniczek i zawodników z 77 klubów pływackich. Zawody odbyły się na pływalni 50 m Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM w Warszawie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo