Niedziela, 21 lipca 2024 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Wyjęli z wody 14 medali

15-osobowa reprezentacja UKS-u Piątka Ostrołęka wzięła udział w IV rundzie Mityngu Pływackiego ''Drużynowe Zawody Pływackie'', które odbyły się  w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodniczek i zawodników z czterech mazowieckich klubów pływackich.

Hanna Wawrzyńska zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem grzbietowym z czasem18,45 s oraz na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,11 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 i młodsi po czterech rundach młoda zawodniczka zajęła pierwsze miejsce.

Zuzanna Zecer wywalczyła złoto na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,59 s oraz srebro na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:17,31 s. Natalia Skórzewska zdobyła złoty medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:18,69 s oraz srebrny na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25,89 s.

Helena Żerańska sięgnęła po złoto na 25 m stylem klasycznym z czasem 23,25 s oraz po srebro na 25 m stylem motylkowym. Jej czas to 18,34 s. Marcel Łoziński wywalczył dwa srebrne medale  na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,41 s oraz na 25 m stylem motylkowym z czasem 17,79 s.

Wiktoria Tupacz zdobyła srebrno na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,99 s oraz zajęła piąte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:10,75 s. Maksymilian Zaurski stał się posiadacze srebra na 25 m stylem klasycznym z czasem 24,90 s oraz był czwarty na 25 m stylem grzbietowym z czasem  22,68 s.

Sztafeta 4 x 25 zmiennym mix zdobyła złoty medal w składzie: Marcel Łoziński, Hanna Wawrzyńska ,Helena Żerańska, Maks Zaurski
Sztafeta 4 x 50 zmienny mix wywalczyła brąz w składzie: Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Piotr Kaczkowski, Hubert Dobkowski

Na duże brawa zasługują pozostali zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka: Adrianna Gutowska, Alicja Gawryś, Lena Łozińska, Piotr Kaczkowski, Kamil Biedrzycki, Hubert Dobkowski, Bartosz Biedrzycki oraz Igor Jabłonskij.

W czterech edycjach mityngu pływackiego zawodnicy z naszego klubu w trzech kategoriach wiekowych zdobyli aż 81 medali i udowodnili, że pomimo super zabawy w Garwolinie potrafią przełożyć swoje umiejętności na medale.