« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 21 lipca 2024 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kornelia Rusiłowicz z minimum na mistrzostwa Europy!

Wielki sukces zawodniczki UKS-u Siódemka Ostrołęka. Podczas niedzielnej Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej na AWF-ie Kornelia Rusiłowicz poprawiła swój rekord życiowy na 1500 m. Czasem 4:32,90 s wypełniła minimum na ważne zawody.
Nasza przedstawicielka zrobiła wynik dający jej możliwość występu podczas mistrzostw Europy U-18, które od 18 do 21 lipca odbędą się na Słowacji. Czy Kornelia pojedzie do Bańskiej Bystrzycy zdecydują mistrzostwa Polski, które od 5 do 7 maja odbędą się w Lublinie. Wynik Kornelii to trzeci rezultat w Polsce w tej kategorii wiekowej, a każdy kraj mogą reprezentować tylko dwie zawodniczki.

Reklama

W tych zawodach startowali także inni reprezentanci Siódemki. Oto ich wyniki:
- Artur Mrozek zajął drugie miejsce w biegu na 3000 m - 9:36,55 s
- Julia Pyskło była piąta w trójskoku - 9,08m oraz szósta w biegu na 100 m przez płotki U-18  - 18,78 s (rekord życiowy)
- Karol Rogoziński przebiegł 800 m w czasie 2:00,25 s
- Szymon Sala także biegał na 800 m i czasem 2:04,88 s o ponad 2 sekundy poprawiła swoją „życiówkę”
 
W przedpołudniowych mistrzostwach Warszawy w kategorii U-16 startowała Oliwia Półtorak, która wynikiem 9,25 m w wieloskoku zajęła czwarte miejsce, a w biegu na 80 m przez płotki osiągnęła czas 15,90 s.

 

Odsłon: 2157
Komentarzy: 1
09:46, 05.06.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Koniec wakacyjnych zajęć z OKLA Elektro-Energetyka (zdjęcia, wideo)

Koniec wakacyjnych zajęć z OKLA Elektro-Energetyka (zdjęcia, wideo)

We wtorek, 9 lipca miał miejsce ostatni trening lekkoatletyczny prowadzony przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka w ramach "Sportowych wakacji w mieście 2024". Treningi odbywały się na stadionie miejskim w Ostrołęce.

Ona jest najszybsza w Polsce. Kornelia Rusiłowicz ma złoto!

Ona jest najszybsza w Polsce. Kornelia Rusiłowicz ma złoto!

Wielki sukces zawodniczki UKS-u Siódemka Ostrołęka. W pierwszy weekend lipca w Lublinie odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a zarazem Mistrzostwa Polski U-18 w lekkiej atletyce. Nasza przedstawicielka dokonała czegoś wielkiego. 

15 medali ekipy Clanu! Surdyn, Bożomańska, Pierzchała, Bakuła, Bożomański z krążkami

15 medali ekipy Clanu! Surdyn, Bożomańska, Pierzchała, Bakuła, Bożomański z krążkami

Aż 15 razy wchodzili na podium reprezentanci UKS-u Clan Ostrołęka w Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce, które w miniony weekend odbyły się we Włocławku.

Daria walczyła w Lublinie

Daria walczyła w Lublinie

Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka ma za sobą start podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w lekkiej atletyce. Podopieczna Bartosza Witkowskiego zmagała się w konkursie skoku w dal.

Wakacyjne zajęcia z UKS Clan Ostrołęka

Wakacyjne zajęcia z UKS Clan Ostrołęka

W każdy czwartek lipca oraz sierpnia zapraszamy na bezpłatne treningi lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan Ostrołęka na Stadionie Miejskim. Początek zajęć o godzinie 15.30.
 

» Wasze komentarze

klm @ 09:12, 06.06.2024r. IP: *.*.224.130

Tak trzymaj młoda , powinnaś być przykładem dla reszty twoich rówieśników którzy większość czasu spędzają przed kompem lub komórką

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo