« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 czerwca 2024 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Julia Stachurska jedzie na Olimpiadę. Stanisław Winnicki musi czekać

W sobotę w Centrum Sportowym Raszyn odbyły się strefowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sportów letnich w podnoszeniu ciężarów. Sztangistki i sztangiści od 16 do 17 lat walczyli w czterech strefach utworzonych z klubów z całej Polski. Po uzyskanie kwalifikacji do Raszyna pod okiem trenera Karola Janczewskiego udali się przedstawiciele UKS-u Atleta Ostrołęka.


 

Julia Stachurska w swojej kat. wagowej wynikiem 141 kg (63 kg w rwaniu + 78 kg w podrzucie) wygrała grupę strefy raszyńskiej i zagwarantowała sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich, która na początku lipca odbędzie się w Biłgoraju.

Reklama

Stanisław Winnicki startował w kategorii wagowej 73 kg i zgromadził w dwuboju 117 kg (46 kg w rwaniu + 71 kg w podrzucie). Przy okazji ustanowił rekord życiowy w podrzucie. On jednak musi poczekać na wyniki ze wszystkich stref kwalifikacyjnych, czy uzyskał prawo startu w OOM w podnoszeniu ciężarów.

Odsłon: 972
Komentarzy: 0
16:02, 09.06.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Maja Zera brązową medalistką mistrzostw Polski!

Maja Zera brązową medalistką mistrzostw Polski!

Informowaliśmy o sukcesie Doroty Gnozy, która wywalczyła srebro podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15. W Ciechanowie jeszcze jedna zawodniczka stanęła na podium. Wielkie brawa.

Dorota Gnoza wicemistrzynią Polski! 

Dorota Gnoza wicemistrzynią Polski! 

Znakomity start zawodniczki UKS-u Atleta Ostrołęka podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS-ów w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Podopieczna Władysława Niedźwieckiego została srebrną medalistką.

Ale to była zabawa w Lelisie (zdjęcia)

Ale to była zabawa w Lelisie (zdjęcia)

Działo się podczas III Sportowego Turniej Sołectw w Lelisie. Obiekt Szkoły Podstawowej tętnił życiem. Zmagania pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Znamy najlepszych. Walczyli o Puchar Kuźni (zdjęcia)

Znamy najlepszych. Walczyli o Puchar Kuźni (zdjęcia)

Blisko 70 zawodników stanęło do zmagań o Puchar Kuźni 2024. Chętni w wieku od 15 do 19 zmagali się w konkurencjach: podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi z ciężarem własnego ciała i tzw. pompkach.

Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)

Bakuła i Padzik mistrzami. Bakuła i Michalak ze srebrem (zdjęcia)

W miniony czwartek na obiektach Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego Siedlce odbyły się zawody wieloboju atletycznego „Szukamy młodych talentów” im. Zygmunta Wielogórskiego.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo