« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 21 lipca 2024 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików (12-13 lat) i Młodzików Młodszych (9,10,11 lat) w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Skierniewicach. 
W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Julia Ościłowska (12 lat), Michał Małkowski (12 lat), Paweł Ościłowski (11lat), Mikołaj Pęza (13 lat), Krzysztof Sobieski (13 lat). Nasi zawodnicy podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych oraz dwóch drużynowych i zdobyli w sumie trzy medale oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. 

Reklama

Paweł Ościłowski, zdobywca dwóch medali (jeden srebrny i jeden brązowy), w kategorii wiekowej 11 lat zajmował następujące lokaty: IV miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 45,11 s – rekord życiowy, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 49,32 s – rekord życiowy, III miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 41,14 s – rekord życiowy, IV miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 50,51 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 11-latków Paweł zajął IV miejsce. 

W kategorii młodzików (12-13 lat) chłopców nasi zawodnicy zajmowali następujące lokaty: Mikołaj Pęza zdobył tytuł wicemistrza Polski na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 35,09 – nowy rekord życiowy, VII miejsce na 50 m super ratownik z czasem 46,32 s – rekord życiowy, XVIII miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 47,70 s – rekord życiowy, XII miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 34,67 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Mikołaj uplasował się na szóstej pozycji. 

W kategorii młodziczek (12-13 lat) dziewcząt Julia Ościłowska zajmowała następujące lokaty: XVI miejsce na 50 m super ratownik z czasem 49,57 – rekord życiowy, XVIII miejsce na 50 m ratowanie manekina, XII miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 35,85 – rekord życiowy, VIII miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Julia uplasowała się na dwunastej pozycji 

Michał Małkowski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął X miejsce z czasem 40,40 s – rekord życiowy, X miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,68 s – rekord życiowy, XIX miejsce na 50 m ratowanie manekina, XXI miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Michał uplasował się na czternastej pozycji. 

Krzysztof Sobieski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął VI miejsce z czasem 38,29 s – rekord życiowy, XI miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,96 s – rekord życiowy, VII miejsce na 50 m ratowanie manekina, XV miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Krzysiek uplasował się na dziewiątej pozycji. 

W wyścigach drużynowych (4x25 m z pasem, 4x12,5 m holowanie manekina) nasz zespół męski (Ościłowski, Małkowski, Pęza, Sobieski) dwukrotnie zajmowali V miejsce.

- To był bardzo udany start najmłodszych zawodników WOPR-OS. Podczas mistrzostw pokazali oni dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki a co najważniejsze poprawiając swoje rekordy życiowe. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy na treningach w przyszłości będą również osiągać dobre wyniki w starszych kategoriach wiekowych – mówi szkoleniowiec Dariusz Małkowski.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Odsłon: 2747
Komentarzy: 0
14:26, 11.06.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zuzana Zecer jak Otylia Jędrzejczak

Zuzana Zecer jak Otylia Jędrzejczak

Zapamiętajcie jej nazwisko. Zawodniczka UKS-u Piątka Ostrołęka co chwilę udowadnia, że już teraz potrafi wiele, ale cały czas się rozwija. Trzymamy kciuki, by Zuzanna Zecer zrobiła karierę co najmniej taką, jak Otylia Jędrzejczak - mistrzyni olimpijska.

Jak Tomasz Ambroziak został multimedalistą mistrzostw Polski

Jak Tomasz Ambroziak został multimedalistą mistrzostw Polski

W miniony weekend na długim basenie odbyły się letnie mistrzostwa Polski masters w pływaniu. W zmaganiach wystartował zawodnik UŚKS Ostrołęka. Tomasz Amroziak spisał się znakomicie. Na medal. Na trzy medale.

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka w dziewięcioosobowym składzie popłynęli w XVII Grand Prix w Pływaniu Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, w którym udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników z 16 klubów pływackich.

Wyjęli z wody 14 medali

Wyjęli z wody 14 medali

15-osobowa reprezentacja UKS-u Piątka Ostrołęka wzięła udział w IV rundzie Mityngu Pływackiego ''Drużynowe Zawody Pływackie'', które odbyły się  w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodniczek i zawodników z czterech mazowieckich klubów pływackich.

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

W minioną sobotę zawodnicy UKS-u Piątka Ostrołęka uczestniczyli w szóstych eliminacjach ogólnopolskich zawodach pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2023/2024, które zgromadziły ponad 640 zawodniczek i zawodników z 77 klubów pływackich. Zawody odbyły się na pływalni 50 m Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM w Warszawie.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo