« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 czerwca 2024 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski Młodzików (12-13 lat) i Młodzików Młodszych (9,10,11 lat) w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Skierniewicach. 
W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Julia Ościłowska (12 lat), Michał Małkowski (12 lat), Paweł Ościłowski (11lat), Mikołaj Pęza (13 lat), Krzysztof Sobieski (13 lat). Nasi zawodnicy podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych oraz dwóch drużynowych i zdobyli w sumie trzy medale oraz ustanowili wiele rekordów życiowych. 

Reklama

Paweł Ościłowski, zdobywca dwóch medali (jeden srebrny i jeden brązowy), w kategorii wiekowej 11 lat zajmował następujące lokaty: IV miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 45,11 s – rekord życiowy, II miejsce i tytuł wicemistrza Polski w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 49,32 s – rekord życiowy, III miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 41,14 s – rekord życiowy, IV miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 50,51 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 11-latków Paweł zajął IV miejsce. 

W kategorii młodzików (12-13 lat) chłopców nasi zawodnicy zajmowali następujące lokaty: Mikołaj Pęza zdobył tytuł wicemistrza Polski na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 35,09 – nowy rekord życiowy, VII miejsce na 50 m super ratownik z czasem 46,32 s – rekord życiowy, XVIII miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 47,70 s – rekord życiowy, XII miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 34,67 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Mikołaj uplasował się na szóstej pozycji. 

W kategorii młodziczek (12-13 lat) dziewcząt Julia Ościłowska zajmowała następujące lokaty: XVI miejsce na 50 m super ratownik z czasem 49,57 – rekord życiowy, XVIII miejsce na 50 m ratowanie manekina, XII miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 35,85 – rekord życiowy, VIII miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Julia uplasowała się na dwunastej pozycji 

Michał Małkowski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął X miejsce z czasem 40,40 s – rekord życiowy, X miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,68 s – rekord życiowy, XIX miejsce na 50 m ratowanie manekina, XXI miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Michał uplasował się na czternastej pozycji. 

Krzysztof Sobieski na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął VI miejsce z czasem 38,29 s – rekord życiowy, XI miejsce na 50 m super ratownik z czasem 47,96 s – rekord życiowy, VII miejsce na 50 m ratowanie manekina, XV miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw obejmującej wszystkie starty Krzysiek uplasował się na dziewiątej pozycji. 

W wyścigach drużynowych (4x25 m z pasem, 4x12,5 m holowanie manekina) nasz zespół męski (Ościłowski, Małkowski, Pęza, Sobieski) dwukrotnie zajmowali V miejsce.

- To był bardzo udany start najmłodszych zawodników WOPR-OS. Podczas mistrzostw pokazali oni dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki a co najważniejsze poprawiając swoje rekordy życiowe. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy na treningach w przyszłości będą również osiągać dobre wyniki w starszych kategoriach wiekowych – mówi szkoleniowiec Dariusz Małkowski.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Więcej zdjęć: Trzy medale ekipy Małkowskiego. Ościłowski i Pęza na podium (zdjęcia)

Odsłon: 631
Komentarzy: 0
14:26, 11.06.2024r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka w dziewięcioosobowym składzie popłynęli w XVII Grand Prix w Pływaniu Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, w którym udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników z 16 klubów pływackich.

Wyjęli z wody 14 medali

Wyjęli z wody 14 medali

15-osobowa reprezentacja UKS-u Piątka Ostrołęka wzięła udział w IV rundzie Mityngu Pływackiego ''Drużynowe Zawody Pływackie'', które odbyły się  w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodniczek i zawodników z czterech mazowieckich klubów pływackich.

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

Zuzanna Zecer. Raz za razem wyławia medale z wody

W minioną sobotę zawodnicy UKS-u Piątka Ostrołęka uczestniczyli w szóstych eliminacjach ogólnopolskich zawodach pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2023/2024, które zgromadziły ponad 640 zawodniczek i zawodników z 77 klubów pływackich. Zawody odbyły się na pływalni 50 m Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM w Warszawie.

Ekipa Małkowskiego z workiem krążków (zdjęcia)

Ekipa Małkowskiego z workiem krążków (zdjęcia)

Szesnaście medali (4 złote, 7 srebrnych, 5 brązowych), kilka czwartych miejsc oraz rekordy życiowe to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka: Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Julia Ościłowska, Igor Łada, Błażej Samluk, Krzysztof Sobieski, Paweł Ościłowski, Kamil Bojarski, Mikołaj Pęza), którzy 19 maja wystartowali w Pomorskiej Lidze w sportowym ratownictwie wodnym w Gdańsku.

23 medale UKS Piątki Ostrołęka w Łomży

23 medale UKS Piątki Ostrołęka w Łomży

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka uczestniczyli w Wiosennych Zawodach Pływackich pod patronatem prezydenta Łomży, które zgromadziły ponad 230 zawodniczek i zawodników z 18 klubów pływackich, w tym dwóch ekip z Łotwy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo