Czwartek, 25 lipca 2024 r., imieniny Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Pojechali do stolicy. Wyłowili 12 medali (zdjęcia)

Przedstawiciele Piątki Ostrołęka w dziewięcioosobowym składzie popłynęli w XVII Grand Prix w Pływaniu Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, w którym udział wzięło ponad 170 zawodniczek i zawodników z 16 klubów pływackich.

Reprezentacja naszego klubu składała się z młodych adeptów pływania: Łucja Tomczak, Helena Żerańska, Alicja Bieluch, Natasza Zaurska, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Mikołaj Peczyński, Antoni Opęchowski oraz Bartosz Biedrzycki.

Marcel Łoziński zdobył dwa złote medale na 50 m stylem motylkowym z czasem 40,89 s (rekord życiowy) oraz na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,89. W klasyfikacji rocznika 2014 młody pływak zdobywając 177 punktów wywalczył pierwszą lokatę.

Łucja Tomczak zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 46,50 s (rekord życiowy) oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,00 s. W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 młoda pływaczka zdobywając 281 punktów zajęła drugą pozycję.

Mikołaj Peczyński zdobyła złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 45,30 s oraz srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 51,35 s (rekord życiowy). W klasyfikacji rocznika 2016 młody pływak zdobywając 88 punktów zajął pierwsze miejsce.

Antoni Golan zdobył dwa złote medale na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,20 s (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:17,05 s (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 młody pływak zdobywając 278 punktów zajął trzecie miejsce.

Antoni Opęchowski zdobył brązowy medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 39,08 s (rekord życiowy) oraz zajmuje czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,02 s (rekord życiowy). W klasyfikacji rocznika 2015 młody pływak zdobywając 137 punktów wywalczył trzecią lokatę.

Helena Żerańska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 42,34 s oraz brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 42,85 s (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 młoda pływaczka zdobywając 204 punkty wywalczyła ósmą pozycję.

Sztafeta 3 x 50 dowolny zdobyła złoty medal w składzie: Alicja Bieluch, Antoni Golan oraz trener Rafał Golan.

- Bardzo się cieszymy z kolejnego dobrego występu naszej kadry młodych pływaków, gdzie zdobywając12 medali w klasyfikacji medalowej na 16 klubów pływackich zajęliśmy trzecie miejsce oraz cieszymy się, że jako klub mamy swój udział w rozpowszechnianiu tej dyscypliny w naszym mieście - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel Piątki Ostrołęka.