« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Orz nad morzem przygotowywał się do rozgrywek B klasy

Zarząd Klubu Piłki nożnej ORZ Goworowo zorganizował w dniach 18-24 lipca obóz szkoleniowy dla piłkarzy KS Orz Goworowo w Jastrzębiej Górze w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Relaks i Wygoda”. Podstawowym celem zorganizowanego obozu było szkolenie zawodników pod względem kondycyjno-wytrzymałościowym i taktycznym przed przystąpieniem do rozpoczynających się rozgrywek B-klasy okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego.


Jastrzębia Góra zwana Gwiazdą Północy jest najdalej wysunięta na północ miejscowością nad Morzem Bałtyckim. Posiada specyficzny mikroklimat ze względu na położenie na wybrzeżu klifowym.

W obozie uczestniczyło 24 zawodników w tym trener juniorów i jednocześnie zawodnik seniorów Jacek Mulawka. Całość zajęć treningowych prowadził od kilku lat związany z klubem Orz Goworowo, trener Waldemar Marczak.

Nad organizacją i przebiegiem obozu, a także porządkiem podczas zgrupowania czuwali Janusz Mech wiceprezes klubu i członek zarządu Klubu Dariusz Winczewski.

Podczas obozu zawodnicy, trenerzy i osoby z zarządu mieli zapewnione noclegi w pokojach z dostępem do Internetu i telewizji oraz wyposażonych w łazienki z prysznicami. Wszystkie osoby uczestniczące w obozie miały zapewnione także całodzienne wyżywienie składające się z czterech posiłków w tym śniadania-stół szwedzki, obiadu, podwieczorka i kolacji-stół szwedzki.

W ramach obozu kondycyjnego trener zaordynował zawodnikom treningi dwa razy dziennie w tym:
- pierwszy poranny trening wytrzymałościowy
- drugi trening popołudniowy, to trening typowo szkoleniowo-taktyczny

W czasie wolnym od zajęć zawodnicy wzmacniali swoja kondycje zajęciami na plaży nadmorskiej w formie gry w piłkę siatkową i nożna, a także grając w piłkę siatkową w wodach Morza Bałtyckiego oraz pływając.

Całość zajęć treningowych trwała sześć dni.

Ponadto podczas pobytu na obozie drużyna Orz Goworowo rozegrała trzy sparingi z drużynami KS Karwia- jedno spotkanie oraz MKS Władysławowo dwa spotkania. Celem sparingów było wypracowanie taktyki gry oraz sprawdzenie zawodników pod kątem ich przydatności dla drużyny w ramach zbliżających się rozgrywek oraz predyspozycji do gry w poszczególnych formacjach.

Przebieg całego obozu można uznać za udany pod względem szkoleniowo-organizacyjnym.

Zaangażowanie zawodników w treningi było na wysokim poziomie, co powinno zaprocentować przebiegiem, kondycja i rozwiązaniami taktycznymi podczas zbliżających się rozgrywek ligowych.

Obóz został zorganizowany przez zarząd KS ORZ Goworowo, który częściowo był finansowany ze środków przeznaczonych na działalność klubu z budżetu Gminy Goworowo, a także sponsorów:
Firma Bursztyn-Anna i Adam Sadowscy z Goworowa
Wójt Gminy Goworowo
Cukiernia-Piekarnia Jacek i Beata Romanowscy, Goworowo
Cukiernia-Piekarnia Elżbieta i Janusz Romanowscy- Goworowo
Ciskowski L.T. Usługi betoniarskie-Goworowo
Bank Spółdzielczy w Goworowie
Nikodemska T.M. art. Spożywcze S.C.

Odsłon: 3070
Komentarzy: 4
09:19, 06.08.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Andrzej Łyziński w MKS Przasnysz. Zadebiutuje przeciwko byłej ekipie z Troszyna. 40-letni bramkarz w sobotę rozegra pierwsze spotkanie w nowych barwach. Wychowanek Stoczniowca Płock ma pomóc zespołowi z Przasnysza przezwyciężyć problemy z obsadą miejsca między słupkami. Dlaczego zdecydował się wznowić karierę? Czy nie pomyli szatni w Troszynie?

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Środowy wieczór oznaczał pierwsze spotkania szóstej kolejki Wakacyjnej Ligi Oldbojów. Odbyły się trzy mecze, w których łącznie gracze strzelili 15 goli. W jednym ze starć padł wynik remisowy. Był to najciekawszy i najbardziej zacięty mecz. Dokończenie serii już w piątek.

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

40-letni bramkarz znalazł nowy klub. Andrzej Łyziński w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy MKS Przasnysz. W nowych barwach zadebiutuje już w sobotę w Troszynie, czyli na obiekcie ekipy, które barw bronił minionej jesieni.

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Kurpiowska Akademia Sportowa będzie organizatorem trzech turniejów dla młodych piłkarzy. Zmagania odbędą się w ciągu dwóch dni na Orlikach w Dylewie i Kadzidle. Zapowiadają się duże emocje dla adeptów piłki nożnej.

Nowy zawodnik Bartnika

Nowy zawodnik Bartnika

Duże wzmocnienie zespołu z Myszyńca. Wicelider Klasy A, który w dwóch pierwszych meczach wygrał: 4:3 z Orlętami Baboszewo, 2:0 z Opią Opinogórą, zyskał nowego gracza. W ekipie Radosława Rogowskiego zagościł dobry piłkarz.

» Wasze komentarze

hehe @ 14:41, 08.08.2011r. IP: *.*.202.57

to tera siłów majo;) fczoraj wykrali z lipnikamy 0-4 co śfadczy o jih wysokej formnie:D he pozdro

podleś @ 16:15, 08.08.2011r. IP: *.*.116.220

chopie to ti żeś chiba był na innym meczu bo toten co ti maż na myśli to bił ustawiony. chopie sendzia z goworowa a lipniki same se gola stszelili z karnego.wiem o tim bo szfagier tamuj buł i opowiadał mnie.

hehe @ 20:14, 08.08.2011r. IP: *.*.202.57

ałoci.. a ja rzem myślał, rze łoni we formjie soo:D

FERGUSON @ 10:13, 10.08.2011r. IP: *.*.62.106

SYFON Z TERMOSEM TO JESZCZE TAMUJ GRAJO W ORZU?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo