Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Szczęśliwy remis Narwi (zdjęcia)

Narew Ostrołęka zremisowała dziś na stadionie przy ulicy Witosa z beniaminkiem Orłem Wierzbica. Pierwsza połowa należała do gości, którzy kilkakrotnie nie wykorzystali dobrych sytuacji do zdobycia bramki. Udało im się tylko raz, za sprawą Łukasza Jamroza. Z pięciu metrów skierował piłkę do bramki Narwi. Po zmianie stron widowisko było o wiele ciekawsze.

W 59. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Strzeżysz, doprowadzając do wyrównania. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny po faulu na Jakubie Zalewskim.

Szczęście Narwi nie trwało zbyt długo. Na kwadrans przed końcem spotkania goście wyrównali. Dośrodkowanie z rzutu różnego wykorzystał Marcin Sikorski. Goście mogli ponownie objąć prowadzenie, zaledwie trzy minuty później. Strzelec drugiej bramki dla gości nie wykorzystał rzutu karnego. Andrzej Łyziński, który faulował, obronił pewnie jedenastkę. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Jakub Zalewski.

Pomimo remisu Narew nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (2 punkty po 5 meczach), a jej gra opiera się praktycznie na dwóch zawodnikach - Piotrze Strzeżyszu i Andrzeju Łyzińskim (przebłyski dobrej gry miał Kamil Juśkiewicz). Strach pomyśleć, jak będzie wyglądała gra Narwi, gdy zabraknie jednego z nich na murawie.

Orzeł był zdecydowanie lepszym zespołem, w końcowych minutach zdecydowanie panował na boisku, a Narew skupiała się praktycznie do przerywania gry. W grze podopiecznych Marcina Grabowskiego nie było widać pomysłu na grę. Piłki bardzo często zagrywanie były do Andrzeja Łyzińskiego, a ten wykopywał je mocno do przodu na tzw. aferę. Piłkarsko drużyna gości wyglądała zdecydowanie lepiej. Warto zauważyć, że niebiesko-czerwoni oddali na bramkę Orła tylko dwa celne strzały, oba zakończone trafieniem Piotra Strzeżysza.

Niech za komentarz posłuży, przy stanie 2:2, okrzyk jednego z zawodników Orła: "Co jest? Gracie u siebie i gracie na czas!".

Narew Ostrołęka - Orzeł Wierzbica 2:2 (0:1)

Bramki: Strzeżysz 59. 70. (k) - Jamróz 16. Sikorski 75.

Czerwona kartka: Zalewski 90.+2.

Narew: Łyziński - Goderdziszwili (35. Pełtak), Zalewski, Roman, Dzieruk (73. Kobrzyński) - Juśkiewicz, Strzeżysz, Niedźwiecki, Nakielski (46. Świrski) - Gwiazda, Olesiński

Narew Ostrołęka - Orzeł Wierzbica 2:2 (03.09.2011)