« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mikołaje promowali bieganie w Czarnowcu (zdjęcia)

Przed dniem Świętego Mikołaja lokalni biegacze postanowili zorganizować w niedzielę, 4 grudnia "Bieg Mikołajkowy". Pomimo niesprzyjających prognoz natura okazała się jednak łaskawa i pozwoliła na przeprowadzenie wspólnego treningu biegowego, który odbył się w miejscowości Czarnowiec w gminie Rzekuń.


Do wspólnego biegania zgłosiło się 24 osoby w różnym wieku od 8 do 68 lat. Biegacze wyposażeni w akcesoria mikołajowe takie jak: czapeczki, płaszcze, worki z prezentami wyruszyli we wspaniałych humorach na piękną leśną trasę w okolicach Borawego. Natura nie pozwoliła na bieg z sankami i reniferami ponieważ nie dała śniegu i nikt z biegaczy nie „załatwił” reniferów z Laponii.

Do przebiegnięcia wyznaczono trasę 5-cio i 10-cio kilometrową, którą wszyscy przebiegli z uśmiechem na twarzy. Nie było klasyfikacji wiekowych ani mierzenia czasu, nie było także zwycięzców ani pokonanych. Wszyscy biegacze przybyli aby we wspaniałej atmosferze wspólnie pobiegać i porozmawiać o dobrodziejstwie biegania jako najprostszej formie ruchowej.

Należy nadmienić iż sporą grupę biegaczy reprezentowali kolarze ze Stowarzyszenia „Ostrołęka Cycling Team”, którzy potraktowali bieg jako trening uzupełniający dla kolarzy w okresie zimowym. Po biegu wszyscy uczestnicy zostali obdarzeni prezentami i słodyczami od Świętego Mikołaja i ze smakiem konsumowali gorące kiełbaski z ogniska przygotowanego przez Pana Nadleśniczego. Gorące napoje przygotowała miła gospodyni z ulicy Kasztanowej w Czarnowcu. I Mikołajkowy Bieg w Czarnowcu zorganizowali zawodnicy „Amatorskiej Grupy bez limitu Ostrołęka i okolice”.

Dziękujemy za przybycie – Robert Biedka, Marek Karczewski, Jacek Kołakowski, Norbert Siemiątkowski. Do zobaczenia na następnym biegu.

W biegu uczestniczyli: Jerzy Bartoszewicz, Wojtek Bukowski, Przemysław Dudziak, Sylwester
Grabowski, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Małgorzata Kołakowska, Jacek Kołakowski, Jan Mikołaj Kołakowski, Paweł Maciejewski, Konrad Małkowski, Leszek Małkowski, Sławomir Piotr Nabiałek, Magdalena Nizińska, Jarosław Ogonowski, Wiesław Podeszwa, Elżbieta Podeszwa, Sławomir Saj, Norbert Siemiątkowski, Damian Świerdzewski, Marcin Zaurski, Marek Żebrowski.

Zobacz zdjęcia:
Bieg mikołajkowy w Czarnowcu (04.12.2011)

Odsłon: 4772
Komentarzy: 3
11:53, 05.12.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

VI Ostrołęcki Bieg Papieski przełożony

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, ostrołęczanie mieli oddać hołd wielkiemu Polakowi - świętemu Janowi Pawłowi II. Niestety poprzez panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa Bieg Papieski, który miał oddać hołd patronowi Ostrołęki, został przełożony.

'Na tę chwilę trenuję sama'. Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

"Na tę chwilę trenuję sama". Magdalena Żebrowska walczy o jak najlepszą formę

Trwa trudny okres dla wszystkich sportowców w związku z przerwaniem treningów w obliczu pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że igrzyska olimpijskie nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Czy ma szansę wziąć w nich udział Magdalena Żebrowska pochodząca z Lelisa?

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

» Wasze komentarze

sporo @ 12:51, 06.12.2011r. IP: *.*.65.18

sporo osób biegało

raf @ 19:51, 07.12.2011r. IP: *.*.137.166

kiedy następny bieg? Gdzie o tym się dowiedzieć?

Free_Rider @ 17:30, 08.12.2011r. IP: *.*.25.45

rowerowaostroleka.pl

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo