« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Akademia Piłki Nożnej druga w Markach

W sobotę w Markach odbył się turniej halowy Marcovia Cup, dla drużyn z rocznika 2003. Miło nam poinformować, że wracamy z niego z pucharem za zajęcie drugiego miejsca i ze statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju! Ale po kolei… Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery ekipy w każdej. Na otwarcie turnieju graliśmy z gospodarzami z Marek, psując im nastroje i wygrywając gładko 3:0.


Był to nasz najlepszy mecz na turnieju. Kolejnym rywalem była drużyna Junaka II Warszawa, którą z kolei pokonaliśmy 2-1. Na koniec rozgrywek w grupie zostały nam Białe Orły Warszawa – tryumfatorzy naszego ostrołęckiego turnieju. Nasi chłopcy zagrali bardzo ładnie i wygrali 2:1, chociaż na pół minuty przed końcem było 2:0 a co kilka chwil wydawało się, że powiększymy zdobycz bramkową (obtłukiwaliśmy słupki i poprzeczkę). Tym sposobem z kompletem zwycięstw wygraliśmy grupę A. Z drugiej grupy najlepiej wypadł Milan Milanówek. Drugie miejsce za nim zajęła Piotrcovia Piotrków Trybunalski i to ona była naszym rywalem w półfinałach.

 

Na mecz z Piotrcovią chłopcy czekali niemal godzinę, będąc coraz bardziej zmęczonymi, więc grało się ciężej. Ostatecznie potrzebna była dogrywka w postaci rzutów karnych, bo po pełnych 14 minutach gry na tablicy wyświetlał się wynik bezbramkowy. W karnych wygraliśmy 2:0 i awansowaliśmy do finału. O ile przed turniejem drugie miejsce bralibyśmy w ciemno, to już w finale (kolejna godzina czekania) nie mieliśmy przecież nic do stracenia… Rywalem był Milan z Milanówka, który postawił poprzeczkę wysoko. Warto podkreślić postawę naszego bramkarza, Jacka Laskowskiego, który interweniował w jednej z sytuacji bardzo ofiarnie, ale mimo tego nie opuścił posterunku i dzielnie stawiał czoła przeciwnikom. W finale również zremisowaliśmy, pokazując się korzystnie przede wszystkim w defensywie. Rzuty karne tym razem nam się nie udały i przy wyniku 0:2 i końcowym gwizdku, ze szczęścia oszaleli młodzi piłkarze Milanu (to ich nie pierwszy sukces, tym bardziej cieszy nasza postawa).

 

Na zakończenie zostaliśmy uhonorowani podwójnie, bo oprócz okazałego pucharu za zajęcie drugiego miejsca, trafiła się nam również statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju. Został nim Michał Sendrowski.

Kolejność końcowa:

  1. Milan Milanówek
  2. APN Ostrołęka
  3. Piotrcovia Piotrków Trybunalski
  4. Marcovia Marki I
  5. Junak Warszawa I
  6. Junak Warszawa II
  7. UKS Białe Orły Warszawa
  8. Marcovia Marki II

SKŁAD APN: Jacek Laskowski – Patryk Prusiński, Patryk Bielewicz, Olek Jarguz, Kevin Karwowski, Seweryn Szurnicki, Piotr Madrak, Radek Zyśk, Michał Sendrowski.

Odsłon: 3322
Komentarzy: 2
11:16, 15.12.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, nie będzie kandydował po raz kolejny na stanowisko prezesa jednego z największych organizacji piłkarskich w naszym kraju. Jego zastępcą ma zostać Michał Żewłakow.

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Wszystkie rozgrywki piłkarskie na terenie naszego kraju zostały oficjalnie odwołane do 26 kwietnia br. włącznie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął tę decyzję w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższego szczebla, w tym ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, do 29 marca. Jeżeli po tym terminie nie będzie możliwości rozgrywania meczów, Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansują do IV ligi.

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Dwie piłkarki ostrołęckiego Jantaru i prezes klubu Marcin Buchalski odwiedzili kadrę piłkarską reprezentacji Polski kobiet. W ośrodku przygotowań Magdalena Dąbrowska i Oliwia Piersy mogły m.in. przypatrywać się porannemu treningowi kadry narodowej.

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode piłkarki ostrołęckiego Jantaru wzięły udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego turnieju Ząbkovia Cup. Zawody, w których rywalizowały czołowe drużyny z całego kraju z roczników 2008 i młodszych, były przetarciem przed finałami wojewódzkimi o puchar Tymbarku.

» Wasze komentarze

kuba @ 16:43, 16.12.2011r. IP: *.*.50.17

Brawo Michał.!!!

monika @ 19:36, 17.12.2011r. IP: *.*.164.186

dziękujemy...gratulacje dla chłopaków i trenerów, za 9 lat gramy Mistrzostwa Europy...:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo