« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Akademia Piłki Nożnej druga w Markach

W sobotę w Markach odbył się turniej halowy Marcovia Cup, dla drużyn z rocznika 2003. Miło nam poinformować, że wracamy z niego z pucharem za zajęcie drugiego miejsca i ze statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju! Ale po kolei… Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery ekipy w każdej. Na otwarcie turnieju graliśmy z gospodarzami z Marek, psując im nastroje i wygrywając gładko 3:0.


Był to nasz najlepszy mecz na turnieju. Kolejnym rywalem była drużyna Junaka II Warszawa, którą z kolei pokonaliśmy 2-1. Na koniec rozgrywek w grupie zostały nam Białe Orły Warszawa – tryumfatorzy naszego ostrołęckiego turnieju. Nasi chłopcy zagrali bardzo ładnie i wygrali 2:1, chociaż na pół minuty przed końcem było 2:0 a co kilka chwil wydawało się, że powiększymy zdobycz bramkową (obtłukiwaliśmy słupki i poprzeczkę). Tym sposobem z kompletem zwycięstw wygraliśmy grupę A. Z drugiej grupy najlepiej wypadł Milan Milanówek. Drugie miejsce za nim zajęła Piotrcovia Piotrków Trybunalski i to ona była naszym rywalem w półfinałach.

 

Na mecz z Piotrcovią chłopcy czekali niemal godzinę, będąc coraz bardziej zmęczonymi, więc grało się ciężej. Ostatecznie potrzebna była dogrywka w postaci rzutów karnych, bo po pełnych 14 minutach gry na tablicy wyświetlał się wynik bezbramkowy. W karnych wygraliśmy 2:0 i awansowaliśmy do finału. O ile przed turniejem drugie miejsce bralibyśmy w ciemno, to już w finale (kolejna godzina czekania) nie mieliśmy przecież nic do stracenia… Rywalem był Milan z Milanówka, który postawił poprzeczkę wysoko. Warto podkreślić postawę naszego bramkarza, Jacka Laskowskiego, który interweniował w jednej z sytuacji bardzo ofiarnie, ale mimo tego nie opuścił posterunku i dzielnie stawiał czoła przeciwnikom. W finale również zremisowaliśmy, pokazując się korzystnie przede wszystkim w defensywie. Rzuty karne tym razem nam się nie udały i przy wyniku 0:2 i końcowym gwizdku, ze szczęścia oszaleli młodzi piłkarze Milanu (to ich nie pierwszy sukces, tym bardziej cieszy nasza postawa).

 

Na zakończenie zostaliśmy uhonorowani podwójnie, bo oprócz okazałego pucharu za zajęcie drugiego miejsca, trafiła się nam również statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju. Został nim Michał Sendrowski.

Kolejność końcowa:

  1. Milan Milanówek
  2. APN Ostrołęka
  3. Piotrcovia Piotrków Trybunalski
  4. Marcovia Marki I
  5. Junak Warszawa I
  6. Junak Warszawa II
  7. UKS Białe Orły Warszawa
  8. Marcovia Marki II

SKŁAD APN: Jacek Laskowski – Patryk Prusiński, Patryk Bielewicz, Olek Jarguz, Kevin Karwowski, Seweryn Szurnicki, Piotr Madrak, Radek Zyśk, Michał Sendrowski.

Odsłon: 3349
Komentarzy: 2
11:16, 15.12.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Andrzej Łyziński w MKS Przasnysz. Zadebiutuje przeciwko byłej ekipie z Troszyna. 40-letni bramkarz w sobotę rozegra pierwsze spotkanie w nowych barwach. Wychowanek Stoczniowca Płock ma pomóc zespołowi z Przasnysza przezwyciężyć problemy z obsadą miejsca między słupkami. Dlaczego zdecydował się wznowić karierę? Czy nie pomyli szatni w Troszynie?

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Środowy wieczór oznaczał pierwsze spotkania szóstej kolejki Wakacyjnej Ligi Oldbojów. Odbyły się trzy mecze, w których łącznie gracze strzelili 15 goli. W jednym ze starć padł wynik remisowy. Był to najciekawszy i najbardziej zacięty mecz. Dokończenie serii już w piątek.

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

40-letni bramkarz znalazł nowy klub. Andrzej Łyziński w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy MKS Przasnysz. W nowych barwach zadebiutuje już w sobotę w Troszynie, czyli na obiekcie ekipy, które barw bronił minionej jesieni.

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Kurpiowska Akademia Sportowa będzie organizatorem trzech turniejów dla młodych piłkarzy. Zmagania odbędą się w ciągu dwóch dni na Orlikach w Dylewie i Kadzidle. Zapowiadają się duże emocje dla adeptów piłki nożnej.

Nowy zawodnik Bartnika

Nowy zawodnik Bartnika

Duże wzmocnienie zespołu z Myszyńca. Wicelider Klasy A, który w dwóch pierwszych meczach wygrał: 4:3 z Orlętami Baboszewo, 2:0 z Opią Opinogórą, zyskał nowego gracza. W ekipie Radosława Rogowskiego zagościł dobry piłkarz.

» Wasze komentarze

kuba @ 16:43, 16.12.2011r. IP: *.*.50.17

Brawo Michał.!!!

monika @ 19:36, 17.12.2011r. IP: *.*.164.186

dziękujemy...gratulacje dla chłopaków i trenerów, za 9 lat gramy Mistrzostwa Europy...:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo