« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin ciężko pracuje na sukcesy (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin ma za sobą rok pełen bardzo dużych sukcesów. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła zarówno w kata jak też walkach kumite zdobywali medale Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, a nawet Mistrzostw Europy. W sumie OKKK wywalczył aż 92 medale w tym 34 złote, 20 srebrnych i 38 brązowych.


Tuż na początku 2011 roku z wizytą zawitał jeden z najlepszych zawodników i trenerów w historii polskiego karate shihan Eugeniusz Dadzibug. W czasie dwudniowego seminarium, grupa licząca blisko 100 osób (m.in. z Białegostoku, Łomży, Augustowa, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy) szkoliła swoje umiejętności pod okiem mistrza. W kolejnych miesiącach ciężkiej pracy nasi karatecy trenowali m.in. w Głuchołazach, a następnie rozpoczęli okres startów.

 

Świetny występ zanotowali w Radzyniu Podlaskim w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin. Szesnastoosobowy zespół zdobył 24 punkty w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego zdobywając piętnaście medali. W kwietniu z kolei w I Mistrzostwach IKO Mazovia Cup w Józefowie nasi karatecy wywalczyli czternaście medali.

 

Historycznym miesiącem dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin okazał się maj, a sukcesy klubu w głównej mierze kojarzone są z sensei Emilią Płaszczyńską. Będąca z roku na rok w coraz lepszej dyspozycji zawodniczka sprawiła, że po 19 latach przerwy OKKK znów mogło cieszyć się z medalu na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Kyokushin. Emilia Płaszczyńska zdobyła brązowy medal w kategorii 65 kg – full contact. W swojej kategorii trzecie miejsce wywalczyła również Katarzyna Mierzejek.

 

W ostatni weekend maja we włoskiej Padwie odbywały się z kolei XXV Mistrzostwa Europy Seniorów Karate Kyokushin w formule full contact. Emilia Płaszczyńska w kategorii do 65 kg wywalczyła brązowy medal, co jest największym sukcesem ostrołęckiego klubu w historii jego działalności. Kolejne sukcesy nasi karatecy notowali na szeregu imprez. Podczas XII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Karate w kategorii do 70 kg Michał Zysk wywalczył tytuł mistrza Polski, natomiast Adrian Kaliszewski zakończył rywalizację na drugim miejscu.

 

W listopadzie we Włocławku finale VIII Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Michał Zysk wywalczył złoty medal w kumite semi-contact junior –70 kg, Dawid Mierzejewski był drugi w kata młodzików, a Adrian Kaliszewski wywalczył brązowy medal w kumite semi kontakt  junior +75 kg.

 

Tymczasem nasza redakcja miała możliwość z bliska przekonać się jak ciężko pracują na treningach karatecy przygotowując się do najważniejszych imprez sezonu. Podopieczni sensei Wiesława Orzoła (IV Dan), Artura Orzoła (III Dan) i Krzysztofa Ślaskiego (I Dan) przygotowywali się do nowego sezonu w Karpaczu w ośrodku Zielony Zamek. W wolnych chwilach mieli możliwość poszusować na nartach, a odnowę biologiczną mieli zapewnioną w nowym obiekcie Tadeusza i Jarosława Gołębiewskim w Karpaczu. Po pięciu dniach ciężkiej pracy w górach powrócili do treningów w naszym mieście.

 

Zgrupowanie Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w Karpaczu (17.01.2012)Zobacz zdjęcia!

Zgrupowanie Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin w Karpaczu (17.01.2012)

 

 

 

 

Karatecy OKKK na nartach (styczeń 2012)Zobacz także!

Karatecy OKKK na nartach (styczeń 2012)

 

 

 

Trening karateków OKKK w Gołębiewskim (styczeń 2012)Zaproszenie!

Trening karateków OKKK w Gołębiewskim (styczeń 2012)

 

 

 

Zimowa Szkoła Karate w Karpaczu (walki kumite, styczeń 2012)Emocji nie zabrakło!

Zimowa Szkoła Karate w Karpaczu (walki kumite, styczeń 2012)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłon: 3490
Komentarzy: 1
19:54, 23.01.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Reprezentant Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka wziął udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, odbyły się w Krynicy Zdroju.

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek, reprezentujący UMKS Victoria Ostrołęka i Berserkers Team Ostrołęka, po prawie trzech latach przerwy wrócił na ring. 23-letni ostrołęczanin wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski MMA 2020, które rozgrywane były w ramach Amatorskiej Ligi MMA.

» Wasze komentarze

ja @ 18:20, 26.01.2012r. IP: *.*.224.10

sensei pajacuje a widać że obronę głowy...
nie ma żadnej obrony!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo