« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Młodziczki Nike obroniły puchar prezesa OTPS Nike (zdjęcia)

Niegościnnością wykazały się młodziczki ostrołęckiej Nike. W rozegranym sobotnim turnieju pokonały wszystkie przeciwniczki i zajęły pierwsze miejsce. Choć zawody rozegrane w sali Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 miały charakter wybitnie towarzyski to poziom zaangażowania wszystkich uczestniczek pokazywał, że traktują grę bardzo poważnie.


Wszystkie rozegrane spotkania były bardzo zacięte, bo drużyny walczyły o każdą piłkę, a każdy zdobyty punkt okupiony był ogromnym wysiłkiem.

Podopieczne Dariusza Werpachowskiego w meczach z Olimpią Węgrów i BAS Białystok odniosły zwycięstwa bez straty seta, jednak aby pokonać gości musiały pokazać dobrą grą i wystrzegać się popełniania seriami błędów. Wyniki spotkań tak się ułożyły, że stawką ostatniego meczu Nike z Polonezem Wyszków było pierwsze miejsce w turnieju. Nike rozpoczęła od mocnego uderzenia i objęła kilkupunktowe prowadzenie.


Jednak w środkowej fazie pierwszego seta przytrafił się naszemu zespołowi przestój, co skwapliwie wykorzystały przeciwniczki zdobywając kilka punktów z rzędu. To wystarczyło, aby Polonez wygrał pierwszą partię. Druga odsłona miał podobny przebieg do pierwszej. Znów Nike zaczęła bardzo dobrze i znów wyszkowianki z pełną determinacją naciskały na gospodynie i odrobiły straty. Tym razem jednak ostrołęczanki w porę „pozbierały się” i doprowadziły do nerwowej końcówki. Zmuszone były nawet bronić piłki meczowej, ale ostatecznie zwyciężyły w drugim secie i wyrównały stan meczu. Tie - break to gra nerwów po obu stronach. Zespoły na przemian zdobywały punkty seriami. Ostatecznie to gospodynie wygrały o dwie piłki więcej i mogły świętować zwycięstwo.

Wręczając puchary prezes Edward Górecki dziękował wszystkim dziewczętom za wspaniałą postawę podczas zawodów, chwaląc szczególnie ogromną wolę walki i ofiarność młodych siatkarek.

Wyniki turniejowych spotkań:
Nike Ostrołęka – Olimpia Węgrów 2-0 (16,19)
Nike Ostrołęka – BAS Białystok 2-0 (18,19)
BAS Białystok - Olimpia Węgrów 2-0 (23,16)
Polonez Wyszków – Olimpia Węgrów 2-0 (19,20)
Polonez Wyszków – BAS Białystok 2-1 (-16,23,-9)
Nike Ostrołęka – Polonez Wyszków 2-1 (-17,24,13)

Ostateczna kolejność :
1. OTPS Nike Ostrołęka
2. Polonez Wyszków
3. BAS Białystok
4. Olimpia Węgrów

 

Zobacz zdjęcia:
Turniej młodziczek w siatkówce o puchar prezesa OTPS Nike (4.02.2012)

Odsłon: 2705
Komentarzy: 4
20:51, 04.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Świetną frekwencją cieszył się Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany w minioną niedzielę. Do walki na piasku przystąpiło 54 uczestników, którzy walczyli w sześciu kategoriach. Zawody przeprowadzono systemem "brazylijskim", a zawodnicy grali do jednego wygranego seta, do 21 pkt. W turnieju rozegrano łącznie 32 mecze.

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Pięć drużyn wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej, który ostatecznie odbył się w hali. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wygrał Narew Różan, który w końcowym rozrachunku wyprzedził Misiaki Grażynki oraz Szyszkojady.

Zmierz się pod siatką

Zmierz się pod siatką

Miasto Ostrołęka zaprasza chętne zespoły do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej. Start w zmaganiach jest bezpłatny, a na najlepszych czekają puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody odbędą się na boiskach plaży miejskiej. Będzie ciekawie!

Magister Grzegorz Łomacz

Magister Grzegorz Łomacz

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów może pochwalić się ukończeniem studiów. Wychowanek Olimpu Ostrołęka wraz z kolegami z kadry zakończyli pewien etap w życiu. 33-latek zyskał tytuł magistra.

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Pięć drużyn walczyło w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Wakacyjnym Turnieju Dzikich Drużyn w piłce siatkowej. Rywalizację zorganizował Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Triumfowali przedstawiciele Wąsów Dandiego, którzy wygrali wszystkie spotkania.

» Wasze komentarze

kibic @ 23:15, 04.02.2012r. IP: *.*.137.151

Świetna gra ze starszym zespołem z Wyszkowa. Mecz z Olimpią Węgrów to była egzekucja węgrowianek

kibic @ 07:48, 05.02.2012r. IP: *.*.164.168

fajna siatkowka i dobry pozion.gratulacje dla druzyny i organizatorow

kibic @ 16:27, 05.02.2012r. IP: *.*.250.236

Widac kawałek pracy trenera i dziewczyn .
Może z tej mąki będzie kawałek chleba

kibic @ 18:47, 06.02.2012r. IP: *.*.208.42

warto śledzić siatkówkę, bravo dla całej drużyny i szkoleniowców :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo