Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Bez ambicji i woli walki Korona HiD uległa ekipie z Sypniewa (zdjęcia)

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD w środowy wieczór rozegrali najsłabsze spotkanie w okresie przygotowawczym i ulegli lokalnemu rywalowi w rozgrywkach ligi okręgowej Orłowi Sypniewo aż 1:5. Podopieczni trenera Tomasza Słowika od pierwszych minut oddali inicjatywę rywalowi, chociaż w pierwszej odsłonie meczu stracili tylko jedną bramkę.

Po zmianie stron goście wykorzystali niefrasobliwość formacji obronnej żółto-niebieskich i dużo słabych momentów. Po trzech tygodniach ciężkich przygotowań i kilku sparingach, to będący na świeżości zawodnicy z Sypniewa byli zespołem zdecydowanie lepszym.

- Nie usprawiedliwia nas fakt, że zagraliśmy w eksperyymentalnym składzie i to, że jesteśmy po trzech tygodniach ciężkich treningów - mówi trener Tomasz Słowik. - Większość piłkarzy gości grała na świeżości. Mimo tego zagraliśmy słaby mecz, bez ambicji, bez woli walki i zlekceważyliśmy rywala, co ma odzwierciedlenie w wyniku. Przyda nam się z pewnością taki zimny prysznic. Popełniliśmy dużo błędów w obronie i mieliśmy dużo niewymuszonych strat piłki na połowie przeciwnika. Rywal wykorzystał nasze błędy i wygrał ten sparing zasłużenie.

Korona HiD Ostrołęka - Orzeł Sypniewo 1:5 (0:1)
Bramki: Kuzia 62. - 45. 50. 58. 70. 82.

Korona HiD: Szczechowiak (90 minut gry) - Gawrych (90 minut gry), Mamiński, Rupacz, Mierzejewski, Rychlik, Dzbeński, Olkowski, Wysocki, Wargulewski (90 minut gry), Sokół oraz Górski, Manowski, Duda, Lutrzykowski, Orzoł, Nosek, Słowik, Kuzia.

Sparing Korona HiD Ostrołęka - Orzeł Sypniewo (8.02.2012)

Odsłon: 2511
Komentarzy: 14
08:32, 09.02.2012r.

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, nie będzie kandydował po raz kolejny na stanowisko prezesa jednego z największych organizacji piłkarskich w naszym kraju. Jego zastępcą ma zostać Michał Żewłakow.

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Wszystkie rozgrywki piłkarskie na terenie naszego kraju zostały oficjalnie odwołane do 26 kwietnia br. włącznie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął tę decyzję w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższego szczebla, w tym ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, do 29 marca. Jeżeli po tym terminie nie będzie możliwości rozgrywania meczów, Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansują do IV ligi.

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Dwie piłkarki ostrołęckiego Jantaru i prezes klubu Marcin Buchalski odwiedzili kadrę piłkarską reprezentacji Polski kobiet. W ośrodku przygotowań Magdalena Dąbrowska i Oliwia Piersy mogły m.in. przypatrywać się porannemu treningowi kadry narodowej.

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode piłkarki ostrołęckiego Jantaru wzięły udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego turnieju Ząbkovia Cup. Zawody, w których rywalizowały czołowe drużyny z całego kraju z roczników 2008 i młodszych, były przetarciem przed finałami wojewódzkimi o puchar Tymbarku.

Kasia @ 09:03, 09.02.2012r. IP: *.*.116.81

Sypniewo zagrało prosto i skutecznie , bramki strzelone po kontrach. Może będę się powtarzał, ale Korona powinna spróbować zagrać innym ustawieniem, 4x4x2 lub 4x5x1,
Druga połowa obnażyła braki ich ustawienia,
boczni pomocnicy zagrali bardzo ofensywnie i przy stratach szły kontry, skuteczne do bólu(brawo dla Sypniewa)

kibic @ 09:10, 09.02.2012r. IP: *.*.90.3

nie byłem na meczu i nie widziałem co sie działo ale tomaszek nie szuka usprawiedliwienia w przegranym sparingu a jednoznacznie daje do zrozumienia ze zagrali slaby mecz itd i orzeł zasłuzenie wygrał wiec nie rozumiem po co takie mocne słowa a tez nie chce mi sie wierzyc ze sypniewo trenuje na dworzu kilka razy w tygodniu a w wekend nie mogliscie podobno zebrac ludzi na sparing z baranowem

do kibic @ 09:30, 09.02.2012r. IP: *.*.254.204

nie graliśmy bo było za zimno. trenujemy kilku w innych klubach a kilku na swoich obiektach również na dworze pozdrawiam.

noo @ 09:37, 09.02.2012r. IP: *.*.254.204

jakby nie trenowali to by nie mieli sił na kontry i wygranie meczu tak wysoko. a szczerze to powinni wyżej.

a szczerze @ 09:39, 09.02.2012r. IP: *.*.254.204

to nie byłem na meczu ale wynik to normalnie sensacja. jak to się stało? i jeszcze ludzie mówią że powinni wygrać wyżej-o co chodzi. przecież mieli problemy a tu nagle taki wynik?to co ten orzeł na dopingu? czy jak bo nie rozumiem?

kibic @ 10:40, 09.02.2012r. IP: *.*.151.195

nie wiem czym wy sie podniecacie? sparing to sparing i po skladzie widac ze w koronie zagralo wielu juniorów a trenerzy w takim meczu nie patrza na wynik a traktuja taki mecz jako jednostke treningowa aby zawodnicy wybiegali ale trzyba przyznac ze druzyna walczaca o awans nawet w sparingu nie moze tracic az tyle bramek

Kasia @ 11:09, 09.02.2012r. IP: *.*.116.81

Gra Korony opiera się na mocnym środku pola
Rychlik+ Nosek(w tym wypadku Wargulewski) i mocno pracującym defensywnym pomocniku Wysockim ( w tym wypadku Mierzejewskim, który zagrał bardzo dobrze), boczni pomocnicy grają na całej długości i muszą ostro zasuwać, I połowie grali bardzo defensywnie i obrona wyglądała dobrze ale atak leżał kompletnie ,
przy takim graniu napastnicy powinii schodzić do boków robiąc miejsce dla środka. II połowa mocna gra do przodu ,defensywny pomocnik mało agresywny w odbiorze piłek, boczni nie wracali do obrony. Akcje ofensywne bardzo spłaszczone, gra praktycznie w jednej lini strata i kontra poszła. Noskowi zabrakło drugiego dobrego pomocnika zeby to poukładać.Tylko w optymalnym składzie i gdy wszyscy zapierdzielają takie ustawienie daje wyniki.
W grach kontrolnych wygłąda to kiepsko.TO nie Sypniewo wygrało z Koroną, a Korona z Sypniewem ( nie wszyscy zawodnicy wiedzą jak należy w tym ustawieniu grać , ale to początek może jeszcze załapją )

do kasia @ 11:18, 09.02.2012r. IP: *.*.228.17

Ze co Korona wygrała z Sypniewem????
Nie wiem co bierzesz ale bierz połowę albo zmień lekarza.
Chłopakom z Sypniewa nie mozna odmówić ambicji w tym meczu i uczciwie go wybiegali a mecz wygrywa ten co więcej bramek strzeli a Sypniewo własnie to zrobiło

Kasia @ 11:22, 09.02.2012r. IP: *.*.116.81

Małe przejęzyczenie powino być To nie Sypniewo wygrało z Koroną a Korona przegrała z Sypniewem.

kibic @ 11:26, 09.02.2012r. IP: *.*.151.195

kolega( Kasia) ma troche racji ale do pewnego schematu potrzeba wykonawców a skład ustala sie od obrony a obrona w koronie to najsłabsza formacja gawrych,manowski i górski jak na razie popełniaja za duzo bledów i widac brak w tej formacji polaka. ciezko bedzie tez zastapic nowaka i kubata pod warunkiem ze odejda do narwi a dzbenski jeszcze nie wkomponowal sie w zespol ale pilkarze z korony pokazali juz ze sa groznym zespolem jezeli graja z lepszym przeciwnikiem bo wtedy potawia sie sprezyc....srodek pola bedzie gral jak sie na to zanosi podobnie jak w lidze czyli wysocki,rychlik,nosek na bokach pomocy wargulewski,kuzia atak duet grajacych trenerów obrona gawrych (polak) górski i rupacz....

ANDRZEJ @ 17:07, 09.02.2012r. IP: *.*.167.24

a co sie dzieje z bramkarzami ? Dybicki i Puka czemu nie trenują?

aaaa @ 19:12, 09.02.2012r. IP: *.*.151.242

dybicki zaginąl a puka szkole ma do pozna.a co do treningow sypniewa to spotkalismy sie na dwoch treningach i bylo nas raz 4 i za drugim razem 5 zawodnikow

ANDRZEJ @ 19:51, 09.02.2012r. IP: *.*.166.90

a nie mogą ich ze szkoły zwalniać ? trzeba dybickiego też ściągnąć , przydadzą sie koronie ...

ANDRZEJ @ 08:33, 10.02.2012r. IP: *.*.166.90