Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pekpol po ciężkim boju zgarnął komplet punktów (zdjęcia)

Trudną przeprawę mieli siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w starciu z jedenastym zespołem I ligi. Goście nękani dużymi problemami finansowymi wyszli z nastawieniem walki i o zwycięstwo i już w pierwszym secie pokazali, że wcale nie będą chłopcami do bicia.

Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego musiała przyjechać na mecz z Pekpolem bez swojego etatowego rozgrywającego Bartłomieja Neroja, który odbywa karę zawieszenia nałożoną przez PZPS. Mimo gry tylko jednym rozgrywającym Konradem Krzywickim w pierwszym secie to rywale wygrali pewnie 25:21.

Siatkarze GTPS-u dysponowali zdecydowanie silniejszą zagrywką i skuteczniejszym atakiem. W drugim niezwykle zaciętym secie to ponownie goście mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, ale ambitna postawa naszych siatkarzy i trochę szczęścia pomogło odnieść zwycięstwo 29:27.

W dodatku w drugim i trzecim secie trener zmienił rozegranie z Grzegorza Pietkiewicza na Konrada Woronieckiego, na środku Karola Szczygielskiego zastąpił Tomasz Stańczuk, a Tomasz Rutecki próbowany był na ataku za Artura Żylińskiego.

W trzecim i czwartym secie górą byli ponownie siatkarze Pekpolu, którzy w decydujących momentach seta popełniali mniej błędów i kończyli wyprowadzane przez siebie ataki. Najlepszym zawodnikiem meczu MVP został wybrany w drużynie Pekpolu Mateusz Sacharewicz.

Pekpol Ostrołęka - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 (21:25, 29:27, 25:20, 25:23)
Pekpol: G. Pietkiewicz, Jacyszyn, Sacharewicz, Szczygielski, P. Pietkiewicz, Żyliński, Mihułka (l) oraz Woroniecki, Stańczuk, Rutecki.

I liga siatkówki mężczyzn: Pekpol Ostrołęka - GTPS Gorzów Wlkp. (11.02.2012)