Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pekpol ograł krakowską Wandę (zdjęcia)

Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu w kolejnym spotkaniu przed własną publicznością pokonali beniaminka rozgrywek I ligi i najsłabszy obecnie zespół w tabeli Krakowską Akademię Wanda Instal Kraków 3:1. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca rozegrali dobre zawody, chociaż nie ustrzegli się błędów.

Spore rozczarowanie przeżyli kibice na samym początku sobotniej konfrontacji, kiedy to goście wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Nasi siatkarze dysponowali wówczas zdecydowanie słabszą zagrywką od rywali i nie mogli przebić się przez szczelnie stawiany blok najwyższego zespołu w lidze.

Całe szczęście po kilku minutach gry role się odwróciły i to nasi siatkarze zaryzykowali silną zagrywką, która zaczęła być mocną bronią naszego zespołu. Dobrą partię w naszej drużynie rozgrywał Grzegorz Białek, z kolei w ataku Tomasz Rutecki zmienił Artura Żylińskiego i wykończył kilka kolejnych akcji. W efekcie Pekpol wygrał pierwszego seta 25:20 i pokazał, że Wanda łatwo seta w Ostrołęce nie ugra.

Drugiego seta dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Andrzeja Dudźca, ale przy stanie 12:8 w naszej ekipie wkradło się lekkie rozprężenie, które kosztowało nas utratę cennej przewagi. Rywale atakowali ze wszystkich sił i starali się odrobić stratę silną zagrywką. Nasi siatkarze byli jednak lepsi i skuteczniejsi w kluczowych momentach seta, mając przy tym odrobinę szczęścia przy wykańczanych akcjach.

Ciekawa była trzecia partia spotkania w której ponownie do głosu doszli goście. Przez większą część seta utrzymywali dwu-trzy punktową przewagę. W samej końcówce seta biało-czerwonym udało się zniwelować stratę do jednego punktu, ale to goście mieli piłkę setową i ją wykorzystali, wygrywając 25:23 i wracając do gry o punkty w sobotnim starciu.

W czwartej niezwykle wyrównanej partii lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 25:23 i w całym spotkaniu 3:1. W końcówce spotkania bolesnej kontuzji kolana doznał Artur Jacyszyn i został zniesiony przez kolegów z boiska.

Pekpol Ostrołęka - KA Wanda Kraków 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:23)
Pekpol: G. Pietkiewicz, Białek, Sacharewicz, Szczygielski, P. Pietkiewicz, Żyliński, Mihułka (l) oraz Rutecki, Stanisławajtys, Jacyszyn, Woroniecki.

Mecz I ligi siatkówki mężczyzn: Pekpol Ostrołęka - Wanda Kraków (25.02.2012)