« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 22 czerwca 2021 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy ostrołęckich karateków w Mistrzostwach Polski Wschodniej

W sobotę, 10 marca w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin. W zawodach startowało 149 zawodników z 30 ośrodków, a w wśród nich dwa ostrołęckie kluby, Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin i Międzyszkolny Klub Karate Shinkyokushin.


W kategorii senior Emilia Płaszczyńska w wadze +65 kg zajęła pierwsze miejsce w kumite, natomiast w kata uplasowała na drugim miejscu. Została również wybrana najlepszą zawodniczą całego turnieju. Katarzyna Mierzejek w wadze -55 kg zajęła w kumite trzecie miejsce, przegrywając nieznacznie po pięknej walce z obecną mistrzynią Polski i zwyciężczynią tej kategorii wagowej Agnieszką Winek.

Marcin Dąbrowski, również w kategorii senior, w wadze do 80 kg zajął trzecie miejsce w kumite, a w kategorii junior Dawid Mierzejewski uplasował się na trzeciej pozycji w kata. Na wysokim miejscu uplasowała się Kaczyńska Dorota, w kategorii senior, w kata zajęła IV miejsce. Ponadto z zawodami w ćwierćfinałach pożegnały się Aleksandra Karaś, Ewelina Przeździecka i Natalia Ruszczyk.

W zawodach wziął udział także Międzyszkolny Klub Karate Shinkyokushin, który reprezentowali: Luiza Karapetyan, Nikol Prusiński, Grzegorz Suchcicki oraz Mateusz Zaniewski. Najlepszy wynik osiągnęła Luiza Karapetyan zajmując drugie miejsce w kategorii seniorek do 55 kg, przegrywając w finale z sensei Agnieszką Winek II dan, obecną Mistrzynią Polski.

Odsłon: 3335
Komentarzy: 3
11:07, 15.03.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Polała się krew. Marek Pietruczuk wrócił na ring

Polała się krew. Marek Pietruczuk wrócił na ring

W minioną sobotę na warszawskim Torwarze odbyła się już 59. edycja Grandy na pieści. Po trzy i półletniej przerwie w startach na ring wrócił najbardziej utytułowany zawodnik klubu Victoria Ostrołęka - Marek Pietruczuk. Marek to między innymi mistrz Polski seniorów w boksie z 2017 roku. W sumie czterokrotnie zdobywał tytuł najlepszego w kraju.

Złoto Dominiki Pyskło, srebro Beaty Opęchowskiej

Złoto Dominiki Pyskło, srebro Beaty Opęchowskiej

W Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, organizowane przez Polski Związek Karate. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Spisały się bardzo dobrze. Wróciły ze złotem i srebrem.

MKKK z 15 medalami i złotem drużynowo. Prusiński najlepszy

MKKK z 15 medalami i złotem drużynowo. Prusiński najlepszy

Świetny występ ekipy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate podczas zawodów w Ełku na Pucharze Mazur. Ekipa sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca mierzyli się z karatekami z całej Polski, między innymi z: Warszawy, Mielna, Sandomierza czy Skarżyska-Kamiennej. Na mocno obsadzonym turnieju nasi wywalczyli 15 medali, co dało im pierwsze miejsce drużynowo.

Nakielski i Kołakowski ze złotem

Nakielski i Kołakowski ze złotem

Na warszawskich Włochach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której udział wzięli karatecy z roczników 2010, 2011, 2012. W zawodach startowało około 130 przedstawicieli z 16 klubów. Reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate łącznie zdobyli siedem medali.

Święto karate w Ostrołęce (zdjęcia)

Święto karate w Ostrołęce (zdjęcia)

29 maja w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się IX Mistrzostwa Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyoksuhin. Udział w turnieju wzięli zawodnicy na co dzień ćwiczący w 13 różnych miejscowościach, gdzie prowadzone są zajęcia karate. Sędzią głównym był sensei Artur Prusiński, zaś technicznym sensei Marian Zając.

» Wasze komentarze

XXX @ 15:02, 15.03.2012r. IP: *.*.166.41

Barwa dla zawodników , brawa dla Emilii.
Brawa dla Luizy , która trenuje dopiero nie całe dwa lata.

JAM @ 07:29, 16.03.2012r. IP: *.*.242.190

Sztuka Walki Tylko Dla Orłów !

łysy mechanik @ 09:50, 16.03.2012r. IP: *.*.39.107

Brawo,brawo,brawo EMILKA!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo