Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Piąte miejsce Polakowskiego w Mistrzostwach Polski

(fot. A. Szmigiel)

Młodzi biegacze z całego kraju walczyli o medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych, które w sobotę, 24 marca rozgrywane były w szczecińskim Parku Kasprowicza. Wśród wielu uczestników pojawili się również zawodnicy ostrołęckiego OKLA.

Szybka, twarda, lecz mocno pofałdowana trasa wytyczona została praktycznie w centrum miasta, w Parku Kasprowicza. Mimo obaw o frekwencję aż 471 nastoletnich zawodników i zawodniczek rywalizowało na dystansach od 2 do 6 km - pisze portal bieganie.pl.

Najlepiej z zawodników ostrołęckiego OKLA zaprezentował się Paweł Polakowski, który w biegu na 3000 metrów zajął wysokie piąte miejsce. Bieg wygrał Michał Rozmys z Żar przed, Damianem Rudnikiem z Chojnic i Jakubem Sierżęgą z Sandomierza. Podopiecznemu trenera Krzysztofa Tyszki do podium zabrakło 16 sekund.

Czternasty w biegu na 6000 metrów wśród juniorów był Damian Świerdzewski, 26 - Mateusz Zalewski, a 52 na 3000 m juniorów młodszych Miłosz Zabielski. Drużynową rywalizacją wśród juniorów młodszych wygrał SS MKS Parasol Wrocław, a bezkonkurencyjny w klasyfikacji juniorów okazał się WMLKS Nadodrze Powodowo. Po zmaganiach młodzieży, odbył się K2 RACE, czyli bieg OPEN na 8 km, w którym zdecydowanie zwyciężył Tadeusz Zblewski.