« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Piąte miejsce Polakowskiego w Mistrzostwach Polski

(fot. A. Szmigiel)

Młodzi biegacze z całego kraju walczyli o medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych, które w sobotę, 24 marca rozgrywane były w szczecińskim Parku Kasprowicza. Wśród wielu uczestników pojawili się również zawodnicy ostrołęckiego OKLA.


Szybka, twarda, lecz mocno pofałdowana trasa wytyczona została praktycznie w centrum miasta, w Parku Kasprowicza. Mimo obaw o frekwencję aż 471 nastoletnich zawodników i zawodniczek rywalizowało na dystansach od 2 do 6 km - pisze portal bieganie.pl.

Najlepiej z zawodników ostrołęckiego OKLA zaprezentował się Paweł Polakowski, który w biegu na 3000 metrów zajął wysokie piąte miejsce. Bieg wygrał Michał Rozmys z Żar przed, Damianem Rudnikiem z Chojnic i Jakubem Sierżęgą z Sandomierza. Podopiecznemu trenera Krzysztofa Tyszki do podium zabrakło 16 sekund.

Czternasty w biegu na 6000 metrów wśród juniorów był Damian Świerdzewski, 26 - Mateusz Zalewski, a 52 na 3000 m juniorów młodszych Miłosz Zabielski. Drużynową rywalizacją wśród juniorów młodszych wygrał SS MKS Parasol Wrocław, a bezkonkurencyjny w klasyfikacji juniorów okazał się WMLKS Nadodrze Powodowo. Po zmaganiach młodzieży, odbył się K2 RACE, czyli bieg OPEN na 8 km, w którym zdecydowanie zwyciężył Tadeusz Zblewski.

Odsłon: 1546
Komentarzy: 1
22:28, 27.03.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

» Wasze komentarze

Czer. @ 12:41, 01.04.2012r. IP: *.*.16.161

Brawooo kocie, mistrzu

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo