Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Narew pokonała Start Otwock po akcji meczu Piotra Strzeżysza (zdjęcia)

W spotkaniu 25. kolejki rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej piłkarze ostrołęckiej Narwi pokonali w środowe popołudnie na stadionie przy ul. Witosa Start Otwock 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył w 90. minucie Piotr Strzeżysz. Narew z dorobkiem 12 punktów plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli (z czego 10 pkt. niebiesko-czerwoni zdobyli w rundzie wiosennej).

W środkowej konfrontacji ponownie najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz Andrzej Łyziński, który kilkanaście razy musiał interweniował po strzałach piłkarzy Startu Otwock. W pierwszej połowie meczu wybronił świetnie również dwie sytuacje sam na sam, a trenerzy zespołu gości nie mogli uwierzyć, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy rezultat.

Jedną z nielicznych okazji strzeleckich dla Narwi stworzył Tomasz Niedźwiecki po którego strzale z dwudziestu metrów piłka trafiła w słupek. W drugiej części spotkania gra się wyrównała, a oba zespoły nie potrafiły stworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

W ostatniej minucie meczu Piotr Strzeżysz przejął piłkę w okolicach środka boiska i mając dwóch rywali na plecach przebiegł 40 metrów i strzelił tuż obok bezradnego Dawida Bułki, dając prowadzenie i jak się chwilę później okazało zwycięstwo w meczu. Chwilę wcześniej otrzymał jednak siódmą już żółtą kartkę, co oznacza, iż w kolejnym meczu z Mazurem Karczew nie wystąpi.

Narew Ostrołęka - Start Otwock 1:0 (0:0)

Bramka: Strzeżysz 90.

Narew: Łyziński - Stachowicz, Pełtak, Jędrzejczyk, Kuczewski (81. Kobrzyński) - Zygmunt - Niedźwiecki (72. Jóźwiak) Strzeżysz, Gwiazda (62. Dąbrowski) - Sowa - Olesiński (79. Dawidzki)

MKS Narew Ostrołęka - OKS Start Otwock (02.05.2012)