« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 29 maja 2020 r., imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięta walka na Kurpiowskich Piaskach w Kamiance (zdjęcia)

Blisko stu zawodników z miasta i powiatu, ale również z sąsiednich miejscowości, a nawet województw wystartowało w drugiej edycji wyścigu Kurpiowskie Piaski, który został tym razem poprowadzony po pięknych terenach Kamianki. Pokonanie czterech okrążeń o łącznej długości 34 km było nie lada wyzwaniem.


Trasa wyścigu była trudna do pokonania i tylko ścisła czołówka wyścigu poradziła sobie z nią świetnie. Najszybszy okazał się Adam Więcko z Suwałk pokonując dystans 34 w czasie 1:28:17 i wyprzedzając drugiego na miecie Piotra Żebrowskiego z Białegostoku zaledwie o sekundę. Trzeci na mecie uplasował się Rafał Augustynowicz z Ogrodniczek z czasem 1:32:20.

Najlepszy z naszych reprezentantów Wiesław Podeszwa z Białobrzegu reprezentujący Ostrołęka Cycling Team wylądował na piątej pozycji z czasem 1:38:28. Biorąc pod uwagę fakt, iż był jednym z najstarszych uczestników całego wyścigu to świetny wynik. Kolejni na mecie nasi reprezentanci to siódmy - Piotr Kowalski, dwunasty - Krzysztof Serafiński, piętnasty - Jacek Mierzejewski. Najlepsza z pań Aneta Maciejewska reprezentująca Ostrołęka Cycling Team przybyła na metę na 27 miejscu.

Głównej imprezie towarzyszył wyścig na 6 km dla tych, którzy nie mieli wystarczająco sił, aby walczyć na dużo dłuższym dystansie lub pochłonięci byli dodatkowo innymi zajęciami. Najszybszy na tej trasie okazał się Kamil Dolecki z Tych z czasem 23:18 przed Grzegorzem Doleckim z Ciechanowa - 23:19 i Markiem Karczewski z Czarnowca - 23:20. W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Wiktor Nasiadka z SP 5 Ostrołęka - 23:21.

 

II Wyścig MTB Kurpiowskie Piaski (17.06.2012)Zobacz zdjęcia!

II Wyścig MTB Kurpiowskie Piaski (17.06.2012)

 

 

 

Kliknij po pełne wyniki II Wyścigu "Kurpiowskie Piaski"

Odsłon: 3737
Komentarzy: 4
13:48, 18.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

» Wasze komentarze

focus @ 16:37, 18.06.2012r. IP: *.*.51.187

ten 1 to sfarcił ...

fanka @ 20:23, 18.06.2012r. IP: *.*.91.95

Impreza fajna, ale polecam uwadze organizatorów bezpieczeństwo dzieci na trasie mini. Trasa powinna być lepiej oznaczona, ponieważ dopuściliście dzieci również bez opiekunów, które nie zauważały strzałek i często zbaczały z trasy. Brak organizatorów na trasie również był ryzykowny, ponieważ były sytuacje, że dziecko się przewróciło a opiekun innego dziecka wołał do swojego: jedź, jedź, nie zatrzymuj się!!! i przejechał mu po kole. Nie wiem jaka jest odpowiedzialność organizatora, ale myślę, że warto byłoby to przemyśleć.Wyścig jest ważny a gdzie zasada fair play??? Poza tym bezpieczeństwo ponad wszystko. Pozdrawiam

organizator @ 07:53, 19.06.2012r. IP: *.*.34.7

W przypadku oznaczenia trasy dla dzieci sprawdziło się powiedzenie (jak w ruchu drogowym) stosowania ograniczonego zaufania za co bardzo przepraszam.
Jeśli chodzi o wytyczenie obu tras to były one przygotowane odpowiednio dla poszczególnych wyścigów. W ocenie zawodników trasy były SUPER.

skutek @ 09:54, 19.06.2012r. IP: *.*.52.8

Czy przed wyścigiem zawodnicy zapoznają się z trasą ?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo