« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięćdziesiąte urodziny ostrołęckiej Narwi

Pięćdziesiąt lat temu - dokładnie 27 lipca 1962 roku dwa ostrołęckie kluby Turbina i Celuloza połączyły się w jeden o nazwie MZKS Ostrołeka. W czerwcu 1976 roku MZKS dodał do nazwy człon „Narew”, którym posługuje się do dnia dzisiejszego, już jako Miejski Klub Sportowy.


Na dzień dzisiejszy przypadają więc 50 te urodziny klubu MKS Narew Ostrołęka. MKS Narew to klub z największymi tradycjami w Ostrołęce i jeden z najstarszych klubów w Polsce. W czasie swojego rozkwitu w klubie MKS, wcześniej MZKS trenowali zawodnicy w kilku sekcjach sportowych kolarstwo, siatkówkę, podnoszenie ciężarów, tenis ziemny i oczywiście piłkę nożną.

Przez klub przewinęło się kilkudziesięciu wspaniałych trenerów od Jerzego Kwiatkowskiego w 1962 roku przez Bronisława Busztę, Aleksandra Harabasza, Władysława Giergiela, Jerzego Tonewo, Jana Zalewskiego, Mariana Szaramę, Waldemara Marczaka, aż po Wojciecha Łazarka.

Klub MZKS Narew to równiez wspaniali zawodnicy, którzy stanowili i stanowią o sile drużyn Ekstraklasy, I czy II ligi piłki nożnej. Ale historia klubu MZKS Narew to nie tylko piłka nożna, to wspaniali siatkarze, kolarze, tenisiści czy zawodnicy trenujący podnoszenie ciężarów. Również w tych dyscyplinach klub miał w swoich szeregach znakomitych trenerów i zawodników.

Dziś klub MKS Narew Ostrołęka, nad którym żaden z dużych zakładów w naszym mieście nie sprawuje już pieczy jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Trudno jest się rozwijać i osiągać coraz to wyższy poziom sportowy. Pomimo tych trudności, najstarszy ostrołęcki klub nadal działa bardzo prężnie utrzymując w swych szeregach dzieci i młodzież w kilku rocznikach: drużynę seniorów i zapisuje kolejne karty w historii klubu z 50-letnia już tradycją.


Obecny zarząd i działacze klubu maja nadzieję, że z orlików, trampkarzy czy juniorów wychowają się następcy Ellerów, Laskowskich, Marczaków, Sadłowskich i wpiszą się oni w piękną tradycję klubu oraz z dumą będą reprezentować Ostrołękę.

                                                                                                               Zarząd klubu MKS Narew Ostrołęka

Odsłon: 2561
Komentarzy: 4
10:29, 27.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Andrzej Łyziński w MKS Przasnysz. Zadebiutuje przeciwko byłej ekipie z Troszyna. 40-letni bramkarz w sobotę rozegra pierwsze spotkanie w nowych barwach. Wychowanek Stoczniowca Płock ma pomóc zespołowi z Przasnysza przezwyciężyć problemy z obsadą miejsca między słupkami. Dlaczego zdecydował się wznowić karierę? Czy nie pomyli szatni w Troszynie?

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Środowy wieczór oznaczał pierwsze spotkania szóstej kolejki Wakacyjnej Ligi Oldbojów. Odbyły się trzy mecze, w których łącznie gracze strzelili 15 goli. W jednym ze starć padł wynik remisowy. Był to najciekawszy i najbardziej zacięty mecz. Dokończenie serii już w piątek.

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

40-letni bramkarz znalazł nowy klub. Andrzej Łyziński w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy MKS Przasnysz. W nowych barwach zadebiutuje już w sobotę w Troszynie, czyli na obiekcie ekipy, które barw bronił minionej jesieni.

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Kurpiowska Akademia Sportowa będzie organizatorem trzech turniejów dla młodych piłkarzy. Zmagania odbędą się w ciągu dwóch dni na Orlikach w Dylewie i Kadzidle. Zapowiadają się duże emocje dla adeptów piłki nożnej.

Nowy zawodnik Bartnika

Nowy zawodnik Bartnika

Duże wzmocnienie zespołu z Myszyńca. Wicelider Klasy A, który w dwóch pierwszych meczach wygrał: 4:3 z Orlętami Baboszewo, 2:0 z Opią Opinogórą, zyskał nowego gracza. W ekipie Radosława Rogowskiego zagościł dobry piłkarz.

» Wasze komentarze

KAROL @ 11:36, 27.07.2012r. IP: *.*.146.122

Do last 90-tych sila tego klubu nie byli pilkarze.Klub i miasto rozslawiali glownie cierzarowcy,siatkarze,lekkoatl eci,kolarze,tenisisci stolowi,bokserzy.To w tych dyscyplinach zawodnicy bili rekordy kraju i Europy-rownierz w kategorii seniorow. Teraz pomimo ogromnych nakladow nic z tego nie zostalo.DLACZEGO?

P @ 00:40, 28.07.2012r. IP: *.*.245.139

Gratuluje rocznicy i życze klubowi jak najlepiej, ale to co w tym momencie dzieje sie z klubem to... to możecie sobie sami dopowiedzieć

widz @ 18:53, 28.07.2012r. IP: *.*.155.166

Narew zrobiła w konia na swoje 50-lecie Świt Baranowo. Nie całą godzinę przed sparing odwołała mecz.

aaa @ 08:50, 29.07.2012r. IP: *.*.102.171

ahh to były czasy... wtedy grało się dla pasji a nie jak dziś dla pieniędzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo