« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęczanie pobiegli niezwykły maraton (zdjęcia)

Ponad 42,195 km maratonu dołożyli do bicia rekordu przebiegnięcia 1772 km w 42 dni ostrołęccy miłośnicy biegania. W czwartek 26 lipca na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce grupa kilkunastu zawodników i zawodniczek zmagała się z tym nie lada wyzwaniem. Niektórym sił starczyło na jedynie kilka okrążeń.


To próba pobicia rekordu Polski w liczbie przebiegniętych maratonów. Celem jest  przebiegnięcie codziennie dystansu 42 km 195 m w ciągu 42 kolejnych dni w czasie nie dłuższym niż 4 godziny biegu.

Z pierwotnych trzech śmiałków, którzy podjęli wyzwanie przebiegnięcia wszystkich 42 maratonów na starcie pierwszego,  stanęli August Jakubik kierownik polskiej reprezentacji ultramaratończyków i Mariusz Szostak długoletni maratończyk, debiutant w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w biegu 24-godzinnym.

Adam Jagieła ze względu na kontuzję (złamanie nogi podczas biegu 24-ro godzinnego) swoje starty odwołał. W Rzeszowie na starcie pierwszego z serii maratonów do rekordzistów dołączyli Piotr Sawicki nowy vice Mistrz Polski w biegach 24-godzinnych i Andrzej Radzikowski (brązowy medalista ostatnich mistrzostw Polski) członek reprezentacji Polski.

Do biegaczy dołączył również Waldemar Pędzich z Szafarczysk, który jest byłym rekordzistą, a zarazem mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym. Uczestnicy biegu mają nadzieję, że swoją postawą zachęcą do udział w biegach kolejnych amatorów. Przebiegnięcie na stadionie 105,5 okrążenia bieżni to naprawdę ekstremalne wyzwanie.

Zobacz zdjęcia:
42 maratony w 42 dni - Ostrołęka (26.07.2012)

Odsłon: 1481
Komentarzy: 1
10:40, 27.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

V Ostrołęcki Bieg Papieski w niedzielę (program)

W niedzielę, 14 kwietnia ostrołęckimi ulicami pobiegną uczestnicy V Biegu Papieskiego. Do udziału w biegu na dystansie 3 km zgłosiło się 250 osób. Imprezę organizuje UKS Clan, pod patronatem prezydenta Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego.

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Puławski znowu biegł przez 24 godziny

Kazimierz Puławski z Łysych wystartował w 12. Mistrzostwach Polski w Biegu 24-godzinnym, które w ostatni weekend odbyły się Supraślu. Ultramaratończyk z Kurpi w ciągu doby przebiegł dystans 154 km i 951 m. Jak zapowiada, będzie chciał ten wynik poprawić.

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

Szuster: Nowy stadion będzie teraz, albo nigdy

W Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki trenuje obecnie około 50 osób, w tym 30 zawodników z licencją. Pracuje z nimi pięciu szkoleniowców. O sytuacji w klubie oraz warunkach treningowych rozmawialiśmy z nowym prezesem OKLA, Konradem Szusterem.

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Dąbrowski czwarty w maratonie w Łodzi

Przemysław Dąbrowski zapowiadał walkę o dobry wynik podczas startu w maratonie w Łodzi i słowa dotrzymał. Biegacz z gminy Rzekuń zameldował się na mecie jako czwarty z czasem 02:22:05. To już kolejny dobry start naszego reprezentanta w tym roku.

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Kurpsie pobiegli na przełaj (zdjęcia, wideo)

Piąta edycja przełajowego "Biegu szalonego Kurpsia" przeszła do historii. W biegu głównym na 10km zwyciężył Piotr Wiśniewski z Ostrołęki, a wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Barbara Wojnar (BBL Ostrołęka). Na przełaj pobiegli dorośli, młodzież i dzieci.

» Wasze komentarze

iwona @ 15:38, 27.07.2012r. IP: *.*.49.101

Gratulacje dla Śmiałków i wszystkich biegaczy towarzyszących :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo