« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęczanie pobiegli niezwykły maraton (zdjęcia)

Ponad 42,195 km maratonu dołożyli do bicia rekordu przebiegnięcia 1772 km w 42 dni ostrołęccy miłośnicy biegania. W czwartek 26 lipca na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce grupa kilkunastu zawodników i zawodniczek zmagała się z tym nie lada wyzwaniem. Niektórym sił starczyło na jedynie kilka okrążeń.


To próba pobicia rekordu Polski w liczbie przebiegniętych maratonów. Celem jest  przebiegnięcie codziennie dystansu 42 km 195 m w ciągu 42 kolejnych dni w czasie nie dłuższym niż 4 godziny biegu.

Z pierwotnych trzech śmiałków, którzy podjęli wyzwanie przebiegnięcia wszystkich 42 maratonów na starcie pierwszego,  stanęli August Jakubik kierownik polskiej reprezentacji ultramaratończyków i Mariusz Szostak długoletni maratończyk, debiutant w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w biegu 24-godzinnym.

Adam Jagieła ze względu na kontuzję (złamanie nogi podczas biegu 24-ro godzinnego) swoje starty odwołał. W Rzeszowie na starcie pierwszego z serii maratonów do rekordzistów dołączyli Piotr Sawicki nowy vice Mistrz Polski w biegach 24-godzinnych i Andrzej Radzikowski (brązowy medalista ostatnich mistrzostw Polski) członek reprezentacji Polski.

Do biegaczy dołączył również Waldemar Pędzich z Szafarczysk, który jest byłym rekordzistą, a zarazem mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym. Uczestnicy biegu mają nadzieję, że swoją postawą zachęcą do udział w biegach kolejnych amatorów. Przebiegnięcie na stadionie 105,5 okrążenia bieżni to naprawdę ekstremalne wyzwanie.

Zobacz zdjęcia:
42 maratony w 42 dni - Ostrołęka (26.07.2012)

Odsłon: 1691
Komentarzy: 1
10:40, 27.07.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Skoczkini wzwyż z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nawiązała współpracę z fizjoterapeutą. Aleksandra Dobkowska ma duże wsparcie od strony specjalisty. - Wszystko po to, by zapobiec kontuzjom i urazom w dalszym etapie przygody sportowej - mówi Bartosz Witkowski, szkoleniowiec 14-latki.

Marta Łada druga w Białymstoku

Marta Łada druga w Białymstoku

29 lipca reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w Mityngu Łomżyńskim w Białymstoku. Klub z naszego miasta reprezentowało sześć dziewcząt, podopiecznych Marka Mierzejewskiego. Najlepiej spisała się Marta Łada, która w trójskoku wywalczyła drugie miejsce.

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Rekordy życiowe ekipy Witkowskiego

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w 42. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. Spisali się znakomicie. Aleksandra Dobkowska, Kornelia Szymczyk i Dominik Kowalczyk odnotowali nowe "życiówki". Dodatkowo z bardzo dobrej strony pokazała się Ewa Bartosik.

Lekkoatleci w Olecku

Lekkoatleci w Olecku

43-osobowa grupa zawodników prowadzonych przez Katarzynę i Konrada Szusterów przebywają na obozie sportowym w Olecku. Wszyscy szlifują formę przed nadchodzącym sezonem. Ekipa Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wraca do domów już w najbliższy czwartek.

» Wasze komentarze

iwona @ 15:38, 27.07.2012r. IP: *.*.49.101

Gratulacje dla Śmiałków i wszystkich biegaczy towarzyszących :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo