« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 5 sierpnia 2021 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane starty pływaków UŚKS w Giżycku (zdjęcia)

Kolejny udany występ zaliczyli pływacy UŚKS Ostrołęka. Podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego w miniony weekend 3-4 listopada rywalizowali na pływalni w Giżycku podczas ogólnopolskich zawodów pływackich o puchar burmistrza z okazji Święta Niepodległości.


Zawody te odbywają się cyklicznie od wielu lat i zawsze gromadzą dużą ilość zawodników z całej Polski. W tym roku udział wzięło 315 zawodników. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowały się siostry Wikieł. Angelika zdecydowanie wygrała wszystkie swoje starty na 50, 100 i 200 m stylem klasycznym, nie dając rywalkom żadnych szans.

Sprawiła również dużą niespodziankę na 50 m stylem dowolnym, gdzie pokonała bardzo wysoko sklasyfikowane w rankingu rywalki w stylu dowolnym - medalistki mistrzostw kraju na ich koronnym dystansie. Nasza reprezentantka pokazała wszystkim, że drzemią w niej nieprzeciętne możliwości. 

Młodsza z sióstr Żaklina również pokazała, że styl klasyczny jest jej koronnym, pokonując rywalki na 50, 100 i 200 metrów, dokładając też brązowy medal na 50 m st. motylkowym. W łącznej punktacji za swoje starty Angelika zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce, zaś Żaklina odebrała puchar za trzecie miejsce. Bardzo dobry występ zaliczył też Karol Bojarski, który wywalczył trzy medale: złoty na 50 m st. motylkowym, srebrny na 50 m st. grzbietowym oraz brązowy w sposobie zmiennym na 100 metrów.

Różnorodność startów Karola pokazała, że jest to bardzo uniwersalny zawodnik i potrafi pływać każdym stylem. Młodszy brat Karola Kamil (rocznik 2004) był jednym z najmłodszych pływaków tej imprezy. Kamil rywalizował z dużo starszymi przeciwnikami na 50 m st. dowolnym i grzbietowym oraz na 100 m st. dowolnym  pokazując niesamowite serce do rywalizacji sportowej, stając w szranki ze starszymi i bardziej doświadczonymi konkurentami.

Ostatnia nasza zawodniczka, Martyna Choromańska choć nie zdobyła żadnego miejsca na podium to również dzielnie walczyła o swoje rekordy życiowe, które pobiła w trzech startach na cztery. Martyna rywalizowała na dystansach 50 i 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym i starty ostrołęckich pływaków należy uznać za bardzo udane.

Zobacz zdjęcia:
Pływacy UŚKS podczas zawodów w Giżycku (4.11.2012)

Odsłon: 1840
Komentarzy: 0
11:01, 07.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.

Pokonali Supraśl

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo