« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 5 sierpnia 2021 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z mistrzowską klasą taneczną S!

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska w tańcach standardowych doszli już na sam szczyt. Klasa S to bowiem najwyższy poziom, którą może poszczycić się niewiele par w Polsce, zwłaszcza w tak młodym wieku (Wiktor to 16-latek, a Ola jest o rok starsza).


Mistrzowską klasę taneczną S para młodych tancerzy z Ostrołęki zdobyła podczas sobotnich Mistrzostw Polski w Łomiankach pod Warszawą.

Spośród 60 najlepszych par z całej Polski Wiktor i Ola zajęli 5. miejsce. W długiej wielogodzinnej rywalizacji zawodnicy musieli zaprezentować się w 25 tańcach oraz prezentacji indywidualnej.

Wiktor Wilga ma 16 lat i uczy się w  pierwszej klasie II LO w Ostrołęce. Tańczy od 7. roku życia w klubie FAN. Ma na swoim koncie sporo osiągnięć w tańcu i  nauce. Jest wielokrotnym  wicemistrzem Polski w tańcach standardowych, latynoamerykańskich i kategorii 10 tańców. Wygrał kilka prestiżowych turniejów międzynarodowych takich jak Cin Cin Polish Cup czy Baltic Cup. Wiktor ma uzdolnienia w zakresie nauk ścisłych, lubi też historię. Należy do grupy rekonstrukcyjnej  4. Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego gdzie w wolnych chwilach zgłębia tajniki strategii i historii. Swoją przyszłość wiąże jednak z politechniką, nie wyklucza także możliwości dalszej działalności w tańcu.

Aleksandra Kucharska ma 17 lat i jest uczennicą drugiej klasy w 3 LO im. Unii Europejskiej w Ostrołęce o kierunku medycznym. Oprócz tańca, który jest jej pasją życiową od szóstego roku życia, interesuje się muzyką i modą. Przyszłość wiąże z tańcem. Mimo, że wszystkie soboty i niedziele do końca roku ma już zajęte przez turnieje i szkolenia, to tego typu sukcesy pozwalają osłodzić brak wolnych chwil.

Ola jest drugą partnerką taneczną Wiktora. Tańczą ze sobą od 1,5 roku, mają serdeczny kontakt. Ostatnim ich osiągnięciem  poza Mistrzostwami Polski w Łomiankach było wicemistrzostwo okręgu mazowieckiego podczas turnieju w Wyszkowie i 3. miejsce w Grand Prix Polski. Osiągnięcia te są o tyle istotne, że Wiktor z Olą są jedną z młodszych par z swojej kategorii wiekowej i mogą w niej startować jeszcze przez rok. Kategoria wiekowa Youth to 16-18 lat. Ich marzeniem byłoby zatańczyć w Blackpool - największym turnieju świata, gdzie tańczą najlepsi światowi zawodnicy,  ale przed spełnieniem marzenia czeka ich jeszcze ogrom ciężkiej pracy.

Dzień codzienny naszych tancerzy to trening, który trwa od 2 do 4 godzin w dni powszednie. Weekendy to z kolei zajęcia z konsultantami, którymi są byli wielokrotni mistrzowie Polski  lub turnieje taneczne na terenie całego kraju. Treningi są żmudne i męczące ale rekompensatą jest satysfakcja z dobrze zatańczonego  turnieju,  kontakt z gwiazdami tanecznymi i kolegami w klubie. Ich życie jest pracowite, ale na pewno ciekawe. Kolejnym celem jest organizowany w Warszawie, w dniach 10-11 listopada, turniej Cin Cin Polish Cup z międzynarodową obsadą, gdzie będą tańczyć WDSF czyli z najlepszymi dorosłymi parami świata.

Wiktor i Ola za pośrednictwem naszego portalu składają serdeczne podziękowania dla trenerów Jarosława Śliwoskiego Katarzyny Orlickiej (pierwsza trenerka Oli) za przygotowanie wspaniałego wizerunku pary.

Odsłon: 6569
Komentarzy: 6
15:27, 08.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Julia Morawska podwójną mistrzynią Polski. Świetne wyniki Pasji

Julia Morawska podwójną mistrzynią Polski. Świetne wyniki Pasji

Cheerleaderki Pasji Ostrołęka udanie zaprezentowały się podczas XXII Mistrzostwa Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu. Podopieczne Żanety Cwaliny-Śliwowskiej wróciły do domów z dobrymi rezultatami i medalami. W zawodach uczestniczyło 1216 zawodników z aż 56 miejscowości. 

Pasja z workiem medali

Pasja z workiem medali

Znakomity start cheerleaderek Pasja z Ostrołęki. Podopieczne Żanety Cwaliny-Śliwowskiej wystąpiły w Mistrzostwach Mażoretek Polski Północno-Wschodniej w Olecku. W sumie wywalczyły aż 30 medali. Połowa z nich miała kolor złoty, dziewięć srebrny, a sześć brązowy. To wielkie osiągnięcie naszych przedstawicielek.

Zawodniczki Pasji raz za razem na podium

Zawodniczki Pasji raz za razem na podium

29 maja w Uniejowie odbyły się Mistrzostwa Środkowej Polski Mażoretek. Klub Ostrołęckich Cheerleaderek Pasja reprezentowały drużyny i solistki w składzie 35 zawodniczek. Zawody są rozgrywane cyklicznie co roku. Ekipa z Ostrołęki już po raz szósty zdobył medale tej imprezy. 

Nasze dziewczęta wytańczyły medale (zdjęcia)

Nasze dziewczęta wytańczyły medale (zdjęcia)

Od 6 do 9 maja w kieleckim Teatrze Tańca odbyły się Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Nasze miasto reprezentowały zawodniczki klubu Cheerleaderki Pasja Ostrołęka. Klub wystawił trzy drużyny, dwa duety oraz dwie solistki. 

Estera trenerką w KAS

Estera trenerką w KAS

Kolejną nową trenerką w Kurpiowskiej Akademii Sportowej została Estera Iwona Zadroga, która będzie odpowiadała za zajęcia z zumby. Wcześniej informowaliśmy, iż za sekcję cheerleaders w Kadzidle będzie prowadziła Karolina Jóźwiak.

» Wasze komentarze

alhemik @ 15:37, 08.11.2012r. IP: *.*.51.172

Dobra robota! Powodzenia!

-.- @ 23:58, 08.11.2012r. IP: *.*.51.3

gratulacje! Dalszych sukcesów :)

!!!!28 @ 12:35, 09.11.2012r. IP: *.*.181.169

Ale super!!! WIELKIE GRATULACJE Trzymam za was kciuki i życzę powodzenia!!!

Fanka @ 14:59, 09.11.2012r. IP: *.*.208.128

Gratulacje !!!

:) @ 15:29, 09.11.2012r. IP: *.*.105.67

WIKTOR, JESTEŚ NAJWIĘKSZYM PRZYSTOJNIAKIEM!!!! WIELKIE GRATULACJE. CHODZĘ Z NIM DO KLASY!!!

:D @ 19:03, 12.11.2012r. IP: *.*.177.34

a ja z nim tańczę w klubie i najbardziej ciekawe są obozy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo