« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 marca 2020 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska z mistrzowską klasą taneczną S!

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska
Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska

Wiktor Wilga i Aleksandra Kucharska w tańcach standardowych doszli już na sam szczyt. Klasa S to bowiem najwyższy poziom, którą może poszczycić się niewiele par w Polsce, zwłaszcza w tak młodym wieku (Wiktor to 16-latek, a Ola jest o rok starsza).


Mistrzowską klasę taneczną S para młodych tancerzy z Ostrołęki zdobyła podczas sobotnich Mistrzostw Polski w Łomiankach pod Warszawą.

Spośród 60 najlepszych par z całej Polski Wiktor i Ola zajęli 5. miejsce. W długiej wielogodzinnej rywalizacji zawodnicy musieli zaprezentować się w 25 tańcach oraz prezentacji indywidualnej.

Wiktor Wilga ma 16 lat i uczy się w  pierwszej klasie II LO w Ostrołęce. Tańczy od 7. roku życia w klubie FAN. Ma na swoim koncie sporo osiągnięć w tańcu i  nauce. Jest wielokrotnym  wicemistrzem Polski w tańcach standardowych, latynoamerykańskich i kategorii 10 tańców. Wygrał kilka prestiżowych turniejów międzynarodowych takich jak Cin Cin Polish Cup czy Baltic Cup. Wiktor ma uzdolnienia w zakresie nauk ścisłych, lubi też historię. Należy do grupy rekonstrukcyjnej  4. Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego gdzie w wolnych chwilach zgłębia tajniki strategii i historii. Swoją przyszłość wiąże jednak z politechniką, nie wyklucza także możliwości dalszej działalności w tańcu.

Aleksandra Kucharska ma 17 lat i jest uczennicą drugiej klasy w 3 LO im. Unii Europejskiej w Ostrołęce o kierunku medycznym. Oprócz tańca, który jest jej pasją życiową od szóstego roku życia, interesuje się muzyką i modą. Przyszłość wiąże z tańcem. Mimo, że wszystkie soboty i niedziele do końca roku ma już zajęte przez turnieje i szkolenia, to tego typu sukcesy pozwalają osłodzić brak wolnych chwil.

Ola jest drugą partnerką taneczną Wiktora. Tańczą ze sobą od 1,5 roku, mają serdeczny kontakt. Ostatnim ich osiągnięciem  poza Mistrzostwami Polski w Łomiankach było wicemistrzostwo okręgu mazowieckiego podczas turnieju w Wyszkowie i 3. miejsce w Grand Prix Polski. Osiągnięcia te są o tyle istotne, że Wiktor z Olą są jedną z młodszych par z swojej kategorii wiekowej i mogą w niej startować jeszcze przez rok. Kategoria wiekowa Youth to 16-18 lat. Ich marzeniem byłoby zatańczyć w Blackpool - największym turnieju świata, gdzie tańczą najlepsi światowi zawodnicy,  ale przed spełnieniem marzenia czeka ich jeszcze ogrom ciężkiej pracy.

Dzień codzienny naszych tancerzy to trening, który trwa od 2 do 4 godzin w dni powszednie. Weekendy to z kolei zajęcia z konsultantami, którymi są byli wielokrotni mistrzowie Polski  lub turnieje taneczne na terenie całego kraju. Treningi są żmudne i męczące ale rekompensatą jest satysfakcja z dobrze zatańczonego  turnieju,  kontakt z gwiazdami tanecznymi i kolegami w klubie. Ich życie jest pracowite, ale na pewno ciekawe. Kolejnym celem jest organizowany w Warszawie, w dniach 10-11 listopada, turniej Cin Cin Polish Cup z międzynarodową obsadą, gdzie będą tańczyć WDSF czyli z najlepszymi dorosłymi parami świata.

Wiktor i Ola za pośrednictwem naszego portalu składają serdeczne podziękowania dla trenerów Jarosława Śliwoskiego Katarzyny Orlickiej (pierwsza trenerka Oli) za przygotowanie wspaniałego wizerunku pary.

Odsłon: 6093
Komentarzy: 6
15:27, 08.11.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Awans Gabrieli Samsel i Antoniego Wawrzyńskiego do wyższej klasy tanecznej

Tancerze Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria, działającego przy klubie Lokator OSM, reprezentowali Ostrołękę podczas Grand Prix Polski Federacji Tańca Sportowego Grupa - Majster Cup Sierpc 2019. Gabriela Samsel i Antoni Wawrzyński wytańczyli złote medale.

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Dziesięć medali UKS Atria na Podlasiu

Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria przywieźli worek medali z Podlasia. Podopieczni trenerki Katarzyny Orlickiej rywalizowali o puchar wójta gminy Piątnica, ogólnopolskim turnieju tańca sportowego w Łomży i Grajewie.

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

UKS Atria wytańczył wiele medali (zdjęcia)

Klara i Filip Radeccy nie mieli sobie równych, podczas minionego weekendu, na mistrzostwach w Warszawie. Tancerze ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Atria wrócili do domu z dwoma złotymi medalami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Tańczyli 'o Złotą Podwiązkę' (zdjęcia, wideo)

Tańczyli "o Złotą Podwiązkę" (zdjęcia, wideo)

XXXV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "o Złotą Podwiązkę" przeszedł do historii. Pary z całego kraju rywalizowały na parkiecie w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nie brakowało również ostrołęckich tancerzy.

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Taneczne show w Ostrołęce. Przyjdź i zobacz!

Od godz. 10.00 tancerze z całego kraju będą rywalizować, w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta w Ostrołęce, w trzydziestej piątej edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego. Uczestnicy zawodów powalczą "o Złotą Podwiązkę".

» Wasze komentarze

alhemik @ 15:37, 08.11.2012r. IP: *.*.51.172

Dobra robota! Powodzenia!

-.- @ 23:58, 08.11.2012r. IP: *.*.51.3

gratulacje! Dalszych sukcesów :)

!!!!28 @ 12:35, 09.11.2012r. IP: *.*.181.169

Ale super!!! WIELKIE GRATULACJE Trzymam za was kciuki i życzę powodzenia!!!

Fanka @ 14:59, 09.11.2012r. IP: *.*.208.128

Gratulacje !!!

:) @ 15:29, 09.11.2012r. IP: *.*.105.67

WIKTOR, JESTEŚ NAJWIĘKSZYM PRZYSTOJNIAKIEM!!!! WIELKIE GRATULACJE. CHODZĘ Z NIM DO KLASY!!!

:D @ 19:03, 12.11.2012r. IP: *.*.177.34

a ja z nim tańczę w klubie i najbardziej ciekawe są obozy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo