Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Energa Pekpol lepsza od Campera w derbach Mazowsza (zdjęcia)

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka nie rozczarowali tłumnie przybyłych do hali im. Arkadiusza Gołasia kibiców, spragnionych dużych emocji sportowych. Po niezwykle zaciętej, emocjonującej, pięciosetowej batalii podopieczni trenera Andrzeja Dudźca odnieśli zwycięstwo nad wymagającym i grającym siatkówkę na wysokim poziomie zespołem Campera Wyszków.

W pierwszym secie ostatniego w tym roku spotkania trwała ciekawa i emocjonująca wymiana ciosów z obu stron. W końcówce partii więcej zimnej krwi wykazali goście prowadzeni przez trenera Jana Sucha i popełniając mniej błędów odnieśli zwycięstwo 25:23. Drużynę z Wyszkowa wspierała blisko stuosobowa grupa kibiców, która prowadziła prawdziwy bój na doping z naszym Klubem Kibica.

W drugiej odsłonie meczu nasi siatkarze postraszyli rywala mocną zagrywką i skutecznym atakiem. W pewnym momencie seta prowadzili różnicą nawet sześciu punktów. W końcówce partii grali jednak nerwowo i dali odrobić drużynie z Wyszkowa kilka punktów. Ostatecznie po emocjonującym starciu to podopieczni trenera Andrzeja Dudźca cieszyli się ze zwycięstwa.

Na plac gry po blisko dziesięciomiesięcznej przerwie powrócił Artur Jacyszyn, który w drugim secie zastąpił Grzegorza Białka. Najlepszy zawodnik poprzedniego starcia Pekpolu ze Ślepskiem Suwałki w pierwszej partii radził sobie bowiem słabo. Mimo to w końcówce partii trener Andrzej Dudziec zestawił Grzegorza Białka z Arturem Jacyszynem, chcąc dać odpocząć kapitanowi Maciejowi Krzywieckiemu.

W trzecim secie ponownie nie brakowało emocji, a obie drużyny toczyły wyrównany i ciekawy bój o kolejne punkty. Niestety od stanu 17:17, to podopieczni trenera Jana Sucha zdecydowanie przejęli inicjatywę. Camper był zespołem skuteczniejszym, pewnie kończył wyprowadzane przez siebie akcje, dodatkowo będąc niezwykle skutecznym zespołem w bloku. W efekcie wygrał pewnie 25:18 i objął prowadzenie w sobotnim meczu.

Nasi siatkarze pokazali charakter i walczyli do końca, chcą nie zawieść licznie przybyłej na to spotkanie publiczności. W czwartym secie po dramatycznej walce wygrali 25:23, a w tie-breaku niesieni dopingiem licznie przybyłych do hali im. Arkadiusza Gołasia fanów siatkówki odnieśli zwycięstwo 15:8 i w całym meczu 3:2.

Ostatni punkt asem serwisowym zdobył kapitan Maciej Krzywiecki. Miano MVP meczu przypadło Karolowi Szczygielskiemu, który w niedzielę obchodzić będzie 23 urodziny. Sto lat Karolu!

Energa Pekpol Ostrołęka - KS Camper Wyszków 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:23, 15:8)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Król, Szczygielski, Stańczuk, Białek, Mihułka (l) oraz Stanisławajtys, Jacyszyn, Naliwajko.
Camper: Woroniecki, Ł. Kaczorowski, Wójcik, Świrydowicz, Szulik, Kacprzak, Obrębski (l) oraz Główczyński, Zrajkowski, Pruski, Zalewski, Knasiecki.

Energa Pekpol Ostrołęka - KS Camper Wyszków (22.12.2012)