Czwartek, 16 maja 2024 r., imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Sukces Unii Basket w Mistrzostwach Mazowsza 3x3 (zdjęcia)

Orlik przy Ekonomiku w niedzielę 19 maja zapełnił się uzdolnioną młodzieżą, która walczyła o tytuł Mistrza Mazowsza 3x3 i awans do finałów Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do 18 lat. Po raz kolejny w zawodach dopisała frekwencja, dzięki dobrej pogodzie i miłej atmosferze, w której przeprowadzony został turniej.

Do walki stanęły cztery zespoły dziewcząt i dziewięć chłopców, co dało organizatorom jedne z większych eliminacji w całej Polsce (większe niż m. in. w Gdańsku), dzięki czemu w kategorii chłopców aż dwie drużyny wywalczyły awans do turnieju finałowego, który w piątek 31 maja odbędzie się we Wrześni k. Poznania.

Wśród dziewczyn bezkonkurencyjne były zawodniczki z MUKS Piaseczno (Iza Błajda, Natalia Matulka, Ola Wisłocka, Justyna Kowalska), które bezlitośnie wykorzystywały swoje doświadczenie z dużego parkietu. Drugie miejsce zajęły Zjadłam Rosyjskiego Snikersa Team Basket w którym występowały zawodniczki Unii Basket Ostrołęka (Alicja Kopania, Patrycja Krupka, Wiktoria Napiórkowska oraz ostrowianka Katarzyna Bruszewska). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęły La Viva Levativa (Marlena Tyl, Karolina Cichowska, Łucja Soliwoda).

W kategorii chłopców poziom był bardziej wyrównany, a awans na Mistrzostwa Polski do Wrześni wywalczyły drużyny Glory Balerz Małkinia w składzie Przemek Wojciechowski (MVP Ligi Letniej 3x3 U-21 z poprzedniego roku), Aleksander Grabowski, Igor Pekałowski (4 celne rzuty za 2 w fianle) i Krystian Mowel (jeden z dwóch najlepszych defensorów eliminacji), drugim teamem który pojedzie do Wrześni jest Grejt Ostrów Gejmers w składzie Michał Grabowski (MVP Ligi Letniej 3x3 U-16 z poprzedniego roku), Łukasz Wilczyński, Mikołaj Jankowski (jeden z dwóch najlepszych obrońców eliminacji) oraz Mateusz Lubak (najlepszy zawodnik podkoszowy eliminacji). Wypada dodać, że Łukasz Wilczyński i Michał Grabowski to jeszcze uczniowie gimnazjum i w kategorii U-18 czekają ich dwa "gorące" lata grania.

Na podium stanęła jeszcze drużyna Pingwinów (Kamil Gawkowski, Damian Konopka, Kamil Jadczak, Piotr Przygoda). Zawodnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce na co dzień trenują w LKS Ostrowianka pod okiem trenerów Bartłomieja Pieńkowskiego i Grzegorza Szydło.

Po za meczami odbyły się również konkursy indywidualne rzutów osobistych i rzutów za trzy punkty. W konkursach wśród dziewcząt bez niespodzianek wygrały zawodniczki z Piaseczna Iza Błajda była najlepsza na linii rzutów wolnych, a Natalia Matulka zdominowała "trójkę". U chłopców osobiste wygrywa Michał Grabowski, a rzuty za trzy Przemek Wojciechowski.

Eliminacje te pokazały jak wielkie zapotrzebowanie na koszykówkę jest w naszym regionie. Już niebawem kolejna impreza 3x3 w naszym mieście, 28 czerwca odbędą się Mistrzostwa Ostrowi w kategoriach U-16, U-18 i open. W okresie wakacyjnym rozgrywana będzie Liga Letnia w kategoriach U-16 i U-21.

Mistrzostwa Mazowsza 3x3 (19.05.2013)