« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 2 grudnia 2020 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rowerowy czwartek z niespodziankami (zdjęcia)

Czterdzieści osób z Ostrołęki i okolic wzięło udział w kolejnym rowerowym czwartku. Tym razem grupa pokonała dystans 35 km przez Łęg Przedmiejski, Łęg Starościński, Lelis, Białobiel i wróciła pod scenę przy Kupcu. Kto nie był, ma czego żałować.


Piękna słoneczna pogoda sprzyjała czwartowej rowerowej wyprawie w trasy powiatu ostrołęckiego. Była to kolejna świetna okazja do spotkania towarzyskiego, zapoznania nowych osób, spędzenia miło i aktywnie wolnego czasu, chociaż jedno popołudnie w ciężkim i pracowitym dla większości osób tygodniu.

Tempo wyprawy nie było zawrotne. Uczestnicy pokonali trasę ze średnią prędkością nieco ponad 21km/h.
- Rowerowy czwartek to dobra okazja dla osób, które rzadko jeżdżą na rowerach, aby poprawić nieco kondycję - mówi Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h. - Z kolei dla zawodników z naszego klubu, którzy startują w zawodach, to pewnego rodzaju odpoczynek przy ciężkich treningach i startach w różnego rodzaju imprezach. Z pewnością każdy w tych wyprawach znajdzie coś dla siebie.

Czwartkowa wyprawa była szczególna dla dwójki rowerzystów: Danuty i Ryszarda. To właśnie 20 czerwca przypadała ich 33-rocznica ślubu. Pan Ryszard przygotował dla swojej małżonki piękne kwiaty, a dla wszystkich uczestników wyprawy małą niespodziankę.

Rowerowe czwartki potrwają przez cały okres wakacyjny, być może do późnej jesieni. To doskonała okazja do tego, aby zobaczyć ciekawe wiejskie krajobrazy, zamiast jazd po chodniku w mieście. Uczestnicy mają do pokonania zazwyczaj dystans około 30 km.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z Ostrołęki i okolic na kolejne rowerowe spotkania. Jazda na rowerze ma być rekreacją, a zarazem przyjemnością, bez pośpiechu i treningowego tempa, dlatego jedziemy wszyscy razem. Wspólne rowerowe spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w kolejny czwartek 27 czerwca o godz. 18.00 Ciebie też nie może zabraknąć!

 

Zobacz zdjęcia:
Rowerowy czwartek w Ostrołęce i powiecie (20.06.2013)

Odsłon: 3029
Komentarzy: 0
09:53, 21.06.2013r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo