Poniedziałek, 6 maja 2024 r., imieniny Judyty, Juranda, Benedykty

Ukraińcy odebrali nadzieję. Mundial nie dla nas!

Reprezentacja Polski nie zagra w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Brazylii. Podopieczni Waldemara Fornalika, przegrywając 0:1 w wyjazdowym meczu z Ukrainą, definitywnie stracili szanse na awans. Jedyną bramkę spotkania dla gospodarzy strzelił Andrij Jarmołenko.

W pierwszych minutach groźniejsi byli Ukraińcy. Na uwagę zasługiwał przede wszystkim strzał Edmara sprzed pola karnego, po którym piłka poszybowała tuż nad bramką. W odpowiedzi z podobnym skutkiem, po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Wojtkowiaka, główkował Robert Lewandowski.

Pierwszy celny strzał oddali w tym meczu gospodarze. W 13. minucie z dystansu uderzał Jarmołenko, ale Boruc był na posterunku. Biało-czerwoni mieli problem z konstruowaniem groźnych akcji, choć z minuty na minutę ich gra wyglądała coraz lepiej. Ukraińcy skutecznie bronili jednak dostępu do własnej bramki.

W 27. minucie gospodarze mogli mówić o dużym szczęściu, bowiem piłkę po strzale głową Glika sprzed pola karnego wybił Konoplanka. W odpowiedzi tuż obok słupka zza pola karnego uderzał Szewczuk. Na ukraińską bramkę strzelać próbował również Robert Lewandowski, ale bez większego efektu.

W 39. minucie groźnie z kilkunastu metrów uderzył Sobota, ale Pjatow świetnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola.

Pierwszy kwadrans drugiej połowie nie był zbyt ciekawie. Żadna z drużyn nie potrafiła groźniej zaatakować, gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Obie jedenastki wyczekiwały na błąd rywala. Ten niestety w 64. minucie popełnili Polacy. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, z piłką fatalnie minął się Wojtkowiak, ta trafiła pod nogi Jarmołenki, który mając przed sobą tylko Boruca, nie miał problemów z trafieniem do siatki.

Biało-czerwoni nie zamierzali rezygnować. Wypracowali sobie nawet dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, ale fatalnie pudłowali Robert Lewandowski i Peszko. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Polacy schodzili z boiska pokonani.

Ukraina - Polska 1:0 (0:0)
1:0 Jarmołenko 64.